Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5384 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZavazbení dílu na oblouk

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zavazbení dílu na oblouk
    Zasláno: 03.úno.2010 v 12:21
Prosím o jakoukoliv radu. Vytvořil jsem si sestavu oblouku. Nyní potřebuji k tomuto oblouku přišroubovat díl, viz. obrázek. Na plechovou bočnici jsem si pomocí postupného rozvinu udělal otvor stejný jako na přišroubovaném dílu. poté plech stočil zpět. Díra logicky po stočení není v oblouku kruhová a proto mi nejde díl zavazbit pomocí vazby vložit "díra na díru" v díře plechu nejde vytvořit ani pomocná osa a ikdyby šla myslím že bych díl zavazbil jen osově ale ne na plochu oblouku. Nevíte někdo jak toto vyřešit? Předem díky za každý názor
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20100203_122127_zavazbení.jpg


Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru
Mrázek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
Inventor 2018, AutoCAD 2018, Vault Pro 2018
Stav: Offline
Bodů: 1199
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2010 v 13:39
Ta osa je dost důležitá. Buď udělejte díru v ohnutém modelu nebo využijte souřadný systém tak, aby třeba osou díry procházela jedna ze základních os (stejně se vám bude ještě hodit nějaká rovina, aby se plocháč neotáčel kolem osy díry). Přišroubovaný díl dovazběte k povrchu oblouku tečnou vazbou.
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018
Zpět nahoru
MILKA Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 09.bře.2005
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
AIS 2023/WIN10
Stav: Offline
Bodů: 416
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.úno.2010 v 13:49

Asi nemáte šanci, alespoň já jsem na to také nepřišel. Je fajn, že inventor umožní doplňovat otvory do částečného rozvinu, ale mohl by potom také automaticky doplnit třeba středové body. Problém je v tom, že výsledný otvor nemá pravidelný tvar (válcový). Takže jedine přes rotaci v ohýbané součásti.

Milan Schwarz

TMW, a.s.

Dvůr Králové n/L
Zpět nahoru
Lestr Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 18.srp.2009
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor Pro 2022, Vault Pro 2022
Stav: Offline
Bodů: 409
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.úno.2010 v 11:53
Přesně, je super že se může udělat rozvin dle potřeby a tam doplnit různé díry,ale při použití kruhové díry jako je můj případ je potom těžké k tomuto otvoru cokoliv zavazbit když vlastně v ohybu není válcový tvar. Posunout některou z os ze souřadného systému do středu díry nevím, co když těch děr bude více v různých místech ? Rotací v ohýbané součásti se to také nedá vyřešit protože plechový díl jde na laser a když udělám díru pomocí rotace tak v rozvinu se válcová plocha zdegeneruje na 2 šišojdy :) ,nevím jak to lépe popsat ale určitě mě každý chápe. Automatické doplnění třeba konstrukčních os do takto vytvořených děr by bylo moc užitečné. Já jsem to nakonec vyřešil tím že jsem si udělal v plechovém dílu rovinu, na tu jsem zavazbil střed díry v součásti co chci připojit,poté jsem použil vazbu tečně a tečně jsem spojil plochu dílu s obloukem plechu. To ale podle mého není řešení když nevím v jaké rovině se nachází díra. V tomto případě vím že je rovina 50 st. a pomůžu si vytvořením roviny ale co když si prostě stručně řečeno napráskám díry do oblouku dle potřeby aniž vím polohu jejich rovin? Kdyby někdo na něco přišel bylo by to super .....

Lestr
Autodesk Inventor Professional 2022
Autodesk Vault Professional 2022
Zpět nahoru
jiri.jirat Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 03.bře.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
PRDSU2014; CFD2014
Stav: Offline
Bodů: 34
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.úno.2010 v 13:50
Dobrý den,
je to o něco komplikovanější, ale mělo by to jít.
základ je si vytvořit v modelu/plechu pracovní rovinu... způsobem: tečně na oblou stranu a na bod na díře(ten by měla rovina sama najít po ohybu).
Vytvořit si na vzniklé rovině náčrt s bodem uprostřed díry. Zadat pracovní osu: bodem z náčrtu a pracovní rovinou.
 
V sestavě: vazba proti sobě osa na osu a pak tečnou vazbu oblá strana se stranou součásti.
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20100205_134840_001.jpg

Jiří Jirát (technický konzultant)
CAD Studio a.s.
- www.cadstudio.cz
(technická podpora - helpdesk.cadstudio.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9951:iLogic pravidlo - kontrola ručního přepsání iVlastností.
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,767 sekund.