Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 19021 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoInventor publisher a stlačení pružiny

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Inventor publisher a stlačení pružiny
    Zasláno: 07.zář.2011 v 10:13
Ahoj, narazil jsem na zajímavou blbůstku. Potřeboval bych pro ukázku jak se rozebírá jeden ventil, stlačit pružinu pod západkou. Není třeba nějaká simulace přesného stlačení pružiny ani podobný vylomeniny, úplně by stačilo pružinku deformovat v jedné ose, pro pohled to 100% stačí, ale prozatím jsem nenarazil na žádnou možnost jak to udělat. Předem moc děkuji.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 459
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2011 v 10:26
Nevím jestli to jde v Publisheru, ale v Inventoru to uděláte. Možná by to šlo pak vložit do animace z Publisheru.
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2011 v 10:55
Ano to jde, ale je to trochu nešikovné, závěrka vykoná svůj pohyb plynule, při tom protne pružinu, která potom pře-blikne na stlačenou pružinu. Nebo nejdřív se skokově změní stlačení pružiny a pak plynule projede západka :)). Každopádně je to pokrok a pro obrázkové výstupy je vyhovující. Prozatím to bude muset stačit, ale je škoda přijít o plynulou animaci.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 967
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2011 v 15:03
Tam by se pružina musela navázat na rovinu, která u které by se měnila hodnota.... Plynulý pohyb pružiny už se tu řešil, tak by mohlo stačit pohledat tady na foru...
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.zář.2011 v 15:49
Jste si jistý že to bylo ve spojení s Inventor Publisher-erem. Protože tam se žádná z animací z Inventoru nepřenese, tedy jsem nepřišel na to jak ji přehrát, znázornit, publikovat.
Našel jsem tu dva příklady pro Inventor na kterých jsem to vyzkoušel a oba my vyšli že ne-e. V Publisheru se to tváří jako statický model bez dalších funkcí.
Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5962:Animace 3D pružiny v Inventoru.
Tip 10554:VIPChybějící add-in Inventor Publisher pro MS Word.
Tip 7499:Adaptivní pružina a animace stlačování pružiny.
Tip 9979:VIPV modelu Inventor Publisheru mi chybí díly Obsahového centra.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9984:VIPInventor Publisher mi nezvýrazní vybrané komponenty sestavy.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,469 sekund.