Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7766 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHP 1050C+ a Win7 64bit

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: HP 1050C+ a Win7 64bit
    Zasláno: 16.lis.2010 v 07:54
Zdravím,
máme ve firmě plotr HP 1050C+ a nové PC s Win7-64bit. Úplně si ale mezi sebou nerozumí - plotr tiskne, ale navzdory nastavení stejně jako pod Win XP neřeže papír za poslední čarou, ale podle zadané délky papíru. Ovladače plotru jsou ve verzi 4.82. Zkoušel jsem i  verzi 5."něco", ale tam nelze nastavit uživatelské formáty papíru, jak jsme byli zvyklí, resp. nabízí typové formáty řady A*, B*,...
Nemáte někdo stejnou konfiguraci? Řeže plotr papír jak má, nebo máte stejný problém? Kontaktovali jsme i HP, ale sdělili nám, že pro 1050 skončila podpora s Vistama Angry
Díky za pomoc a nápady
Pepa
Zpět nahoru
zdrk Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.kvě.2007
Lokalita: ČR (KV)
Používám:
Začínám bojovat s AutoCad 2015 respektive BDS 2015
Stav: Offline
Bodů: 1790
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2010 v 08:46
Klasická odpověď všech těchto výrobců - podporu jsme ukončili.
Když podporu ukonční tak mají vrátit peníze, a ne aby si člověk každý dva roky kupoval stále nové a nové čím dál tím dražší zařízení, které ještě k tomu vydrží kratší a kratší dobu, a jsou s ním větší a větší problémy.

K dotazu - děje se to při tisku přes systémovou tiskárnu. Podobný problém jsem měl, tisk přes systémovou tiskárnu řezal správně, pokud jsem použil HDI ovladač, případně v cadu upravený systémový, tak řezat přestal.
Zpět nahoru
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2010 v 09:22
Běžně používáme tisk přes systémovou tiskárnu, ale zkoušel jsem vybrat i s koncovkou pc3, ale je to stejné..

Pepa
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2010 v 09:57
Oficiální podpora Win7 pro tento typ plotru už není, ale lze použít některé z řešení popsaných v Příbuzných tipech.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2010 v 12:38
Zkuste použít ovladač pro Vista 64-bit nebo Windows Server 2008 x64. U řady tiskáren kde není oficiální ovladač pro W7 to funguje. Samozřejmě jsou k dispozici pouze v angličtině. Pro 1050C+ to funguje, teď jsem to zkoušel.
Odkaz přímo k ovladači.
Zpět nahoru
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2010 v 13:39
dík za snahu, ale tento jsem taky zkoušel. Papír uřízne vždycky na velikost zadanou v uživatelských rozměrech, ne za poslední čarou :-(

Pepa
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 16.lis.2010 v 14:39
A volbu "Inked Area" zaškrtnutou máte?
Tohle podle mě nemůže být problém v ovladači. Pokud ho systém dovolí nainstalovat, tak musí fungovat. Pokud vám to taktéž zlobí na XP, tak je problém jinde, jak v ovladači.
Zpět nahoru
Pepa Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 05.říj.2004
Lokalita: ČR (LB)
Používám:
LT 2014 CZ
Stav: Offline
Bodů: 445
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.lis.2010 v 05:38
Máme Wink Pod XP i pon W2000 vše funguje jak má, zlobí jen na W7...
Pepa
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.lis.2010 v 09:26
Prošel jsem zahraniční fora a mohlo by to mít souvislost s formátem papíru vs. okraje. Zkuste si s tím pohrát.
Také je možné, že v kombinaci na W7 to vyžaduje zapnutí Inked Area i v plotru ... tam to nastaveno máte?
Autorotaci bych preventivně vypnul, to může také dělat svou neplechu (to zlobí i normálně).

Případně použít interní ovladač AutoCADu: "Nástroje" => "Průvodci" => "Přidat plotr..." => volba "Tento počítač".
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7645:VIPDrivery pro HP Designjet 1050C - Win7, Vista, 64-bit
Tip 5984:VIPVista a Win7/8 drivery pro HP DesignJet 650C, 600, 750C, 450C, 500 a další starší modely plotrů.
Tip 7385:VIPChyba "Není implementováno" při propojení XLS parametrů v Inventoru 2010.
Tip 10256:VIPJak tisknout na HP Designjet 500/800 z AutoCADu ve Win8/8.1?
Tip 2115:Existuje HP plotr, který by mohl mít založeny současně dvě role s různými typy médií?
Tip 7721:VIPDriver HP Designjet 750C (a starší) do Windows Vista a Win7 64-bit.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,805 sekund.