Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5632 

CAD tip CAD tip # 11119:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Převod jakékoliv křivky na segmentovanou linii.

A - odpověď Při práci s DWG výkresy v AutoCADu, v Civilu 3D nebo Plantu 3D někde narazíte na problém, že určitá konstrukční nebo modelovací operace vyžaduje konkrétní typ entity a nepodporuje zrovna ten typ objektu, který máte ve výkresu k dispozici - např. SPLINE nebo 3D POLYLINE.

V těchto případech pomůže univerzální aplikace Curve2Lin, která převede jakoukoliv křivku na čarovou geometrii složenou z přímých segmentů zadané jemnosti (délky, přesnosti). Konkrétně můžete tako konvertovat úsečky, 2D a 3D křivky, spline, elipsy, kružnice a oblouky.

Bonus (CS+) aplikaci Curve2Lin si stáhněte z Helpdesku CAD Studia, načtěte pomocí APLČTI a spusťte zadáním příkazu CURVE2LIN. Můžete hromadně vybrat objekty pro převod a zadat požadovanou přesnost. Vybrané objekty budou nahrazeny segmentovanými liniemi typu LINE, LWPOLYLINE nebo 3DPLINE. Původní geometrie je volitelně vymazána nebo ponechána (dle nastavení DELOBJ).

Další možnosti využití nabízí tato aplikace při převodu oblouků s nestandardním normálovým vektorem (z DGN), u kterých selže utilita Normalize či Reset210, nebo při převodu složité geometrie DWG na jednoduché segmenty pro následný export do DXF pro cizí aplikace (pálicí stroje, apod.)

ACAD
100% *  CAD 
2.10.2016    815×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: AutoCAD ·

Zpět   Všechny další tipy

Publikování BIM modelu do 3D scény s procházením jako v počítačové hře. « | » Simulační CFD 2017 Server se nespustí automaticky.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist