Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3433 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoGG menu vs. meritka poznamek

 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv
Autor
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: GG menu vs. meritka poznamek
    Zasláno: 15.bře.2010 v 13:04
Dobrý den,
mám dotaz k GG menu. Konkrétně jde o vkládání bloků (výškové kóty, profily, zař. předměty...). Pokud totiž používám k definici kótovacího stylu měřítka poznámek, tak se bloky vkládají v měřítku 1:1. Což podle mého souvisí s nastavením prom. DIMSCALE, která v momentě kdy používám měřítko poznámek je nastavená na jedna a jiná hodnota zadat nelze.
Je nějaké řešení? Teda krom toho, že si nadefinuju ještě další kótovací styl bez poznámky a budu přepínat? Což ovšem zase trošku kazí kouzlo poznámek :-)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2010 v 17:25
Ano, Vaše úvha je správná, bloky se vkládají dle DIMSCALE a to může být v návaznosti na měřítko poznámky (které taky používám) dost problém. Jde to samosebou upravit v LISP souboru dané funkce. Já sám jsem si už šablonu z CAD standardů upravil na měřítka poznámek a jednotný kótovací styl.
 
O které vkládání bloků se Vám konkrétně jedná. Prozatím to jde řešit kótovacím stylem bez poznámky, jak píšete Vy nebo tou úpravou LISPu.
 
Osobně přecházím na poznámky, jen bojuji se škarohlídstvím ve firmě a taky s několika úskalími, které poznámky skýtají a na které jste jistě již přišel (např. posun objektů poznámek). V práci máme narozdíl od školy jen LT a tam nyní trávím většinu času, takže nemám motivaci GGmenu moc předělávat, ale třeba časem ... ;)
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2010 v 17:46
No nejvic pouzivam vyskove koty, spady, ozn. rezu, profily, knihovnu map, zar. predmety, .... no ono toho bude celkem vic :-). Zalezi jak kde (jestli v praci ci do skoly).
Mimochodem jiz dlouho se chci zeptat. Jakou souvislost ma GG menu s Ing. Günterem Gebauerem, Csc. ?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2010 v 18:54
Aha, tak koncepci výškových kót z GGmenu jsem byl nucen opustit a řeším to nyní jinak, přijde mi, že elegantněji nebo mi to tak víc vyhovuje.
 
S Ing. Gebauerem, GGmenu spojitost nemá, má spojitost s něčím úplně jiným, ale na to můžete po chvilce pátrání přijít ;). Vás pan Ing. Gebauer učil nebo bude učit?
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2010 v 20:43
"Mimochodem jiz dlouho se chci zeptat. Jakou souvislost ma GG menu s Ing. Günterem Gebauerem, Csc. ?"
Tak jak pak to je, kdopak ví a napoví ?
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 10:10
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Aha, tak koncepci výškových kót z GGmenu jsem byl nucen opustit a řeším to nyní jinak, přijde mi, že elegantněji nebo mi to tak víc vyhovuje.
 
S Ing. Gebauerem, GGmenu spojitost nemá, má spojitost s něčím úplně jiným, ale na to můžete po chvilce pátrání přijít ;). Vás pan Ing. Gebauer učil nebo bude učit?
Uci :-), vzduchotechniku.
Pokud se mohu zeptat, jak resite vyskove koty elegantneji nez v GG menu?


Upravil slasid - 16.bře.2010 v 10:12
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 11:03
Hmm, tak to tu zkoušku z VZT zadarmo mít nebudete ;). Mimochodem, v kterém ročníku jste? Abych nakonec nezjistil, že Vás mám na cviku :D.
 
Výškové kóty řeším dynamickým blokem, který mi automaticky odměřuje výšku od počátku. Je to tak mnohem rychlejší.
 
Možná, když bude prostor, tak na VUT FAST udělám pro případné zájemce z řad studentských školení/úvod do CAD standardů a GGmenu a ukážu tam možnosti těch výšek a jiných fint, které nikde zmíněny nejsou. To ale bude záležet na zájmu.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 12:11
Jj vim, ze to nebude prochazka ruzovym sadem. Ale je to jedna ze dvou veci co mi schazi (pokud nepocitam diplomku) :-).
Jinak jsem v sestem rocniku na kombinovanem studiu, cili na cviku me urcite nemate.
Jinak zajem o finticky do CADu od zkusenejsich je dle meho vzdy.
Kazdopadne vyresit to vkladani bloku z GG menu pokud clovek pouziva poznamky by mi hodne pomohlo.
Jinak poznamky nevyuziju pokud bych mel vytvaret jeste kotovaci styl s prislusnym DIMSCALE a prepinat :-(.
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 12:20
my resime vyskove koty pomoci ACA - tam to proste rovnou je a funguje to v pohode...jsou porad zive, zobrazeni meni podle meritka...co vic chtit?
jako student si studentskou verzi asi muzete v pohode stahnout, ne? ...podobne snadno tam funguje spousta dalsich veci, co se v acadu jen tezko obchazeji...
Rostislav Říha
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 12:26
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

my resime vyskove koty pomoci ACA - tam to proste rovnou je a funguje to v pohode...jsou porad zive, zobrazeni meni podle meritka...co vic chtit?
jako student si studentskou verzi asi muzete v pohode stahnout, ne? ...podobne snadno tam funguje spousta dalsich veci, co se v acadu jen tezko obchazeji...
To by bylo hezke. Ma to dva hacky. Jako student kombinovaneho studia bohuzel dle naseho pravniho radu STUDENT vlastne nejsem. A navic v praci bych to stejne nevyuzil, respektive je to dobry namet pro vedeni pri pristim upgrade. Ale do nej ja moc mluvit bohuzel nemohu. Kazdopadne dekuji za inspiraci.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 13:46
Takže nápověda k názvu GGmenu, když odseparujete první dvě písmenka, tak to má spojitost s něčím co byste měli nalézt v souboru čtimne.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 13:50
www.archico.cz ??

Upravil slasid - 16.bře.2010 v 13:52
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 14:25
Bingo. Tam mě právě poprvé zasvětili do tajů profesního světa (pokud nepočítám předchozích 5 let, co jsem se potuloval po stavbách). Navíc jsem se dostal k projektům, ke kterým se člověk dostává až po několika letech praxe a já na nich mohl dělat již jako student průmyslovky.
 
Za to jsem jim byl moc vděčný a protože jsem chtěl ulehčit práci jak jim, tak sobě, tak jsem vytvořil GGmenu. Totéž menu jsem pak na VŠ pustil mezi spolužáky, pak to chtěli i jejich kamarádi a nyní si ho může stáhnout prakticky kdokoliv.
 
Nakonec má snaha, ale přesto vešla vniveč, protože ve zmiňované firmě přešli na AutoCAD LT a CADKON.
 
Uff, tak to je snad vše, pak zazvonil zvonec a pohádce o GGmenu je konec ;).


Upravil PepaR - 17.bře.2010 v 07:35
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.bře.2010 v 14:35
Jinak to GGmenu bych rád upravil, ale momentálně na to není časový prostor ani vůle. tím ale neříkám, že se tyhle dvě ingredience časem nenajdou ;).
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2010 v 09:39
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Jinak to GGmenu bych rád upravil, ale momentálně na to není časový prostor ani vůle. tím ale neříkám, že se tyhle dvě ingredience časem nenajdou ;).
Pokud by se nasli tak by to dle meho hodne lidi kvitovalo s povdekem (ale za to se clovek nenaji to chapu). Nicmene jak jsem psal vyse, zatim mi to kazi dojem z poznamek :-(
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2010 v 10:30
Vystihl jste to přesně, navíc za dob studia, bylo vícero času i idealismu ;). Berte to ale tak,  AutoCAD se bude vyvíjet věčně, GGmenu nikoliv.
 
Nikomu však nebráním, aby si GGmenu přizpůsobil vlastním potřebám.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2010 v 10:38
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

 
Nikomu však nebráním, aby si GGmenu přizpůsobil vlastním potřebám.

Rad bych, ale zatim nejsem takovy machr, abych vedel jak na to. Nejaky napad, pripadne nakopnuti?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.bře.2010 v 11:14
Stačí si v MNU a MNL souboru zjistit, který LSP soubor je volán a pak jej otevřít v poznámkovém bloku. Hledejte slovo DIMSCALE.

Upravil PepaR - 18.bře.2010 v 11:15
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5813:Jak se zbavit měřítek anotací vtažených z Xrefů?
Tip 4877:VIPHromadné přenastavení jednotek ve všech DWG výkresech (nesprávné měřítko vkládání).
Tip 2783:VIPJak snadno vytisknout z CADu velký formát na dlaždicově poskládané menší formáty (s přesahem)?
Tip 2124:VIPJak změnit měřítko výkresu pouze v jedné ose (jen X, jen Y, jen Z)?
Tip 5570:VIPJak vytvořit odvozenou součást s nestejnoměrným měřítkem X/Y/Z ?
Tip 5903:Jak dávkově odstranit nadbytečná měřítka poznámek z DWG výkresů?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  123> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,616 sekund.