Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4660 

CAD tip CAD tip # 6415:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Jak rychle najít součást v rozsáhlé sestavě?

A - odpověď Máte-li rozsáhlou sestavu Inventoru a potřebujete najít její konkrétní součást, můžete použít několik způsobů:
  1. Chcete-li v sestavě nalézt součást, jejíž jméno máte ve stromu prohlížeče, klepněte na jméno součásti pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte Najít v okně. Stačí též stisknout klávesu End. Pomocí Ctrl lze vybrat i více součástí najednou - okno sestavy zazoomuje na požadovanou oblast součásti (součástí).
  2. Chcete-li ve stromu identifikovat konkrétní součást, kterou vidíte v sestavě, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte Najít v prohlížeči. Vybere se odpovídající položka stromu prohlížeče.
  3. Pro složitější vyhledání (podle názvu, autora, datumu, skladového čísla, atd.) použijte funkci Najít součásti sestavy (Ctrl+F, menu Upravit > Najít, nebo ikonka dalekohledu ve stromu sestavy). Po zadání výběrové podmínky (např. pro Název začínající na "S") a stisku tlačítka Hledat budou odpovídající součásti vybrány ve stromu prohlížeče.
Inventor2009Inventor2008Inventor11
100% *  CAD 
3.12.2008    2591×  
 
Související CAD produkty:
Ceny - CAD eShop:

Zpět   Všechny další tipy

Vložení živé XLS/XLSx tabulky Excelu do DWG výkresu AutoCADu. « | » K čemu slouží aplikace AOEMView instalovaná s Inventorem?

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist