Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3176 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProject Photofly

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Project Photofly
    Zasláno: 21.čvc.2010 v 22:10
Jednou z nových zajímavých CAD "cloud" technologií Autodesku avizovaných v minulých X-NEWS je "Project Photofly".
 
Project Photofly z Autodesk Labs dokáže vygenerovat DWG 3D model ze série fotografií daného objektu nasnímaných z různých pohledů - od malé figurky, až po velkou stavbu nebo horu.
 
Prohlédněte si ukázku - video:
 
Stránka projektu s dalšími informacemi (aplikace bude ke stažení do příštího týdne):
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2010 v 06:25
To video nejak nejkde - pise to "Uzivatel toto video odstranil" ...
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čvc.2010 v 07:21
Hmm, zdá se že někdo v Autodesku pustil informaci dříve než měl - oficiální oznámení je až dnes (dočasně odstraněna byla i ta Labs stránka). Takže ještě chvíli strpení, ale ta aplikace za to stojí. Odkaz na video jsem zaktualizoval.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.čvc.2010 v 07:08
Dobrý den,
po stažení a instalaci programu jsem zjistil nemilou věc.
Při spuštění programu Photo Scene Editor se objeví hláška "An error occured with the Web Service. Check zour connection. (Error:0)". Po stisknutí OK program naběhne. Avšak po stisknutí tlačítka "Create Photo Scene" se výše uvedená hláška objeví znovu a po stisknutí OK program se ukončí. Ikdyž přístup na internet mám, nelze spojení se serverem na úpravu fotek navázat. To se děje při každém pokusu z počítače ze zaměstnání i z domu.
Podařilo se to už někomu?
Děkuji za informace
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.čvc.2010 v 18:29
U mně to funguje (Win7/32). V jakém operačním systému máte aplikaci nainstalovánu?
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2010 v 05:53
Na jednom počítači mám Windows XP/64 a na druhém XP/32 SP2. Ani z jednoho to nejde (chybová hláška).
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2010 v 07:46
Tyto verze OS nejsou určeny pro Photo Scene Editor, potřebujete minimálně WinXP SP3. Pro scény s větším množstvím fotografií je také potřeba dostatečně výkonná grafická karta a dost RAM.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2010 v 07:48
Dobrý den,
po instalaci SP3 program začal fungovat. Děkuji za radu. Stáhl jsem si tutorial soubory a vyzkoušel možnosti. Po exportu do dwg jsem byl nemile překvapen. Objevilo se jen mračno bodů, nic nepřipomínající 3D model.
Měl jsem představu, že výsledek exportu bude 3D model, který bude možno použít v Inventoru. Nebo existuje nějaký postup k vytvoření takového modelu?
Děkuji za radu.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2010 v 08:30
takhle jednoduché to zase není - i když při prvním seznámení jsem také podlehl této idealistické představě.
 
Na "modelu" můžete odměřovat skutečné vzdálenosti, můžete dokreslovat ("obkreslovat") 3D křivky - např. hrany stavby. Ale v DWG bude jen ono mračno bodů plus 3D křivky. S mračny bodů pak jde v AutoCADu, popř. spíš v Civilu dělat některé modelovací operace, ale třeba 3D model domu od toho nečekejte. Nicméně v řadě případů pomohou už ty 3D křivky a možnost uchopovaní na body mračna.
 
Anebo pak jsou speciální programy, které z mračna bodů zaproximují 3D model (reverse-engineering).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2010 v 09:07
Dle nápovědy je ještě možnost exportu do RZI souboru, který lze použít v Image Modeling plug-in for Autocad, ale na stránce  Autodesk labs (jak je uvedeno) jsem jej nenašel. Bude v tomto případě lepší výstup nebo to bude něco obdobného jako v DWG souboru?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.čvc.2010 v 09:09
Ne, RZI je nativní formát té aplikace Photo Scene Editor a plugin umožní pouze pracovat s jejími editačními funkcemi přímo v prostředí AutoCADu.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21432
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.zář.2010 v 13:01
Nové možnosti přemostění mezery v pracovním postupu zpracování 3D mračna bodů teď představuje aplikace Shape Extractor.
 
Viz:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.říj.2010 v 19:36
často spolupracujeme na našich projektech se sochařem.
Obvyklá zakázka obsahuje 2-4 vizualizace (ty většinou děláme tak, že sochu pro rendering nahradíme přibližným ekvivalentem buď v podobě existujícího 3D modelu nebo vlastním hrubým modelem - ve výsledném obrázku pak na to místo vephotoshopíme snímek modelu sochy, pořízený se stejným nasvícením. V 99% případů to zcela stačí, opruz je jen ten photoshop.
Teď potřebujeme udělat zakázku, kde je taky socha, ale bylo by fajn udělat video a vizualizace s různým svícením (den, noc, ráno, večer....) - tam už by se hodilo mít relativně přesný 3D model opravdové sochy.
Poptávali jsme 3D scan - model sochy ("panák na náměstí", čili relativně složitý tvar) bude ze sádry a vysoký cca 70-100cm. Dali nám nějakou cenu. Nepřijde mi to úplně málo ... a schválně neříkám, kolik to bylo, protože prosím:
Měl by někdo zájem pro nás pomocí zde popisované technologie model vytvořit? Kolik by to stálo? Jak dlouho by to trvalo? Kolik a jakých fotografií je třeba? Jaká je přesnost modelu/rozlišení? (tj. jaký je nejmenší detail, který tato technologie v případě 1000mm vysokého modelu postihne) ... byl bych rád, kdyby někdo měl zájem. Pokud by to tak bylo, tak bychom nejprve rádi na něčem jednoduchém provedli test... děkuji a věřím v odezvu...
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Predator Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.čer.2009
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCAD 2010LT
Stav: Offline
Bodů: 17
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.říj.2010 v 14:11
A nechcete ukazat jednu fotku ty sochy, nebo jineho ekvivalentniho (co do slozitosti) modelu? Osobne bych pouzil jiny reseni.
Co se tyce technologie "tvorba 3D modelu z fotky" tak je to jen takova hracka ktera nebude (ani nemuze) nikdy poradne fungovat. To se driv dozijem 3D scaneru v mobilu...
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.říj.2010 v 22:27
fotku sochy ukazat nemohu, neb jeste nebyla vyrobena. Pro predstavu: model klasicke sochy co najdete v parku nebo na namesti - panak, co je oblecenej, ma neco v ruce, spousta detailu.... pro ucel tvorby animace nebo vizualizaci s ruznym svicenim vubec nevadi, pokud bude pocitacovy model (3D Scan) zjednoduseny....
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Predator Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.čer.2009
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCAD 2010LT
Stav: Offline
Bodů: 17
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2010 v 10:38
chci se p. Říha zeptat jestli k Vam ode mne dorazil mail nebo to uz neni aktualni...?
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2010 v 11:49
mail dorazil, jen jsem nemel cas reagovat - predal jsem kolegovi, ktery to ma na starosti...ozvu se.
Rostislav Říha
Zpět nahoru
artap Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 13.čvc.2006
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Autodesk MAP 3D 2020
Stav: Offline
Bodů: 240
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.říj.2010 v 11:53
Otázka pro Vláďu Michla. Na GISForu2010 jsem se ptal Davida Blažka jestli je možné použít Photofly i na objekty vnitřní (například atrium a podobné). Už jste se někde dopátrali odpovědi?

ahoj Petr
Petr Pátra

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7478:Chyba při spuštění Photofly: Error:0
Tip 7615:Převod fotografií na 3D model i pro interiéry.
Tip 8169:Řešení komunikačních problémů v cloud aplikaci Autodesk Photofly.
Tip 8109:Kde najdu tlačítko Open v Inventor Mobile Vieweru pro Android?
Tip 11142:Chyba: Data source provider error
Tip 8706:Jak nastavit výchozí paletu nástrojů při otevření projektu v AutoCAD Plant 3D?


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,871 sekund.