Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7911 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPotřebuju 3D model budovy

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
berka33 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2010
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Potřebuju 3D model budovy
    Zasláno: 01.lis.2011 v 21:47
Ahoj, nejsem si zcela jistý, že tu najdu někoho koho hledám, ale jde mi o vytvoření 3D modelu z měřeních dat totální stanicí Topcon 7001. Zaměřil jsem si body domu (okna, dveře, rohy domu) a potřeboval bych z toho vytvořit 3D model věrohodný s realitou domu. Zatím to nemám cele dodělané myslím tím výpočty a úpravy. Ale hledám někoho kdo by zvládl 3D model měřené budovy. Body jsou v S-JTSK. Zkoušel jsem to sám ale moc mi to nešlo, nemám zkušenost s 3D v autocadu. Je možné to udělat i v Microstationu

Díky kdyžtak se ozvěte
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.lis.2011 v 07:07
Dobrý den,

na vynesení budovy ze zaměření např. totální stanicí existují speciální nadstavby, které jsou dostupné i pro Revit Architecture. Povětšinou se ale jedná o komerční produkty.
Zpět nahoru
berka33 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2010
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.lis.2011 v 10:01
No já rávě hledám někoho kdo ví jak to udělat aby to vypadalo dobře. Jsem ochotný za to dát nějakou tu korunu ale to záleží na domluvě
Zpět nahoru
MichalO Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 14.bře.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Acad 2009
Stav: Offline
Bodů: 76
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.lis.2011 v 11:18
Pokud to není chrám sv.Víta, ale nějaký jednoduchý pravidelný objekt, což předpokládám, neboť na složitější byste si někoho najal, tak i v holém Acadu to jde, i když trochu kostrbatě. Body načíst do 3D, pospojovat liniemi, používat 3D orbit, tabulku vlastností pro doplnění nezaměřených linií, pak to potáhnout 3D face, trochu obarvit, aby to vyniklo, hezky natočit, render a je to. Pokud to ale potřebujete jako těleso, pak je to zcela jinde.
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.lis.2011 v 20:27
Původně odeslal(a) berka33 berka33 napsal(a):

No já rávě hledám někoho kdo ví jak to udělat aby to vypadalo dobře. Jsem ochotný za to dát nějakou tu korunu ale to záleží na domluvě
 
Třeba naše kancelář ví, jak to (=cokoli) udělat, aby to vypadalo dobře (=úspěšně komerčně použitelně pro daný účel). Dalšími body (myslím, že je na to i obecně uznávané grafické schéma termín/kvalita/cena - prosím někoho o odkaz) které ve Vašem zadání chybí, jsou (jak správně uvádí MichalO):
  • dokdy to chcete
  • na co to chcete
  • pro koho to chcete
  • v jaké kvalitě to chcete

Čím přesněji nadefinuji zadání tendru, tím relevantnější výsledky dostanu.

Rostislav Říha
Zpět nahoru
berka33 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2010
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2011 v 17:47
No je to pro účely bakalářské práce. Hotové bych to chtěl mít do měsíce. A ohledně ceny opravdu nemám představu. Není to nějaká velká budova a naměřených je cca 300 bodů. Zde posílám odkaz at víte jak ta budova vypadá http://www.ingeteam.cz. Spíše jde o to aby to vypadalo dobře a podle reálu. Některé nezměřené věci se mohou doplnit nebo vynechat a udělat podle daných fotek.
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2011 v 19:51
Podle mého názoru...

Pokud je účelem práce zpracovat model budovy, tak si to udělejte sám. Pokud to má být jen tak nějaká ilustrace jaká budova byla měřena, dejte tam fotku. Ušetříte čas i "nějakou tu korunu".

Myslím, že na tomhle fóru byla již odmítnuta řada úkolů. Jestli potřebujete poradit jak to udělat, tak formulujte jasně dotaz a napište jaký má být výsledek a k čemu to má sloužit, ale nečekejte, že Vám tu někdo udělá bakalářskou práci!
Angry
Angry
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2011 v 20:34
Mňa by zaujímalo čo je účelom Vašej práce? Vy ste geodet? Nie je úlohou z týchto bodov dostať 3d model. Ono nie je problém to v 3D obkresliť. Môžem to obkresliť, podľa bodov osadiť steny a ostatné prvky alebo modelovať nanovo a body použiť iba čisto ako rozmery. Takže popíšte presne čo je úlohou Vašej bakalárky.
Zpět nahoru
berka33 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2010
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2011 v 20:41
No účelem mé bakalářky je zaměření toho domu připojení k sjtsk a baltu. A vytvořit 3d model a fotodokumentaci. Zaměřil jsem 300bodů domů z bodů polygonu. Jsou zaměřeny rohy domu rohy oken a všechny důležité prvky. Tyto body jsem projel přes gromu a získal jejich souřadnice.
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.lis.2011 v 21:17
No, myslim, ze kazdy si ma delat bakalarku sam. Angry

Pokud potrebujete poradit elementarni kroky - jak se zadava bod v AutoCadu, nebo podobne, tak proti tomu se neda namitnout nic a myslim, ze na konkretni presny dotaz, zde dostanete uzitecnou a presnou odpoved...
Zatim jste ani nenapsal jak ma byt model udelan - dratovy, nebo telesa, ... proste konkrétní dotaz jsem neviděl.

Prozatim bych doporucil nastudovat
http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=5726

hlavně "Jak se správně ptát" a tam zejména kapitola: "Než se zeptáte". Ta je moje oblíbená!




Zpět nahoru
berka33 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2010
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2011 v 09:29
Omlouvám se možná jsem se špatně vyjádřil. Nechci aby někdo udělal celý 3D model za mě. Myslím si že to za 1. není fér a za 2. to není nutné. Jen mám potíže vyřešit některé kroky. Pospojovat body podle plánku který jsem si udělal je v pohodě. Ale mám problém v těchto ohledech: při importu souřadnic jak zobrazím čísla bodu pak jakým způsobem mohu načíst texturu nebo ji vytvořit podle reality. A dalších x věcí. Omlouvám se za špatné vyjádřené.
Zpět nahoru
berka33 Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Autocad 2010
Stav: Offline
Bodů: 20
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2011 v 09:32
Omlouvám se možná jsem se špatně vyjádřil. Nechci aby někdo udělal celý 3D model za mě. Myslím si že to za 1. není fér a za 2. to není nutné. Jen mám potíže vyřešit některé kroky. Pospojovat body podle plánku který jsem si udělal je v pohodě. Ale mám problém v těchto ohledech: při importu souřadnic jak zobrazím čísla bodu pak jakým způsobem mohu načíst texturu nebo ji vytvořit podle reality. A dalších x věcí. Omlouvám se za špatné vyjádřené.Má bakalářská práce zatím nemá zcela konkretní vizi jak má uplně vypadat tento model. Ted mám prostě naměřené a vypočtené body a napsaných 15 stránek o teorii o zaměření, proč se to měří apod. Nemám tolik praxe v autocadu abych měl přesnou představu jak má model vypadat. Jde mi o to aby byl dobře udělaný a aby to vypadalo dobře a podle reálu.
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2011 v 10:02
Původně odeslal(a) berka33 berka33 napsal(a):

Ale mám problém v těchto ohledech: při importu souřadnic jak zobrazím čísla bodu.....


Doporučuji nevkládat body jako BODY, ale jako BLOKY s atributem, kde v atributu bude číslo bodu, nebo i popis. Doporučuji si jasně označit vkládací bod - například kružnicí, bodem apod. Nenechávejte to jako referenční bod atributu.

Pokud máte nadstavbu (CIVIL, MAP), tak jsou tam nové entity - COGO body.

Pro import bodů do AutoCadu je řada utilit napsaných v LISPU. Možná i program co je k totální stanici něco obsahuje. Já osobně vkládám bloky tak, že v si v excelu připravím příkaz pro vložení bloku (pomocí funkce excelu CONCATENATE), pak označím celý sloupec a CTRL+C a CTRL+V vložím do příkazového řádku.

Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 633:VIPMáte rozsáhlou 3D sestavu (nebo budovu) a potřebujete, aby při otáčení ve vystínovaném tvaru bylo dovnitř vidět (aby její "obal" byl poloprůhledný)?
Tip 4917:VIPJak přenést 3D data z Google Earth do Revitu?
Tip 10887:Máme odevzdat projekt ve formátu .BIM? Jak jej uložit?
Tip 10171:Generování budov s dvorky v Infraworks.
Tip 5315:Proměnlivá výška očí v 3D procházce v Revitu.
Tip 12622:Při načítání vrstvy 3D budov z geoportálu Prahy chybí některé stěny.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,438 sekund.