Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 3825 

CAD tip CAD tip # 1328:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Mohu provozovat AutoCAD v terminálovém režimu?

A - odpověď Ano, u verze 2002 a verze 2009 a od verze 2012.

Byla uvolněna speciální verze AutoCADu 2002 (a MAPu 5 a CAD Overlay), která podporuje (licenčně i technicky) terminálový provoz, kdy aplikace běží na serveru (Citrix, Windows 2000 server) a stanice je pouhým terminálem.
Tato speciální verze má separátní mechanismus instalace a optimalizace pro prostředí Citrix. Je k dispozici pouze pro větší zákazníky s tzv. Major Account smlouvou.

V rodině verzí 2009 byla uvolněna speciální verze "AutoCAD Map 3D 2009 Citrix". Jde o síťovou verzi AutoCADu Map přizpůsobenou pro práci v prostředí Citrix XenApps (Presentation Server). Tato verze AutoCADu má certifikaci Citrix Ready.

Od verze 2012 jsou jako Citrix-Ready certifikovány aplikace AutoCAD, AutoCAD Architecture, Mechanical, MEP a Map 3D, plus Revit 2012.

Pro další informace a doporučení prosím kontaktujte firmu CAD Studio.

ACAD2012ACAD2002Map2009Map5Revit
100% *  CAD 
15.5.2001    2942×   FAQ  
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipy

Jak převádět data z Inventoru do Catia? « | » Jakou proměnnou nastavit mezeru jako oddělovač tisíců v kótování AutoCADu ("1 260,89")?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist