ARKANCE Community - diskuzní fórum, tipy a utility pro AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, Forma a další produkty Autodesk
 - od firmy ARKANCE [www.cadforum.cz] ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.750 registrovaných u nás, celkem 1.124.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.

CAD tip CAD tip # 6745:

Otázka

CAD 
 %  platforma  kategorie 
A
Obsah Schránky (clipboardu) můžete do výkresu vložit příkazem SVLOŽ (_PASTECLIP) s nestejným, odlišným měřítkem v osách X a Y (ve vyšších verzích použijte SVLOŽBLOK, tedy Ctrl+Shift+V).

Ještě před zadáním bodu vložení napište X (pro zadání měřítka v ose X) a potvrďte klávesou Enter. Zadejte měřítko objektu v ose X. Pokud chcete mít jiné měřítko i ose Y, zadejte Y, potvrďte Enterem a zadejte hodnotu měřítka v ose Y. Poté pokračujte standardním určením bodu vložení.

ACADACLTADTCivilACADM
100% *CAD
19.6.2009 4106×
bod měřítko výkres
 
   
tento tip od ARKANCE platí pro: AutoCAD · AutoCAD LT · AutoCAD Architecture · Civil 3D · AutoCAD Mechanical ·

Zpět    Všechny další tipy



Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy ARKANCE.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD: 
OS: 
Kateg: 
Text:
 FAQ
  






Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist