Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 16161 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRůzné pohledy v sestavě (Styly zobrazení)

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Různé pohledy v sestavě (Styly zobrazení)
    Zasláno: 09.čer.2011 v 11:10
Ahoj,
mám takovou potíž, potřeboval bych (nebo spíš by se mi líbilo) kdyby v sestavě byly dva prvky s jiným Stylem zobrazení. Třeba dvě kostky a jedna byla stínovaná a jedna v drátěném modelu.

V nápovědě jsem našel něco co se jmenuje Reprezentace pohledu, bohužel klasická nápověda Autodesku je prostě trochu mimo realitu a Radí "Pomocí položky Reprezentace v horní části prohlížeče ...". Bohužel žádnou takovou položku jsme v kanceláři ani na jednom Inventoru nenašli.

Logika by říkala, že by to mohlo být tak že každou z komponent si člověk uloží s jiným Stylem zobrazení, bohužel to tak není, Inventor si vezme nastavení sestavy a tím to hasne.

Jestli už jste to někdo někdy řešil a podařilo se Vám to tak bych, já i kolegové byli moc zvědaví a celkem by nám to pomohlo.
PS.: Určitě to jde, už jsem takové výstupy viděl, ale jen jako obrázky.


Upravil roice - 09.čer.2011 v 14:55
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 808
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 10.čer.2011 v 17:08
Co vím, tak by to šlo v Autodesk Showcase, lze v něm nastavit několik pohledů s jiným stylem zobrazení... např. kostka zelená, žlutá, bílá a může se mezi nimi měnit. Wink
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.čer.2011 v 08:31
Většina těchhle kombinovaných obrázků je vytvářena až manipulací ve Photoshopu nebo jiném bitmapovém editoru. Ale na Showcase se mrkněte - máte jej jako součást Product Design Suite (tedy k Inventoru zdarma):
 
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.čer.2011 v 15:31
Díky juknu na to, vypadá to rozhodně zajímavě. Každopádně jen v trialu protože mám holej Inventor. Každopádně je škoda že sw. za nějakejch 180k toho tolik neumí, viz. další diskuse o exportech do jpg a na web.
Ale tohle mi docela mrzí, protože by to byl báječnej způsob jak potlačovat určitý části sestavy. U mně je to třeba, že mám sluneční kolektory na střeše a pro výstup do manuálu, bych potlačil kolektory tím, že bych je dal z poloprůhlednýho materiálu a bez hran, zbitek by byl plnobarevný a s hranami, bylo by jasný jak to vypadá pod kolektorem a zároveň by tam byl vidět.
PS.: Upravit tohle ve Phtosopu by bylo docela slušnej vo.... a hlavně kvůli obrázkům do montážních manuálů, je to k ničemu a nikdo mi to nezaplatí.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.čer.2011 v 16:02
Změnu materiálu ale udělat můžete - tou se dá jakýsi "drátový režim" také nasimulovat. Jinak na montážní manuály je spíš Inventor Publisher - viz:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čer.2011 v 08:21
Vladimír Michl: já Vás chápu jako člověka zaměstnaného pro cad studio, ale pokud jste si Publisher vyzkoušel a skutečně jste se jej snažil používat pro práci, tak víte že je to software, kterej je dobrej na výstupy z Inventoru které klasický inventor nemá. Jinak je to software který je absolutně nepoužitelný a rozhodně si nedokážu představit v tom dělat montážní manuály, biť jenom na spojení dvou profilů.
Když udělám export přímo z Inventoru do obrázku nebo pdf, pošlu to grafikovi a ten si šoupne do Ilustrátoru, tak je hotovo i s šipkama a popiskama do 10 min. V Publisheru to bude trvat půl hodiny a stejnak to podle toho nikdo nesmontuje. To ani nemluvím o tom že to stejnak musí potom dostat do ruky DTP grafik kterej to sesází do nějkého Ilustrátoru, nebo podobného a udělá z toho podklady pro tiskárnu.
Takže rezume Publisher je dobrej sw. na pár pěkných kejklí s výstupy, perfektní export do 3D pdf, ale to je tak všechno a rozhodně to nestojí za 60.000,-. Bejt za 2000-4000, tak jdu za šéfem a zítra ho doobjednám, tedy hlavně kvůli tomu exportu do 3D pdf, takhle mám plugin od adobe, ktrej dělá to samé za desetinovou cenu.

Ano simulovat 3D v 3D programu je zajímavá varianta, ale rozhodně o neřeší to že budu mít všechny prvky zobrazené s hranami, tedy i simulovaní drátěný model. Připomíná mi to časy kdy se v 3D studiu simuloval reflexing tím že k objektu dělali zrcadlové kopie modelů, za poloprůhlednou plochou a tomu už bude drahně let ;)
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čer.2011 v 09:11

Ti uživatelé, kteří Publisher na montážní manuály běžně používají, mají asi na jeho "nepoužitelnost" jiný názor, ale může to být samozřejmě i otázka zkušeností a vyškolení. Oproti "šoupnutí grafikovi" má velkou výhodu v asociativitě s původním modelem a jeho případnými změnami. Já vás ale na Publisher nepřesvědčuji, jen informuji, že na montážní návody takováto aplikace existuje.

Jinak k původní otázce, na kombinované zobrazení v Inventoru lze použít postup připravený mým kolegou Navarou:
 
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čer.2011 v 09:27
Díky moc tohle je přesně to co jsem hledal. ;)


Neodpustím si malé rýpnutí do Publisher, nebo spíš do politiky Autodesku (proti Vám vůbec nic nemám, jem mi štve že existuje něco co může řešit spoustu pracovní potíží a je to zabilo obchodní politikou). Zajímalo by mne kolik lidí Publisher používá tak jak říkáte. A ještě jedno malé rýpnutí do proškolení. Publisher je prezentován jako sw. pro sekretářky pro publikování do prezentací atd... Takže jsem buďto úplně blbej (což se vůbec nevylučuje), nebo mají Američani geniální sekretářky s MIT titulem.

Jinak k tomu návodu, moc Vám děkuji, pro teď jsem to pořešil fotomontáží, ale pro budoucnost mi to ušetří spoustu času a práce, moc Vám děkuji.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čer.2011 v 09:36

Dobrý den,

zajímal by mne ten plugin od Adobe pro export do 3D PDF. Jak se přesně jmenuje a kde se dá stáhnout.

Děkuji za informaci.
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 14.čer.2011 v 09:47
Do verze 9 se to jmenovalo Acrobat 3D a byl to samostatný produkt za pár šupů, jako je ostrej acrobat. Pak zafungovala ruka trhu a nyní se to prodává jako plugin do Acrobatu X.
je to teda odkaz na konkurenci, ale vlastně mají jiný záběr, tak snad to není moc velký prohřešek ;).
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.čer.2011 v 10:15
Ahoj jenom kdyby to někoho zajímalo, našel jsem snadné a rychlé řešení, dost možná je to standart,  který běžně používáte, ale pro mně to je malé významné plus v efektivnosti práce :)).

V sestavě lze stejné prvky zobrazovat jiným způsobem. Viz přiložený snímek obrazovky. U jednotlivých součástek lze pomocí iVlastnosti změnit jak barevnost a to v rámci sestavy, aniž by došlo ke změně samotné součástky. Tak pokud se odškrtne povoleno, tak je možné snadno i danou součástku zprůhlednit, tak že nejsou vidět skryté hrany, tedy průhlednost se neduplikuje jako u poloprůhledných materiálů (nebo alespoň ne tolik). Navíc jde v možnostech aplikace v části vzhled neaktivní komponenty nastavit zobrazení hran. Takže pokud neaktivní součástku zprůhledníte úplně, nebo jí dáte neviditelný materiál. Jde nastavit aby byly u ní vidět hrany. Takže stínovaný a drátěný pohled v jednom na stejných součástkách. Když si s tím člověk trochu pohraje, může celkem snadno vytvářet přehledné pohledy na složité spoje atd..

Ps.: Díky Vladimíru Michlovi za nakopnutí správným směrem a snad to pomůže i někomu jinému než mně Big%20smile

Ps2.: Ještě taková drobnost, povolení součástky nefunguje u výkresu, takže je to pouze pro vizualizace, na výkresu máme smůlu a musí se použít průhledný materiál.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20110628_095748_InventorPotlače.jpg




Upravil roice - 28.čer.2011 v 10:28
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 9951:iLogic pravidlo - kontrola ručního přepsání iVlastností.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,211 sekund.