Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12446 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenokótování-přepsání stylu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
iva-k Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCAD2007, Revit 9
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: kótování-přepsání stylu
    Zasláno: 08.lis.2010 v 11:22
Používám AutoCad 2007. Už tu na toto téma pár dotazů bylo, ale když jsem hledala nějakou odpověď , tak jsem nic nenašla, proto se zkusím zeptat znovu...třeba mezi tím někdo na něco přišel....takže:
 
Kótuji vlastním kótovacím stylem. Při novém otevření a pokračování na výkresu se kót. styl rozšíří o <přepsání stylu> a kóty jsou v trochu jiných parametrech. Musím přejít na původní název kót. stylu a opět potvrdit aktuálnost...a to v každém otevřeném výkresu a při každém dalším otevření výkresu.
Vyzkoušela jsem celý výkres vyčistit...přes DesignCentrum si natáhnout hladiny, typy písem a spol. jen kótovací styly jsem si vytvořila zbrusu nové....ale nepomohlo to. :(
Příjde mi, že to může být v nějakém celkovém nastavení Cadu...nějaké zatrhnuté zatržítko...třeba...jen nevím, kterým směrem se v pátrání vydat....kdyby měl někdo nějaký nápad ?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2010 v 11:44
Přidávám se, stejně se mi chová AutoCAD 2008 LT, jen jsem neměl čas po problému pátrat.

Upravil PepaR - 08.lis.2010 v 11:51
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2010 v 12:49
U mne se to děje, když ve výkrese mam kotovací styl např. aaa a z jiného výkresu přenesu kóty ve stejném stylu, jen s nepatrnou úpravou, např. pozadí, odsazení apod.
Pokud mam obě nastavení shodná nic ne nezobrazí.
Případně rozšíření kótovacího stylu vymažu a dál nepátrám.
Zpět nahoru
iva-k Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCAD2007, Revit 9
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2010 v 13:08
To by mohl být důvod ... určitě jsem mohla nějaké kótovací styly během času trochu upravovat . Ale ono se mi to děje u jakéhokoliv kótovacího stylu a to mi příjde trošku nepravděpodobné, abych měla takto duplicitní všechny kótovací styly.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2010 v 14:29
Nebylo by možno sem, případně někam jinam uložit část původního výkresu (třeba jen část kót) a i čistý, ve kterém se změny stylu neobjevují.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.lis.2010 v 07:15
Původně odeslal(a) zdrk zdrk napsal(a):

U mne se to děje, když ve výkrese mam kotovací styl např. aaa a z jiného výkresu přenesu kóty ve stejném stylu, jen s nepatrnou úpravou, např. pozadí, odsazení apod.
Pokud mam obě nastavení shodná nic ne nezobrazí.
Případně rozšíření kótovacího stylu vymažu a dál nepátrám.
No jo, ale mě to dělá i v případě, že nic nepřenáším, nenačítám či do výkresu nekopíruji, tzn. stačí pouhé otevření výkresu a už je přepis tam.
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.lis.2010 v 08:32
Tak už musí být v původním výkrese.
Jinak možná též - původní styl bez masky pozadí, poté se zadá rychlý odkaz s maskou pozadí pro překrytí a již se může celý styl přepsat. Odkaz je vázán na styl, ve kterém je provedena úprava.
Toto jsem vypozoroval u sebe, ale příčina může být i jinde.

Upravil zdrk - 09.lis.2010 v 08:33
Zpět nahoru
iva-k Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.dub.2007
Lokalita: ČR (PL)
Používám:
AutoCAD2007, Revit 9
Stav: Offline
Bodů: 16
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.lis.2010 v 11:24
Původně se mi zdálo, že jsem si to třeba zavinila něčím podobným...třeba ...používala jsem jeden kótovací styl a jednu kótu ve výkresu jsem trošku upravila, třeba jsem změnila délku pevné vynášecí čáry natvrdo ve vlastnostech...a pak bych tomu rozuměla
 
...jenže to přepsání stylu se objeví vždy po otevření výkresu u kteréhokoliv kótovacího stylu i u toho co třeba teď nadefinuju nově s novým originálním názvem (jako kopie ze standardu). A když si přečtu popis přepsaného stylu, že je to ten a ten styl + nějaká změna, tak mě příjde, že jsem takovou změnu nikdy nemohla provádět : ) např.:pokus + Úhel zalomení kóty velkého poloměru = 90 ... to jsem spíš měnila délku té pevné vynášecí čáry, to by mi bylo víc podobný...
 
Trochu jsem vás na začátku mystifikovala, za to se omlouvám...nějaká chybička se vloudila, asi jsem výkres nevyčistila důkladně nebo jsem do něj hned ze začátku natáhla něco závadného...zkusila jsem to znovu a opravuji informaci:...Vyzkoušela jsem celý výkres vyčistit...přes DesignCentrum si natáhnout hladiny, typy písem a spol. jen kótovací styly jsem si vytvořila zbrusu nové....A TO POMOHLO
...ale jako řešení problému nic moc...když vidím to množství výkresů, kde už se ty kóty přepisují : (
 
 
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7999:Jak odstranit přepsání kótovacích stylů v kótách?
Tip 6810:VIPExport z Inventoru do DWG pro AutoCAD - hladiny, kóty, texty, typy čar (modelspace).
Tip 4785:Jak nalézt AEC objekty s přepsaným zobrazením?
Tip 4613:Kóty s pevnou délkou vynášecích čar.
Tip 4694:Přenos kótovacích stylů do jiného výkresu.
Tip 3459:Jak nastavit jiný typ čáry pro kótovací a vynášecí čáry kót?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,027 sekund.