Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8488 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoJaký notebook pro AutoCAD?

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Stáhalík Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.led.2009
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad,Revit
Stav: Offline
Bodů: 66
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Jaký notebook pro AutoCAD?
    Zasláno: 27.čvc.2010 v 21:22
Čeká mně obnova počítače, starý už nestíhá a chci si nainstalovat Windows 7. Chci si koupit spíš notebook ale nevím jaký tip. Co byste mi doporučili? Budu tam používat kancelářské programy, poštu a AutoCAD.
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2010 v 01:44
Záleží na tom co vše na notebooku budete provozovat. Toto jsem před půl rokem řešil také a zkusím trošku nastínit situaci:
- občasné přenášení a 90% času práce na externím monitoru, případně pořídit NB s 17" s velkým rozlišením a na tom se již dá pracovat, ale externí LCD vidím jako nutnost
- RAM - zde nekupovat NB, který má buď jen dva sloty a v základu má 4GB, protože rozšířit na 8GB stojí zbytečně moc peněz (tuším cca 7-10tis - 4GB modul do 1 slotu), lépe tedy z řad 17", které mají více slotu pro RAM, případně, které mají rovnou v základu 8GB
- HDD je na Vaší potřebě
- CPU záleží na práci, pro rendrování se vyplatí 4jádro, pro normální práci výše taktované 2jádro (zde se mi v cenové relaci zamlouval i7-620, nakonec jsem ale zvolil 4 jádro, jelikož občas rendruji
-GPU to je otázka sama pro sebe, samozřejmě, že je lepší mít prof GPU pro CAD aplikace, jenom je problém sehnat kvalitní ovladače, dokonce co jsem slyšel je to nemožné je sehnat tak, aby GPU v CAD fungovala jak má (nevím)
- chlazení, toto beru jako velmi důležitou věc, protože nesnáším hlučnost u NB, bohužel chlazení bude lépe řešeno v 17" NB a hlavně v herních NB
-CENA
-možnost rošíření (dockina, ...)

Vybrat NB není jednoduché a hlavně pokud chcete profi NB na CAD, tak hodně zaplatíte. Osobně jsem zvolil herní NB s vysokým výkonem za poměrně dobrou cenu, lépe řečeno oproti profi NB nemám profi GPU, jinak ostatní vše lepší a za jinou cenu.
Jestli pracujete v 3D jen minimálně, tak nekoukejte zbytečně po grafikách tipu NV Q FX 2800, 3700 apod.. zbytečně zaplatíte.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čvc.2010 v 07:43

Záleží na tom, co v AutoCADu zpracováváte. Pokud jsou to 2D projekty a nejsou nějak extrémně velké (řekněme do 10MB), postačí výkonnější "kancelářský" notebook s dostatkem paměti. Pro profesní verze AutoCADu nebo pro 3D projekty, ale už doporučuji spíš mobilní workstation. Nejde tam už jen o rychlost procesoru a velikost RAM, ale i o výkon 3D akcelerátoru grafiky, o rychlost disku, rychlost paměti, sběrnic, zdroj, atd.

U Win7 volte rovnou 64bitovou verzi. Pro 2D postačí 4GB RAM, pro 3D raději více.

Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
soptuulka Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.dub.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad2006,2008;Inventor2008
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2010 v 11:00
Nevím, zda-li to sem patří, ale zrovna  vybírám ntb pro studentské účely, kde budu nejčastěji používat inventor a autocad(budu dělat sestavy max. 50dílů). Mám vybraný tento ntb http://www.alza.cz/hp-probook-4520s-d171998.htm. Časem dokoupím i lcd, chtěla jsem se zeptat, zdali pro mé účely postačí. Děkuji za odpovědi
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2010 v 11:25
Na AutoCAD stačit bude, na Inventor moc ne - výkon už bude dost omezen. Ale záleží na rozpočtu (a také na volbě operačního systému).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
soptuulka Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.dub.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad2006,2008;Inventor2008
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.srp.2010 v 11:51

Operační systém budu používat Win 7 64bitovou verzi, rozpočet je omezen 22 000Kč s dph.

Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.srp.2010 v 14:34
mate nizky rozpočet. Za tyto peníze byste možná pořídila použitelný desktop, ale na NB mi to přijde málo - NB kupujete na delší dobu, než desktop - možnosti rozšíření jsou omezenější, než u desktopu...
Rostislav Říha
Zpět nahoru
soptuulka Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.dub.2009
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Autocad2006,2008;Inventor2008
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.srp.2010 v 17:07
No doma už mám pořádný desktop, ale nyní sháním pro studijní účely nějaký ntb, který bych využívala přes týden a něco málo na něm narýsovala, zbytek bych dodělala doma.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5229:VIPNa notebooku Acer se nenačte menu a panely AutoCADu.
Tip 9408:Chyby typu e4.....4h při spuštění AutoCADu.
Tip 8912:VIPPo instalaci CAD aplikace vyskakuje okno s žádostí o připojení.
Tip 5138:VIPVypůjčená síťová licence mi nefunguje off-line (na odpojeném PC).
Tip 11430:Kde najdu DWG soubor stažený z mobilního AutoCADu ve Windows 10?
Tip 586:Při prvotním stahování komponenty MapGuide se může objevit hlášení o nedostatku paměti.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,020 sekund.