Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy CAD Studio [www.cadforum.cz]
ČeskySlovenskyEnglishDeutsch
Přihlášení:
▶ Registrace

 právě nás čte: 4970 

CAD tip CAD tip # 7961:

Otázka CAD 
 %  platforma  kategorie 
Q - otázka

Zvýšení hladkosti 3D CAD objektů v Navisworks.

A - odpověď Po načtení 3D modelu z AutoCADu jsou oblé 3D objekty v Navisworksu zobrazeny zubatě, ploškovaně, nebo chybějí úplně.

Hladkost zaoblených objektů je možné nastavit (zvýšit na úkor výkonu):

  1. Pokud model načítáte v Navisworksu z DWG souboru, nastavte vyšší hladkost pomocí funkce Options > File Readers > DWG/DXF/SAT - nastavte "Facetting factor" na 4 nebo 5. Pokud některé části modelu úplně chybí, ujistěte se, že je správně načten Object Enabler pro danou CAD aplikaci - např. AutoCAD Civil 3D nebo Plant 3D. Vymažte případné cache soubor .NWC a DWG soubor načtěte znovu.
  2. Pokud model exportujete v CAD aplikaci do Navisworku příkazem NWCOUT, nastavte nejprve pomocí příkazu NWOPT (Exporter options) vyšší hodnotu parametru "facetting factor" - 4 nebo 5.
NavisworksDWGACADPlantCivil
100% *  CAD 
8.5.2011    1517×  
 
Související CAD produkty:

Zpět   Všechny další tipy

Jak nastavit staré uživatelské rozhraní v Inventoru 2012? « | » Přímá editace libovolných 3D modelů v AutoCADu i Inventoru.

Pomohl vám tento tip? Provoz služby CADForum.cz podpoříte i nákupem produktů Autodesk u provozovatele tohoto serveru a Platinum partnera Autodesku, firmy CAD Studio.
Můžete si také přidat odkaz na vaše stránky: CAD Fórum - diskuze, tipy, bloky a utility
CAD:    OS:    Kateg: 
Text:  FAQ   


Tipy a triky prosím využívejte na vlastní zodpovědnost.
Provozovatel (CAD Studio a.s.) nenese odpovědnost za případné potíže vzniklé v souvislosti s použitím kteréhokoliv z uvedených tipů.
Pro plné zvládnutí dané aplikace doporučujeme absolvování některého z nabízených CAD školení.
Další publikování obsahu je dovoleno jen se souhlasem autora.
TOPlist