Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7015 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMonitor

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Monitor
    Zasláno: 04.pro.2010 v 11:15
Dobrý den,
 
dobrá rada nad zlato aneb váhám mezi dvěma monitory a to:
  • Eizo S2243WH-GY Gray 22"
  • Eizo S2243WFS-BK Black 22"
Styl užívání všestraný, převážně CAD aplikace, prohlížení fotografií a občas nějaké to video.
 
První jmenovaný má podsvícení Trubice CCFL, druhý LED a matný displej.
 
Poradíte prosím někdo, řpíp. doporučíte alternativu?
Předem děkuji
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2010 v 12:10
Zdravím na Zlínsko!
Dnes 22" už je téměř krok zpět, určitě běžte do nějaké 24" WIDE, nemůžu si vynachválit. Myslím si, že pořád platí, že na monitoru je vždycky málo místa  i kdyby byl sebevětší.
Leda že by jste kupoval 2ks 22" vedle sebe! Tak to pak jo!
Já mám a měl jsem HP a neměl jsem jediný problém, ale samozřejmě EIZO je EIZO.
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2010 v 12:46
Ak v nich iný rozdiel nie je, iba systém podsvietenia a lesk alebo matný, tak jednoznačne by som šiel do novšej a podľa mňa lepšej technológie LED. Avšak tiež by som šiel do väčšej uhlopriečky.
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2010 v 18:59
Dobrý den/večer.

Zajímalo by mne, kde jste našel ty informace o podsvícení. Ať jsem hledal kde jsem hledal, tak kromě trochu odlišného značení než jste uvedl (WH-BK Black a WFS-GY Gray) jsem nezaznamenal mezi oběma monitory rozdíly, a našel jsem jedinou informaci o podsvícení, a to v informaci o záruce  "5 let/15.000 hod. standardního provozu vlastního LCD panelu a podsvětlovacích trubic".
http://www.eizo.cz/pool/spec/cz_S2243W.pdf 
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?compareitems=_11F90SQP119S0UEH0UEJ
Osobně bych měl obavy, zda u 22" monitoru při rozlišení 1920×1200 budou texty ještě dostatečně dobře čitelné. Používám toto rozlišení u 24" monitoru a někteří občasní uživatelé mého PC brblají, že je to všechno moc malé (vyšší věk=větší stížnosti ).
Já bych si raději vybral nějaký 24", třeba HP ZR24w 24" černý. Ale je fakt, že ta EIZA mají nižší spotřebu než monitory jiných výrobců.

Radim Koutňák
Zpět nahoru
jmasek Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.kvě.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Map 2010, Civil 3D 2010
Stav: Offline
Bodů: 2
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2010 v 20:43
Dobrý večer,
ty kódy za typovým označením displeje určují mimo jiné typ podstavce.

Měl jsem to v hlavě, ale stejně jsem musel chvíli hledat - nakonec jsem našel tuto stránku, která je myslím pochopitelná i bez překladu z polštiny...
http://monitory.mastiff.pl/faq/index/view_article/article_id/36/

ve zkratce - Vámi vybrané monitory jsou stejné, liší se jen typem podstavce a barvou
současně jsem názoru, že tento typ nemá LED podsvit (a že to ničemu nevadí)

pokud se týká výběru, na základě vlastní zkušenosti bych se přikláněl k 24" variantě, 1920x1200 je na 22" opravdu hodně jemné...

===============================================

Co oznaczają symbole SA, SH, SU, SUB, WH, WFS itd w oznaczeniach monitorów Eizo?

S, W - oznaczenie stałe
A, U, E, H,FS, - rodzaj podstawy.
Height adjustable (H), ArcSwing (A), EzUp (U lub E w monitorach spoza polskiej sieci dystrybucji), FlexStand (FS).

G, GY - kolor obudowy szary
B, BY - kolor obudowy czarny
Zakresy regulacyjne podstaw.
1. Height adjustable - regulacja wysokości w zakresie 10 cm, obrót calego monitora lewo-prawo w zakresie 70 stopni, pochylenie przód-tył w zakresie 30 stopni, obrót do pozycji portretowej.

2. ArcSwing - regulacja wysokości w zakresie 10,4 cm, obrót calego monitora lewo-prawo w zakresie 344 stopni, pochylenie przód-tył w zakresie 60 stopni.

3. EzUp - regulacja wysokości w zakresie 17 cm, obrót calego monitora lewo-prawo w zakresie 344 stopni, pochylenie przód-tył w zakresie 25 stopni, obrót do pozycji portretowej.

4. FlexStand - regulacja wysokości w zakresie 17 cm, obrót calego monitora lewo-prawo w zakresie 70 stopni, pochylenie przód-tył w zakresie 30 stopni, obrót do pozycji portretowej.



Upravil jmasek - 04.pro.2010 v 20:46
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 10:22
Zdravím Ostravu i jiné lokality,
 
předem moc děkuji za rady, nakonec jste mě nahlodali a šáhnu nejspíše po 24". EIZO už je v této kategorii dost drahé a tak vyvstává otázka mezi:
 
  • HP LP2475w 24",
  • HP ZR24w 24"?
Ad porovnání a podsvícení) Tuto informaci jsem nalezl na internetovém obchodě TS Bohemia.
 
Ještě jednou děkuji
Zpět nahoru
Mikemamm Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad 2020 lt
Stav: Offline
Bodů: 731
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 15:48
Zdravím, nejsem si 100% jist a nemám čas to teď hledat, ale nedávno jsem také kupoval 24" a pokud si dobře pamatuji, tak jsem také zvažoval mimo jiné tyto dva modely od HP a tuším, že ZR24w je nástupcem LP2475w, i když je LP2475w o něco málo dražší.
Nakonec jsem přehodnotil své požadavky a vybral TN panel od Dellu (použití jen na CAD - tozn SIPS na CAD k ničemu). SIPS se také často vyznačuje vadnými pixely/subpixely. Doteď jsem měl HP 2065 což byl také SIPS a po čase se vyskytly vadné subpixely, tak jsem reklamoval - podle toho co jsem se dočetl na netu, tak SIPS panely na toto často trpí. Nicméně o ZR24w jsem četl recenzi tuším na světhardware nebo czechcomputeru a je opravdu dobrý za tu cenu.
Ohledně LED posvícení - zde bych jen uvedl své rozhodování, jelikož jsem počídil s LED. Klasické trubice po čase odejdou, otázka je kdy (nedávno nám odešli dva monitory a to jeden 2 roky starý a druhý 3roky-používané cca podobně). LED má vetší životnost. LED LCD mají menší spotřebu - znatelně.
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 18:55
To, jestli trubice časem odejdou nebo ne, je silně individuální záležitost a myslím, že značka výrobce (v našich cenových relacích) na to moc vliv nemá. Mě vydržel relativně drahý 20" monitor Fujitsu-Siemens necelé 4 roky, zatímco jiné, v rodině se vyskytující monitory, zn.Benq apod. bez problémů fungují delší dobu. LED podsvícení má ale zcela určitě životnost větší než trubice, už z principu fungování, a má výrazně nižší spotřebu, což se také počítá.
Po výše zmíněném odchodu monitoru do věčných lovišť jsem byl nucen ihned pořídit nový, ale vyčerpán dovolenou a ignorován zasilateli zasloužených financí, jsem sáhl po levném 24" monitoru Fujitsu-Siemens ScaleoView L24W-2 v ceně 4320,-Kč. Měl jsem za to, že to bude volba dočasná. No, není.  Mám ho stále a budu mít i nadále. Má sice bídné pozorovací úhly, ale já sedím vždy kolmo k ploše obrazovky a nemám s tím tedy žádný problém. Takže mé doporučení je, že pokud neřešíte své úlohy nad monitorem ve více lidech, kdy je potřeba aby i ti, co koukají ze strany něco viděli, vůbec neřešte, jaké pozorovací úhly LCD panel má a klidně sáhněte i po levnějším modelu.
Koukl jsem se na ty stránky TS Bohemia a našel tam monitor, který bych si asi v tomto okamžiku vybral já - tedy pokud bych preferoval LED podsvícení. Nemají ho ale skladem, zato tady ano (a je tam i odkaz na recenzi):
http://www.lenovoshop.cz/lenovo-l2440x-24-lcd-1920x1200-5ms-1000-1-300cd-16-10_d532819.html


Upravil koutnak - 05.pro.2010 v 19:04
Radim Koutňák
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2010 v 20:33
Súhlasím s pánom kountnak-em. Myslím že S-IPS, P-IPS, IPS na prácu v CAD-e určite netreba. Tiež by mi stačil klasický TN panel. Aj keď to HP je za super cenu pravdepodobne by som v tej cene bral väčšiu uhlopriečku s technológiou TN. Ale aby som Vás nekrútil tak to HP bude jednoznačne dobrá voľba. V práci máme dve 30" HP a zvyšok sú 22" DELL - všetko bez problémov a plná spokojnosť.
Zpět nahoru
Radim Cech Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autodesk Civil 2020
Stav: Offline
Bodů: 848
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2010 v 08:46
30" jsem viděl u jednoho projektanta a málem jsem si sednul na "pr..."!!!
To bych okamžitě bral.
Akorát bych si musel koupit nový stul, protože ten stávající má malou hloubku, takže bych musel jezdit na židli z leva do prava, abych celou plochu shlídnulSmile 
R.C.

OSTRAVA
Zpět nahoru
Petr Bláha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 27.čer.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
AutoCAD R14=>2021 CZ, Revit B/A 7.0=>2021 CZ
Stav: Offline
Bodů: 571
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2010 v 19:23
Můj názor je ten, že 5x lepší jak 1x 24"/30" je 2x 20" (1600x1200). Problém je ten, že v honbě za mantrou 16/9 přestali LCD s poměrem 4/3 vyrábět a dají se koupit jen staré modely za neaktuálně vysoké ceny :-( .

Pokud shrnu argumenty pro moje řešení:
+ Cena;
+ Lepší možnosti organizace oken na ploše z čehož plyne lepší ergonomie (triviálně se dá nastavit, na kterém monitoru se má které okno otevírat, typická kombinace je vpravo ACAD, vlevo vše ostatní. U jednoho monitoru to je dost peklo, protože si to Win prostě vždy nepamatují a neustále je nutné to upravovat. Ano, existují nástroje třetích stran, jak to vylepšit, ale zase další věc, co užírá systémové prostředky a stejěn to není 100%.)
+ Všechny nové LCD s poměrem 16:9 nebo 16:10 jsou v přímém rozporu s rozpoložení ovládacích prvků nových ACADů. Pokud použijete ribbon, tak je pracovní okno roztažené zbytečně moc do šířky a stejně minimálně 30% jeho plochy aktivně nevyužijete, protože to je mimo pozorovací úhly - prostě je pracovní plocha moc široká v poměru k výšce :-(.

- Ano, na 1x 30" film vypadá lépe a víc se s ním dá machrovat před slečnou nebo kamarády :-) .

EIZO je sice krásná věc, ale pokud nepotřebujete kalibrované barvy nebo výdrž daleko za hranice technologická zastaralosti, tak jsou to zbytečně vynaložené peníze. Ještě na profesionální práci grafika to dokáži ospravedlnit, ale pro naše projektování to jsou zbytečně vynaložené prostředky navíc.

Jestli to je ta nebo ta technologie LCD panelu je v konečném výsledku jedno (existují samozřejmě vyjímky). Klíčové je, jak to poskládali dohromady a zda to funguje jak má. Nemá smysl se honit jen za nejnovější technologií, když to pak nějaký jouda poskládá tak, že poloviny panelu je podsvícena jinak.
Kupovat to nejlevnější určitě ne, ale zlatá střední cesta je to správné, podle mého názoru.

Poslední důležitá věc: Zásadně LCD s matovým povrchem! Masochismus některých výrobců s lesklými LCD jsme nikdy nepochopil. Jako zrcadlo fajn, ale na práci naprosto nevhodné.

Upravil Petr Bláha - 06.pro.2010 v 19:30
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2010 v 20:46
Časť Vášho príspevku mierne upravím:

+ Ovládací prvky nových ACADů jsou v přímém rozporu s LCD s poměrem 16:9 nebo 16:10 !!!!!!!!!!!!

/širokoúhly pomer je prirodzenejší pre ľudské oko a prácu. A bol tu oveľa skôr ako ribbon! To, že autodesk nasúkal v nových verziách programov ovládacie panely vodorovne a hore je podľa mňa fatálna chyba. Pracovná plocha pri týchto monitoroch je cca na celú šírku ale na 2/3 výšky. DES!!!! HROZA!!!! ... /viem že sa to dá zmeniť, vypnúť, nastaviť inak/ ... keď už, riešenie pracovnej plochy malo byť cca v štýle 3dsmax, t.j. menu zvislo vľavo alebo v pravo.

Viem že horeuvedené nesúvisí s príspevkom, len som musel zareagovať.

A ešte jedna poznámka:
Pre mňa jednoznačne lepšie riešenie je 1x 24"-30" ako 2x 20"-22" .... nevidím výhodu v tom, mať acad na jednom monitore a všetko ostatné na druhom. Aj tak musím striedať pohľady, keď pracujem v CAD-e a pozerám na ľavý monitor, na čo mi ide pravý keď ho skoro nevnímam. Pohľady na programy môžem striedať aj pomocou ALT-TAB, je to rýchlejšie, neotáčam sa, dokonca sa nepohybujem stoličkou /aj to sa mi stávalo pri dvoch monitoroch/ a používam klávesové skratky kde to len ide. Výhodu viacerých monitorov vidím skôr v dispečingoch, riadiacich centrách, pri práci s videom a pod. kde potrebujem vidieť čo najviac údajov. Pri práci v CAD-e mi to príde zbytočné.

Toľko môj názor - určitý čas som pracoval pri 2x22" a pre mňa to nie je momentálne vhodné riešenie.
Zpět nahoru
koutnak Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 20.bře.2006
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
ACAD 2013; Cadkon+ MEP 2018
Stav: Offline
Bodů: 474
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2010 v 21:06
I já si dovolím přispět svým názorem.

S tvrzením, že "Ovládací prvky nových ACADů jsou v přímém rozporu s LCD s poměrem 16:9 nebo 16:10" nemohu tak úplně souhlasit. Ony jsou totiž v rozporu i s poměrem 4:3. Nejde ani tak o poměr stran, jako rozlišení "na výšku". S 1200 body se dá pracovat, více by bylo lepších, ale to snad neumí ani 30" monitory (alespoň jsem takový nenašel).

Dvoumonitorová sestava by mi asi nebyla proti srsti, jen ten druhý monitor bych si vybral 4:3, ale otočený na výšku, aby se na něm dobře zobrazovaly podklady (PDF, DOC). Ono přepínání ALT-TABem není až tak fajn, pokud potřebujete sledovat podklad a podle něj tvořit. Raději si pak takový podklad vytisknu, což není to správné ekologicko-ekonomické řešení .
Radim Koutňák
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2010 v 21:58
Díky, díky, za bouřlivou diskusi, moc mi pomohla při rozhodování.
Za sebe mohu říci, že nyní mám monitor 4:3 a spustit v něm program s ribbony je děs, neboli není kde pak pracovat.
 
Dvoumonitorovou sestavu jsem zkoušel jeden 16:9 a druhý 4:3, ale taky jsme si moc nezvykl (i když rýsovat na jednom monitoru a psát TZ na monitoru druhém, mělo své kouzlo a výhody). Možná, že kdyby byly ty monitory stejné a se stejným rozlišením, tak tvrdím něco jiného a jdu do dvou LCD.
 
Ještě jednou moc děkuju a přeji hezký podvečer
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2010 v 22:16
celé tohle je velmi osobní diskuse, obecně platných pravd se dopátráme těžko.
osobně myslím, že jeden velký je lepší než dva menší - větší univerzálnost, není třeba přeostřovat, všichni to mají zaužívané více, než co jiného.
jeden velký je zas dražší než dva malé.
be_em správně uvádí, že vodorovný ribbon je špatně. pokud ale v americe mají stále zapnuté nalevo design center a napravo okno vlastností, tak ho jinam dát nemohli.
základní poměr 4:3 má historické opodstatnění...zlatý řez, běžné formáty papíru - tak je asi logické chtít ho udržet.
osobně bych usiloval mít k dispozici co nejvíc pixelů s tím, že UI si opravím tak, aby mi zůstala co největší plocha na práci o rozumném poměru stran.
Rostislav Říha
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2010 v 07:32
Čo človek to názor. A diskusia sa rozbehla slušne. Občas pracujem s CAD-om s vypnutými všetkými oknami a ikonami (CTRL+9 + CTRL+0). Manažér hladín, príkazový riadok, text window, Xref, okno vlastností a dá sa povedať že všetky najpoužívanejšie okná si zapínam cez skratky podľa potreby.

Vtedy sa cítim ako pri kresliacej doske. A hrozne ma to baví. Ale takú frajerinku si dovolím len občas :-)

(p. koutnak ma správne upravil, súhlasím že pri ribone bude problém s nedostatočným zvislým rozlíšením)

Upravil be_em - 07.pro.2010 v 07:36
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2010 v 07:39
Ono hodně záleží taky na tom co člověk zrovna dělá. Pokud jsou to rutinní úkony, tak mám celookenní mód zapnutý též. Navíc po tom co jsem si navykl na gesta, tak spoustu panel nástrojů ani nepotřebuju a po přechodu na ribbon se mi situace jen ulehčila neboť nemusím příkazy složitě hledat. Jediné z čeho mám obavu je to, až Autodesk přestane podporovat příkazový řádek.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2010 v 10:35
To nepřestane. Tedy možná to nebude samostatný řádek, ale schopnost zadávat příkazy textově bude v AutoCADu vždycky.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10898:VIPRozmazané texty nebo nesprávné zobrazení UI ve vysokém rozlišení.
Tip 10464:VIPAutoCAD a další aplikace na monitoru s vysokým rozlišením.
Tip 9421:Dvouobrazovková konfigurace: AutoCAD mi nezachová polohu dialogu
Tip 7842:Ribbon a jeho zobrazení na dvojobrazovkové konfiguraci.
Tip 571:Mohu postavit 21" monitor na počítač HP Vectra? Udrží jej?
Tip 12911:Rozmazané písmo či ikony na HD (4K) monitoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,746 sekund.