Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10019 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoGraficka karta pro 3D max

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Jeggy Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.čer.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
ArchiCAD, 3D MAX, VRay, Photoshop
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Graficka karta pro 3D max
    Zasláno: 01.srp.2011 v 14:39

Dobrý deň,

Chcem si doma zriadiť pracovnú stanicu s 3D maxom. Mojou hlavnou otázkou je výber grafickej karty a to profesionálne karty:

HP Quadro FX 600 1GB - 4000Kč

HP FirePro V4800 1GB - 3600Kč

alebo sa rozhodnúť pre hráčsku grafickú kartu za podobnú cenu:

HD 6870 či GTX 560

Keďže pre procesor som sa rozhodol pre AMD Phenom II X6 1090t predpokladám že by bola vhodnejšia aj GK od ATI respektive AMD.

A z úženého okruhu GK by som chcel vedieť či profesionálna karta FirePro mi poskitne lepšiu prácu v 3D maxe ako HD6870. A keď ano ako sa to zlepšenie prejaví. Rýchlejšie renderovanie, práca s vyšším množstvom polygonov, lepsie zobrazovanie textúr a tieňov vo Viewporte?

Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2011 v 19:58
Porovnávate výkon 96 CUDA jadier (QuadroFX600) oproti 336 CUDA jadier (GTX560), taktiež GDR5 oproti GDR3, 256 bit oproti 128 bit. Tu neni o čom, v hrubom výkone to GTX položí Quadro na lopatky!!!. Na rýchlosť renderingu to nemá vplyv, jedine že by ste použili GPU rendering ale aj tam to GTX zvíťazí na plnej čiare. Ja osobne by som šiel kvôli CUDA do GTX. Iné však je stabilita, vyladenosť, kvalita .... daktorí Vám povedia že nikdy nezažili rozdiel v profi karte oproti bežnej hráčskej.... ale toto sa tu rieši stále ... prehľadajte staršie fóra.
Zpět nahoru
Jeggy Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.čer.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
ArchiCAD, 3D MAX, VRay, Photoshop
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.srp.2011 v 21:51
A prave to ma tak zaraza od coho su tu vobec tie profesionalne karty potom :) Videl som sice nejake starsie benchmarky kde testovali GTX220 vs Quadro 200... pricom quadro malo pri praci v CADsystemoch 10x vyssie hodnoty ale nepisali nikde ze vcom ten test spocival a vcom ta vyhoda spociva alebo ak osa prejavuje... :) Je to pre mna zahada velka.
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2011 v 09:33
Mám osobné skúsenosti, že s profi kartou mám menej problémov (mrznutie aplikácie, zblbnutie prekresľovania). Kolegovia používajú bežné grafické karty (nie tie "profi" certifikované Autodeskom), majú hrozne pomalšie PC, avšak som to neskúmala podrobne, či je to počtom inštalovaných aplikácií, odladením PC apod.?
Záver: Pôjde Vám to aj s inou grafikou, ak sa zmierite s občasnými problémami v rýchlosti prekresľovania a kvalite. Mám inštalovaný len základný SW (Office, Adobe) a AutoCAD, profi grafiku strednej triedy a rýchlosť AutoCADu je voľným okom dostatočne viditeľná.
Čo sa týka toho mrznutia aplikácie alebo prekresľovania (ostanú zobrazené aj zatvorené okná), tak to nerobí často, ale zvyčajne vtedy, keď potrebujete niečo rýchlo urobiť. Na druhej strane odkedy použivam dva monitory, tak mám občas problém aj s profi grafikou, ale to len s AutoCADom nesúvisí, ale aj s niektorými inými SW.
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2011 v 09:34
Všimla som si, že ste študent. Viac času strávite prácou v 3DMax, alebo hrami? :)
Zpět nahoru
Jeggy Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 23.čer.2008
Lokalita: Slovensko
Používám:
ArchiCAD, 3D MAX, VRay, Photoshop
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2011 v 13:19
  Ach jeeje, student som byval ked som si zalozil profil na tejto stranke :) Ale potom som tu dlhsiu dobu nebol tak ma nenapadlo si profil aktualizovat :) Momentalne robim stavbyveduceho ale najradsej by som sa vybral smerom vizualizacii. Zatial som len pasivny uzivatel 3D maxu (rad si aj zahrajem nejake hry) ale mam v plane si zalozit zivnost a poskladat si zostavu ciste len na firemne ucely 3D max, Photoshop a podobne. Ovsem nechcem PC zostavu za 3000€, to by som plne nevyuzil... postaci mi 6jadro Phenom II x6, 8GB RAM a akurat ta grafika je pre mna taka diskutabilna. Hlavne je ze nechcem za grafiku (zatial) minut viacej nez 5000Kc. Tak pokial mate konkretne odporucania ocenim ich :)
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.srp.2011 v 14:12
Tak si zober klasický GForce a keď pôjde biznis tak si kúpiš nadupané Quadro! Veľa zdaru!
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4396:Kontrola kolizí prvků stavby/projektu v Revitu.
Tip 10847:Jak změnit grafiku připojených referencí Revitu?
Tip 11842:Podrobnější nastavení 2D grafického zobrazení v AutoCADu 2019.
Tip 381:VIPJak vystínovat projekt z 3D Studia VIZ v rendering farmě (síťovém stínování) 3D Studia MAX?
Tip 8775:Jak změnit ohniskovou vzdálenost kamery v Revitu?
Tip 965:VIPJak zrychlit 3D Studio MAX?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,051 sekund.