Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4540 

CAD tip CAD tip # 8319:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak převést objemové těleso 3DSolid na síť 3DMesh nebo 3DFace?

A - odpověď Některé jednoduché typy objemových těles 3DSOLID mohou být převedeny na povrchy příkazem PŘEVNAPOVRCH a následně překonvertovány na 3D sítě nebo až na 3D plochy.

Pokud ale potřebujete převést libovolné obecné 3D těleso, tato metoda může selhat. Obecný převod na 3DMesh býval ve starších verzích AutoCADu řešen pomocí příkazu PIŠ3DS, ale ani tato cestu nelze použít, protože tento příkaz už není podporován.

V AutoCADu 2011, 2012 a vyšších ale nyní můžete využít bezplatnou LISP utilitu "CADstudio Sol2Mesh" a její příkazy SOL2MESH a SOL2FACES. Tyto příkazy převedou libovolná vybraná 3D tělesa na sítě nebo samostatné 3D plochy. Aplikaci SOL2MESH si můžete stáhnout z www.cadstudio.cz/download a načíst pomocí APLČTI.

ACAD2012ACAD2011
100% *  CAD 
12.11.2011    1794×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD 2012 · AutoCAD 2011 ·

Zpět   Všechny další tipy

Rozdíl mezi CAD aplikacemi úrovně Standard, Premium a Ultimate. « | » Jak vytvořit 2D pohled či řez v AutoCADu Architecture?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist