Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4862 

CAD tip CAD tip # 5308:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Rychlé ověření zastínění budovy v daném čase.

A - odpověď Přehledné zobrazení oslunění a vržených stínů v konkrétní hodině zadaného data v roce získáte v libovolném 2D či 3D pohledu vašeho projektu zapnutím stínů.

Ikonku pro zapnutí stínů najdete ve spodní liště pohledu, napravo od stylu zobrazení. Parametry stínů nastavíte volbou "Rozšířené zobrazení modelu" v místní nabídce ikonky stínů nebo pomocí Vlastností pohledu, Rozšíření zobrazení modelu.

V dialogu téhož jména zapněte volbu "Vrhat stíny" a pod šipkou "Nastavení slunce a stínů" zvolte na kartě "V jednom dni" požadovaný datum v roce a časový interval (např. 1 hodina).

Ověřte si, zda v "Nastavení > Spravovat umístění a polohu" máte na kartě Umístění správnou polohu projektu - většinou postačí implicitní "Praha", resp. zadaná zeměpisná šířka a délka (např. z GPS nebo z www.mapy.cz).

Revit9
100% *  CAD 
8.12.2006    4315×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:
platí pro: Revit 9 ·

Zpět   Všechny další tipy

Jak převést odstíny barev CIE (Lab, LCH, Luv) na RGB? « | » Snadné zmenšení velikosti (a zrychlení) IPT souborů Inventoru.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist