Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 5089 

CAD tip CAD tip # 2020:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak asociativně okótovat délku křivky (polyčáry)?

A - odpověď AutoCAD standardně neumožňuje zakótovat délku křivky, oblouku nebo spline. Můžete však použít utility LiveLabel (www.cadstudio.cz/livelabel), pomocí níž vytvoříte asociativní spojení mezi délkou křivky a její kótou.

Např. nakreslete spline, připojte na její koncové body obyčejnou přímou kótu. Ta zatím zobrazí jen přímou vzdálenost koncových bodů, ne délku spline. Pomocí příkazů LiveLabel nadefinujte styl spojení "Length-DimText" a propojte křivku s kótou. Nyní kóta zobrazuje již skutečnou délku křivky a při její editaci (např. pomocí uzlů) se kóta automaticky zaktualizuje.

ACAD2002ACAD2004ACDA2006MapADT
100% *  CAD 
6.3.2002    6978×   FAQ  
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipy

Jak nakreslit v AutoCADu parabolu nebo jinou matematickou křivku? « | » Tečky se na papír vykreslují jako silné čtverečky.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist