Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8973 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoExterní disk na zálohování

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Balda Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 19.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
hlavu :)
Stav: Offline
Bodů: 251
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Externí disk na zálohování
    Zasláno: 27.pro.2009 v 09:37
Podělí se někdo o zkušenosti s výběrem a používáním externí disku na zálohování?
 
Každý rok touto dobu si uklízím v počítači tzn. zálohuji roční práci. Pro zálohování používám externí síťový disk WD NETCENTER 320 GB a současně jsem zálohoval na CD nebo DVD.
 
Souběžné zálohování na "cédéčka" je, ale při současném objemu dat už nereálné a proto nyní vybírám druhý externí disk pro zálování. Disk, který strčím do police a vzpomenu si na něj až když "pod..." první disk :)
 
Zatím mi nejvíce padl do oka WD My Passport Essential 500GB.
 
VB
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.pro.2009 v 10:20
Řešil jsem tento problém nedávno,
 
pro případný přenos velkých věci mám HD TRANSCEND StoreJet 25 mobile.
 
Pro zálohování bych ale urřitě nešel do těchto placatic a neomezil bych se na USB rozhraní, kvůli rychlosti zálohování, minimální možnosti odvodu tepla a spolehlivosti.
 
Zvolil jsem tedy:
  • HD WD MY BOOK2 ESSENTIAL 500GB
  • Seagate FreeAgent XTreme 500 GB
Po zkušenostech s nimi bych nyní volil kombinaci dvou TB disků Seagate FreeAgent XTreme zapojených do pole na které bych duálně zálohoval. Samozřejmostí je možnost připojení Firewire i eSata.
 
 
Zpět nahoru
stoural-kecal Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 02.led.2010
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2010 v 11:25
Mám dobré zkušenosti s http://www.lupin.eu


Vřele doporučuji
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2010 v 12:06
Ono jeden kamarád mi říkal, nejlepší a nejlevnější externí disk je ten, který si člověk udělá sám. Takže ten lupin je asi podobná alternativa, akorát nevím co si mám představit pod pojmem "Standardní HDD 3.5” SATA I / II"?

Upravil PepaR - 08.kvě.2010 v 01:04
Zpět nahoru
stoural-kecal Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 02.led.2010
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
autocad
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2010 v 12:51
tento text znamená že je možné instalovat standardní disky SATA 3,5" 

 
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2010 v 14:22
Moc se v HW nevyznám, mám to chápat tak, že je to jen case na disky které si zakopím anebo ty disku jsou už uvnitř?
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2010 v 19:31
Zpět nahoru
Mahe Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 31.led.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
DesignCAD 19
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.led.2010 v 22:03
V praci (mala projekčna kancelaria) bežime na Synology DS108j už asi rok a bez problemov (asi jeden z málo HW, ktorý sa nainštaloval a beži...)
Zalohy - cca1xQ riešime na SLAVE disk v jednom z PC, ktory nie je nasdieľany a vidi ho len administrator. "palenie" na CD (DVD) sme už opustili - nestačila polička na ich odkladanie :-) - media sme skladovali  v inej firme v trezore.
Raz ročne - teraz po Vianociach sme ešte komplet DS108 skopirovali na ďalší disk dočasne pripojeny v jednom PC. Súhlasim s názorom, že je lepšie dočasne sa napojiť na LAN prípadne externym kablom na eSATA, USB disky sú príšerne pomale, najmä pri  kopirovani 50-100 GB.
Ešte k USB plackam 2,5 - mal som zatiaľ asi 4 (Prestigio, adata...) asi 3 som reklamoval - neziskali moju dôveru čo sa týka spoľahlivosti.
A na záver najlacnejšia varianta: za cca 500 Sk sa dá kupiť kablik USB---IDE/SATA ku ktoremu sa občas pripoji nejaký starší vyradeny disk (40 -80 GB), nakopiruju data ako zaloha a mame MIROR HAND MADE
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9844:Jak připravit zálohu pro obnovu systému Windows?
Tip 9376:VIPChyba zálohování Vaultu: Některé účastnické skupiny jsou nepřipojené
Tip 5947:VIPInkrementální/diferenciální zálohování (backup) dokumentů Vault serveru.
Tip 8462:VIPJak urychlit proces zálohování serveru Autodesk Vault?
Tip 5952:VIPZachování AutoSave (.sv$) souborů AutoCADu i po uložení/ukončení.
Tip 5512:VIPPřepínač pro zkrácení doby a objemu záloh úložiště serveru ADMS.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,938 sekund.