Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 6035 

CAD tip CAD tip # 3923:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Začištění delších textů/odstavců ze starších verzí AutoCADu.

A - odpověď Pokud máte starší výkresy obsahující rozsáhlejší texty (poznámky, legendy, normalizované popisky...), může být výhodné převést tyto jednotlivé řádkové texty (DTEXT) na ucelené objekty odstavcového textu. Snáze se pak text opravuje, formátuje, zalamuje.

Pro automatický převod starších entit typu TEXT na MTEXT slouží nástroj z Express Tools TXT2MTXT (Express > Text > Convert Text to MText). Odpovíte-li na první dotaz výběr objektů pouhým Enter, můžete v Možnostech (Options) zvolit zda řádky odstavcového textu budou v pořadí výběru textu nebo automaticky shora dolů a zda výsledný MText bude automaticky zalomen.

ACAD2004ACAD2005ADTMap
100% *  CAD 
21.7.2004    2978×  
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipy

Možný problém s předčasným vracením výpůjčky síťové licence. « | » Snadné přidávání vlastních nástrojů do Palety nástrojů.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist