Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6857 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNotebook aj pre Inventor

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Notebook aj pre Inventor
    Zasláno: 13.pro.2009 v 20:36
Pekný deň  všetkým
viem že táto téma sa tu preberala veľa krát...ale v archíve som našiel diskusiu už pomerne starého dáta...Môže mi niekto kto má čerstvý notebook a používa ho aj na Inventor poradiť aký si vybrať? Nechcem na tom trvale robiť, iba to mať v teréne so sebou za účelom čítania výkresov, modelov ale aj rýchleho domodelovanie a vygenerovania výkresov "na počkanie".
Predpokladám že nejaká variabilita podľa svojich predstáv, ako pri pracovných staniciach, nie je možná...teda že sa dá iba vybrať už hotový notebook, bez možnosti modifikácíí.
Ďakujem vopred za Vaše rady

Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2009 v 09:52
Přes vánoce budu zkoušet Inventor na notebooku Asus G51vx. Tož jsem sám zvědav jak to poběží na herním noťasu. Dám pak vědět, jak to dopadlo.
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2009 v 10:07
Dobrá otázka . Jelikož uvažuji po Vánocích o koupi Notebooku a chtěl bych aby na tom šlo vpohodě pracovat v Inventoru a přitom nebyla cena notebooku vysoká tak by mě to také zajímalo .....
Zpět nahoru
Rumisch Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 16.led.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 410
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2009 v 10:12
Ahoj Lubo, pouzivame na tieto ucely HP Compaq 8710w.
Inv.2009, ProductStream Prof, Acad 2009. Max. spokojnost. Bereme ho vzdy do vyroby a k oprave dokumentacie na mieste. Obavam sa, ze uz je mimo produkcie. Urcite ma ale nasledovnikov.
Peter Rumis

Inv.2018
Vault Professional 2018

Windows 7 Prof

CAD konstrukter

Rubble Master





Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2009 v 11:48
Používám Sony Vaio AW-11Z, je to už starší model, s Vistama, ale Inventor běží bez problémů. Akorát na nějaké častější přenášení už to moc není. Uhlopříčka je 18,4".
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2009 v 11:52
Aktuálním nástupcem tohoto modelu mobilní pracovní stanice je HP EliteBook 8730w a 8530w.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Radim72 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2005
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.pro.2009 v 20:06
Zdravím,
mám doma nově Asus K50IN, inventor 2010, systém Win7 a sestava o velikosti 600 dílů běhá v pohodě.
Zpět nahoru
Charlee Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.dub.2006
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor, Vault, Mechanical a další ver.2021
Stav: Offline
Bodů: 279
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.led.2010 v 07:38
Tak na mém Asus G51vx Win7 64Ult jede Inventor 2010 bez problémú hladce :-)
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.
Zpět nahoru
psl1 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 06.kvě.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2005, ProgeCAD2008
Stav: Offline
Bodů: 6
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.led.2010 v 20:34
Zdravím,
mám HP 6830s inventor bezi v pohode, pouzivam na obcasne kreslenie aj v AutoCADe matny displej+17" som spokojny...
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 26.úno.2010 v 17:05
Tak som sa začal o ten NB zaujímať vážnejšie. Spočiatku som uvažoval iba o HP, ale teraz som sa stretol s nazorom že je oveľa výhodnejší Dell, lebo má vyššiu kvalitu aj záručné podmienky...Tiež som dostal odporúčania na Lenovo alebo Asus...Teď babo raď...
Jednoducho nedokážem určiť do akej miery sa hnať za grafikou a procesorom...či I3,i5,i7 alebo stále postačuje dual core quad...či stačí 15,6" display, či radšej ísť do 17"...
Predpokladám že p. Michl povie že tu nie je čo riešiť a brať workstaion ktorý je na to postavený a snáď má aj nejaký cerifikát že pod Inventorom to šlape ako má....Ak by som zvolil túto cestu, myslíte že je výhodnejší nejaký HP Elite Book alebo nejaký Dell Precission....
Keď som ale pozeral na webe ten Dell, tak tam som narátal riadne pecky...pod 2000EUR som sa dostal až keď som sa začal poriadne krotiť...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 969
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2010 v 11:05
No jediné co mohu říct je něco k úhlopříčce. Tedy já mám 15,4ku a (bohužel s nízkým rozlišením 1024x768) a na občasné rýsování (ve škole, nebo někde mimo domov) se to dá přežít, ale pracovat na tom jako na výchozím monitoru je prakticky nemožné. - Já sem jej bral s tím, že to je ještě dostatečně skladné a přenosné, ale pří delších pracech v INV / CAD jsem počítal s připojením ext. monitoru... U mě v celku dost rozhodovaly i rozměry - jezdím s ním každý týden, ale rýsuji na tom poměrně zřídka, tedy proto menší úhlopříčka + ext monitor.
Zpět nahoru
dargos Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 15.bře.2005
Stav: Offline
Bodů: 37
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.bře.2010 v 21:53
Také pracuji s inventorem na notebooku (1200*780px). Pokaždé když se ale zdržuji na nějakém místě déle tak si vetšinou půjčuji monitor a klávesnici.
Teď bych už notebook bez HDMI konektoru nedoporučoval kupovat.
S externí klávesnicí a monitorem se práce s notebookem od stolního pc skoro neliší.
Zpět nahoru
Dudla86 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.čer.2009
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
AutoCAD 2016, Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.bře.2010 v 22:00
Zdravím, i když osobní zkušenost zatím nemám, už jsem taky nad nějakým notebookem, který zvládne Inventor přemýšlel, osobně se mi nejvíce zamlouvaly NB od HP - řada Elite Book a od DELL - řada Precission, jak už tady bylo řečeno jsou poněkud dražší... Ovšem např. na stránkách gigacomputer lze koupit několik typů NB, jak HP Elite Book tak i DELL Precission za ceny okolo 30000 Kč. Sice to pravda taky není málo, ale když to má pracovat s 3D a velkými sestavami tak koupit notebook za 10000 asi nebude to pravý...
Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.bře.2010 v 23:16
Pozeral som na ten gigacomputer. Obávam sa že tam bude nejaká zrada...Neviem aká ale nejaká určite. (možno tam nie je operačný systém, nejaké horšie záručné podmienky....)
Život ma už naučil že "akcie" v obchode v skutočnosti neexistujú...alebo ak existujú, tak sú to akcie ako predať zákazníkovi niečo iné ako v skutočnosti v dobrej viere kupuje....


Upravil Ľubomír Pápay - 02.bře.2010 v 23:16
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru
Dudla86 Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 22.čer.2009
Lokalita: ČR (PA)
Používám:
AutoCAD 2016, Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.bře.2010 v 18:13

Samozřejmě, že existuje spousta obchodů které nabízejí různé podezřelé akce, které ve skutečnosti ani neexistují. Taky nemám v tyhle věci moc velkou důvěru. Ale zrovna gigacomputer bych do téhle skupiny asi nezařadil. Pokud jsem tam četl správně tak jejich PC a NB jsou levnější právě proto, že nejsou úplně nové, ale jsou to PC použité výrobcem např. na různých výstavách a potom jsou prodávány s příslušnou slevou. Je to podle mě podobné jako když třeba někdo prodává předváděcí model auta za sníženou cenu. Tyhle NB a PC prostě byly vybaleny někde na výstavě a předváděny zákazníkům, proto jsou levnější. Kolega z práce si od nich NB koupil a zatím je spokojený. Operační systém tam dají dle přání a záruka na to je. Já myslím, že ten obchod je v pořádku, ale samozřejmě přesvědčovat nikoho nechci, je to jen můj názor a je každého věc kde nakupuje. Jen jsem chtěl poradit...

Zpět nahoru
Ľubomír Pápay Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Používám:
AIS2009, AIS 2012
Stav: Offline
Bodů: 954
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.bře.2010 v 13:01
No tak mi to vychádza, že keď nechcem riskovať tak asi budem musieť siahnuť po tom HP EliteBook 8540w s displejom 1600x900, 15,6"...
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 8766:Jak změnit všechny buňky tabulky kusovníku na nestatické?
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,594 sekund.