Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4907 

CAD tip CAD tip # 2465:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak zachránit zaplavené PC nebo média?

A - odpověď Odlišme záchranu (obnovu) samotného PC (hardware) a záchranu dat na zaplavených nosičích (discích).

U zaplaveného PC, monitoru, tiskárny nebo plotru je záchrana velmi problematická až nemožná. Vedle ohrožení korozí je problém s blátem a nečistotami. Částečky nečistot se dostanou do mechanických částí - jejich výměna však může stát více než nové zařízení. Zaplavený počítač je tedy sice smutným, ale pádným důvodem pro pořízení nového stroje.
Naproti tomu záchrana dat z datových médií všeho druhu (hard disky, diskety, CD, magnetické pásky) je většinou možná. U zalitých harddisků je naprosto nutné NEZAPÍNAT disk (PC). Je nutné jeho záchranu svěřit specializované firmě. U disket a CD pomůže i "svépomoc" - disketu je třeba rozebrat, důkladně opláchnout čistou vodou a po osušení vložit zpět do "obalu" z jiné diskety. Poté ji lze většinou přečíst. Podobně stačí důkladně omýt i CD média.
*
100% *  HP,PLT 
15.8.2002    5114×   FAQ  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: * ·

Zpět   Všechny další tipy

Plotr DesignJet 750C najednou neodřezává listy z role. « | » Jak ve scriptu nebo v LISP aplikaci spustit vykreslení stránky s předchozím nastavením?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist