Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 6540 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoAutodesk Inventor 2011

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
ulcernet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.čer.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor11
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Autodesk Inventor 2011
    Zasláno: 21.čer.2011 v 22:07
Jiz temer rok se trapim s vhodnou harwarovou vybavou,ktera je schopna si poradit pri zoomovani 3d objektu s vice nez 3000prvku.Byl jsem pozadan o sestaveni pc nebo koupi notebooku,avsak moje vysledky jsou mym zamestnavatelem neuspokojive,tak to zkusim nejdrive tady na foru,najde-li se nekdo,kdo dokaze poradit.
Samotny program bezi bez problemu,avsak veliky problem nastava pri zoomovani v 3d.Testoval jsem na nejruznejsich sestavach,naposledy i7,hd5850,8GB RAM,os od xp pocinaje a w7 64bit ultimate verzi konce.Bohuzel jsem dosel k zaveru,ze dokonce ani setavy doporucovane vyrobcem beru spise jako vysmech zakaznikum.Konkretne elitebook 8730w,ktery mel definitivne vyresit mnou zminovany problem je ve vysledku snad nejpomalejsi ze vsech testovanych sestav.

Na icq:343869886 bych uvital nekoho kdo dokaze poradit,proc program pri zoomovani zlobi vice nez je zdravo.Mam k dispozici projekt(docela jednoduchy) s 2800prvky .... se kterym jsem testoval.

Nezivim se kreslenim,takze odborne vyrazy mi nic nereknou,jde mi pouze o to slozit pc,ktery bude umet s inventorem bezchybne pracovat,bez jakehokoliv sekani a podobnych negativ.

Predem dekuji



Upravil ulcernet - 21.čer.2011 v 22:13
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.čer.2011 v 23:09
3000 prvků v Inventoru už je větší sestava, ale není to extrém, se kterým by si dobře vybavená (a nastavená) CAD stanice neporadila.
 
HP 8730w ve správné konfiguraci je vhodná volba (pokud stanice má být mobilní). Pokud ale máte nějaký model s grafikou HD5850, pak může být problém právě v grafice. Určitě volte některou z certifikovaných grafických karet (a konkrétní verzi driveru) - viz:
 
Na výkon zvláště ve větších sestavách to má zásadní vliv.
 
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
ulcernet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.čer.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor11
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 05:22
Výsledky hp8730w zůstaly hluboko pod bodem mrazu.Osobně bych investici 50tis v loňském roce viděl doposud jako naprosto zbytečné vyhozené peníze.Nicméně mne zajímá vaše fraze:ve správně konfiguraci .Mohu tedy poprosit o vysvětlení co konkrétně máte namysli? O jake nastaveni se jedna?
Zpět nahoru
ulcernet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.čer.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor11
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 05:39
Existuje nějaká garance,že při koupi certifikováne sestavy nebo jednotlivého hw bude samotný program plynule funkční?Nerad bych se dočkal toho,že při následné investici současný problém neodstraním..
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 09:00
Obvykle se to resi vyzkousenim konkretni sestavy na konkretni workstation.


Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 460
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 14:32
3000 prvků už je docela dost. Na hardwarové výbavě nešetřete.
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 17:05
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
ulcernet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.čer.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor11
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 21:34
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Obvykle se to resi vyzkousenim konkretni sestavy na konkretni workstation.


Nepochopil jsem vasi odpoved.Jak odzkousim sestavu,kterou bych si vybral treba nekde v eshopu,tedy co s ni budu delat,kdyz nebude splnovat moje pozadavky?

Jeste bych chtel upresnit problem,ktereho se stale nemuzu zbavit.....

Stavajici problem pri priblizovani a oddalovani mam pouze v pripade,kdyz prejedu a zastavim mys primo na objektu.Tim se mi oznaci vsechny jeho body a pri naseldnem posunu kolecka mysi zacinaji trable.Vice to zlobi,kdyz objekt zevtsuji.
Pokud vsak kurzor mysi posunu mimo objekt,zmizi oznacene body projektu a zoom zacne fungovat bez sebemensiho seknuti,zpozdeni,proste tak jak ma.
Nejsem si jisty,zda pouzivani priblizovani a oddalovani pri oznacenem objektu nema specificky nazev(namisto mojeho zoom vyrazu).
Pokud si otevru projekt,ktery ma do 1000 prvku,vse bezi naprosto v poradku.Pri vetsim a vetsim poctu prvku danneho projektu zacinaji vetsi a vetsi trable.Zajima me tedy,jaka hardwarova cast nese zodpovednost za tohle sekani,na lepsich a vykonnejsich pc bych to nazval pouze pozdni(maximalne sekundova odezva).


Zpět nahoru
ulcernet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.čer.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor11
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 21:42
Jeste bych chtel poprosit nekoho,kdo s programem ma aspon prumerne zkusenosti,rad bych mu poslal projekt,ktery pouzivam pri testovani,abych vyloucil moznost nejake chyby pri kresleni....
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 22:17
Můžu klidně mrknout ;) pošlu Vám do zprávy moji e-mailovou adresu, tak to tam můžete poslat. ;) Udělejte prosím Pack and Go. 

DíkyWink
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.čer.2011 v 22:40
Nepředpokládám, že moc lidí kupuje 3D CAD řešení v ceně převyšující 200.000 Kč jen tak naslepo v eShopu. Pokud už postupujete tímto způsobem, pak určitě doporučuji zvolit některou z Autodeskem certifikovaných stanic (tedy které už někdo vyzkoušel).
 
Problém se zoomem je velmi pravděpodobně důsledek omezené akcelerace grafické karty.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2011 v 08:46
Jestli chce pošlete zapakovaný projekt na můj email, mohu odzkoušet na dell precision. A uvidíme jestli to zvládne.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2011 v 10:21
Myslím že sestava 3000 dílů nepůjde jen tak poslat e-mailem. Zkuste nějaké veřejné dočasné úložiště.

Zpět nahoru
kosulic Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.úno.2010
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2016
Stav: Offline
Bodů: 158
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2011 v 12:30
Sice to neřeší váš problém s výkonem stanice, ale zkuste vypnout funkci prehighlight.
Pracovat se bez toho moc nedá, ale zoom bude rychlý. :-P
Zpět nahoru
ulcernet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.čer.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor11
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2011 v 20:09
Zatim dekuji za prispevky,zatim nebudu delat zadne zavery,ale do budouci sestavy,at uz vlastni,nebo certifikovane nemohu nasypat vice nez 100tis a i tohle budu dost blbe obhajovat,takze pokud podle pana michla vhodna cad stanice,ktera bude plne funkcni musi stat vice nez 200tis,pak radeji zkusim doporucit jiny software,ktery nebude tak narocny jako jiz zminovany inventor.

Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21470
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.čer.2011 v 20:31
Obávám se, že hardwarová náročnost jiných CAD aplikací se od nároků Inventoru příliš neliší. Certifikované stanice pro Inventor ale začínají na cca 20-25 tisících Kč, takže 100.000 ani 200.000 za výkonné PC určitě neutratíte. Samozřejmě náklady na celé pracoviště budou větší než 200.000 Kč (cena softwarové licence, cena CAD stanice, subscription, zaškolení).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
ulcernet Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.čer.2011
Lokalita: ČR (OL)
Používám:
inventor11
Stav: Offline
Bodů: 7
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čer.2011 v 05:52
Moje představa o výkonném pc je bohužel někde jinde.Již zmiňovaný certifikovany notebook za 50tis se statecne drzi na chvostu testovanych sestav.Takze jakykoviv produkt za 20-25tis by v mém případě mohl znamenat okamžitý vyhazov.Zvažuji koupi profi řad kde se s cenou za za grafiku a procesor dostanete na 60-80tis velice rychle.Nepočítám nove monitory často se pohybující se kolem 40tis.   

Upravil ulcernet - 24.čer.2011 v 05:54
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.čer.2011 v 07:48
Pokud si teď koupíte supervýkonný počítač, za pár let z něj bude průměrná stanice a tak za pět let budete pokukovat po něčem novém.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,695 sekund.