Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 6468 

CAD tip CAD tip # 2538:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak přidat do AutoCADu Truetype písmo?

A - odpověď Fonty TrueType (.TTF) nelze - na rozdíl od SHX - do AutoCADu přidat pouhým nakopírováním do adresáře Fonts. TrueType písma jsou systémová písma Windows, které je třeba nainstalovat do Windows.

V Ovládacích panelech Windows (WinXP/Vista) zvolte Písma a v nabídce Soubor zvolte "Nainstalovat nové písmo". Pro přidání fontu ve Windows 7/8/10 pouze nakopírujte TTF soubor do tohoto okna Písma nebo klikněte pravým tlačítkem myši na TTF soubor a zvolte Nainstalovat.

ACADLTADTMDTMap
100% *  CAD 
18.9.2002    3753×  
 

Zpět   Všechny další tipy

Jak zjistit, odkud byl instalován síťový AutoCAD? « | » Jak zjistit nejkratší vzdálenost mezi bodem a rovinou v AutoCADu?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist