Máte-li mapu či souřadnice bodů vytvořených např. z GPS dat, nebo z obecné mapové projekce a potřebujete-li taková data převést do mapového souřadného systému JTSK, můžete využít aplikaci ConvertCoord. V AutoCADu Map 3D 2008 (a vyšších) rovněž můžete použít automatickou konverzi přes předdefinovaný souřadnicový systém "Czechoslovakian Grid System (S-JTSK)".
Aplikace CADstudio ConvertCoord pro AutoCAD umožňuje převádět data mezi souřadnicovými systémy S-JTSK, WGS84 (zeměpisné šířky a délky, UTM), S-42 (ČS armáda), UTM (např. data NATO), S-52, souřadnicovým systémem JETE.
Viz další informace (včetně online převodu souřadnic do S-JTSK).
Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy Arkance Systems. Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky:
Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost. Provozovatel (Arkance Systems CZ s.r.o.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů. Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení. Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.