Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě čte: 4873 

CAD tip CAD tip # 7483:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Přidání slov do slovníku kontroly pravopisu.

A - odpověď AutoCAD umožňuje nastavit při kontrole pravopisu (PRAVOPIS, _SPELL) kromě hlavního slovníku daného jazyka i několik uživatelských slovníků, například s odbornou terminologií určitého oboru. Výchozím "custom" slovníkem (viz DCTCUST) je soubor SAMPLE.CUS ve složce support (např. c:\Users\JMUŽIVATELE\AppData\Roaming\Autodesk\AutoCAD 2011\R18.1\csy\Support\Sample.cus).

Při správu a přidávání (doplňování) slov a pojmů do takovýchto uživatelských slovníků můžete použít několik postupů:

  1. V dialogu Pravopis, při pozastavení kontroly na neznámem slově, stiskněte tlačítko "Přidat do slovníku"
  2. V dialogu Pravopis stiskněte (kdykoliv) tlačítko Slovníky, v dialogu správy slovníků pak zadejte požadované slovo a stiskněte Přidat - pojem bude přidán do aktuálního uživatelského slovníku (na obrázku je to "novýslovník.cus").
  3. Podobně jako v bodě 2 můžete seznam slov přidat najednou - tlačítkem Importovat můžete načíst seznam slov z jiného slovníku nebo z libovolného textového souboru (příponu mu změňte na .CUS)

    Slovník

  4. Do uživatelských slovníků ale můžete zasáhnout i prostým textovým editorem (Notepad) - soubor .CUS můžete otevřít a doplnit, importovat, upravit či vymazat libovolná slova.
CUS soubor můžete snadno sdílet i s MS Wordem (custom.dic) - viz Tip 242.
ACADLTADTACADMCivilMap
100% *  CAD 
29.7.2010    2589×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Kompatibilita DWG souborů z 32bitové a 64bitové verze AutoCADu. « | » Jak přenést styly Civil objektů z jiného DWG výkresu?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist