Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 352 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPomoc pro začátečníka

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
mugil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.pro.2011
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
autoCAD 2010
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Pomoc pro začátečníka
    Zasláno: 04.pro.2011 v 19:16
Když si vytvořím kružnici a chci do ní vepsat jakýkoli mnohostranný polygon nezobrazí se mi barevný střed kružnice a nevím jak to zvýraznitCry.Pomůžete mi prosím?AutoCAD 2010 
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2011 v 19:25
Zkuste si prosím zapnout úchopové body, viz ikonku nebo text ve stavovém řádku (řádek v dolní části okna).
Zpět nahoru
mugil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.pro.2011
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
autoCAD 2010
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.pro.2011 v 19:32
Díky ,neměl jsem povolené všechny byl tam jen koncový polovina a střed.Je toho na mě moc:)
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 10:58
nastavit si všechny uchopovací módy napořád není dobrá strategie. nastavte si jen pár základních a ostatní používejte jen když je třeba (Shift+RTclick)
Rostislav Říha
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 16:33
Původně odeslal(a) mugil mugil napsal(a):

Je toho na mě moc:)
PS: Já sednout k nejnovějším verzím AutoCADu poprvé, tak by na mě toho bylo též přespříliš. Mnohdy jsem rád, že jsem začínal na R14, kdy nebylo k dispozici ještě tolik funkcí a člověku z toho nešla tak hlava kolem ;).
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 18:27
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Původně odeslal(a) mugil mugil napsal(a):

Je toho na mě moc:)
PS: Já sednout k nejnovějším verzím AutoCADu poprvé, tak by na mě toho bylo též přespříliš. Mnohdy jsem rád, že jsem začínal na R14, kdy nebylo k dispozici ještě tolik funkcí a člověku z toho nešla tak hlava kolem ;).


No, mnoho funkcí naopak usnadňují - vezměte si například tisk tlouštěk čar. Třeba posadit někoho dnes k R12, tak tam nenakreslí ani čáru... Wink

Dnešnímu začátečníkovi bych doporučil projít si krátký web výuky pro začátečníky (viz http://www.cadforum.cz/cadforum/vyuka.asp )  a pak shlédnout pár hodin různých videí na pro začátečníky na webu.
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 18:39
Já vím, myslel jsem to nadneseně ;). Nové verze bezesporu práci v mnohém ulehčují, jen jsme tím chtěl glosovat skutečnost, že za tu dobu se z AutoCADu stal vskutku kolos.

S těmi příklady bychom mohli pokračovat dál a dál, co třeba zoomovaní kolečkem, které se stalo standardní součástí AutoCADu až od verze 2000 ;D ...


Upravil PepaR - 05.pro.2011 v 18:47
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 18:39
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

nastavit si všechny uchopovací módy napořád není dobrá strategie. nastavte si jen pár základních a ostatní používejte jen když je třeba (Shift+RTclick)


Přesně tak. Časem zjistíte, že třeba se Vám pro nějakou opakovanou činnost hodí si trvalé nastavení přehodit. Uchopovací režim lze úplně vypnout a do předchozího nastavení opět zapnout klávesou F3 a nebo tlačítkem na stavovém řádku.
Zpět nahoru
mugil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.pro.2011
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
autoCAD 2010
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 19:00
Jste hrozně hodní ,že mi to usnadňujete.Fora http://www.cadforum.cz/cadforum/vyuka.asp  jsem už všechny prošel  a chtěl bych nějaká další a pokud možno fakt pro začátečníky.Máte ještě nějaký odkaz třeba i na "jiná" fóra?díky předem 
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 19:38
Co třeba AutoCAD (Buroň, Kuděla, Vajďák, Želízko)?

... odkaz beru zpět, je tam malware. Děkuji panu Mantlíkovi za upozornění.


Upravil PepaR - 05.pro.2011 v 20:05
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 19:46
POZOR!
Ze zvědavosti jsem se podíval - AVG mi hlásí zablokování virové infekce!
J. Mantlík

Zpět nahoru
mugil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.pro.2011
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
autoCAD 2010
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 20:01
I mě to antivir zablokoval!Nějaký jiný odkaz pro amatéra.Na youtube je jich hodně ale většinou je to španělsky
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 21:48
Nevím už jak v 2010, ale u 2011 jsou nějaká videa dostupná z nápovědy.
Třeba tady :
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?siteID=123112&id=13202161&linkID=9240615



Zkuste si udělat tutoriály z nápovědy - krok za krokem.

O novinkách v posledních verzích se dá velmi rychle a přehledně dozvědět v sekci menu "Co je nového". Jsou to spíše jen informace, ale pokud Vás něco zaujme, snadno si to podrobněji najdete a aspoň máte přehled, že třeba tahle novinka může být dobrá, tohle se Vám dávno hodí a tahle novinka se dá někde snadno vypnout...

A pak už jen něco reálně dělat.
U kreslení reálných  výkresů zjistíte, že mnoho vlastností třeba vůbec nepotřebujete. Ne že by byly zbytečné, ale jsou prostě užitečné pro někoho jiného.

Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 05.pro.2011 v 22:24
Původně odeslal(a) alfred alfred napsal(a):

Časem zjistíte, že třeba se Vám pro nějakou opakovanou činnost hodí si trvalé nastavení přehodit. Uchopovací režim lze úplně vypnout a do předchozího nastavení opět zapnout klávesou F3 a nebo tlačítkem na stavovém řádku.
...nebo stačí držet Shift - to dočasně zruší nejen OSNAP, ale i ORTHO.
imho je nejlepší mít nastálo jen endpoint a průsečík, další, relativně často používané, uchopovací módy pak namapovat na Fklávesy - F5=kolmo atd. Když je snapů zapnutých moc najednou, tak při husté kresbě narůstá riziko chyby
Rostislav Říha
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1691
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2011 v 08:47
To je vec názoru. Ja uprednostňujem _endp, _midp, _center, intersection, extension a perpedicula(kolmy)
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1691
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2011 v 08:58
to: mugil
Ak sa neviete orientovat v menu, možno Vám pomôže pre úplný začiatok zadávanie príkazov z klávesnice. Uvádzam ich v angličtine, lebo podľa mňa je lepšie sa to hneď naučiť takto, aspoň Vás neprekvapí, ked sa posadíte pred AutoCAD v inom ako českom jazyku. Anglické príkazy cez podtržník fungujú všade. Ak sa naučíte pracovať s týmito príkazmi, potom objavíte, že sú ešte aj iné možnosti, ktoré Vám ušetria množstvo času.
 
Základné príkazy sú:
_circle (kružnica), _polyline (polpriamka), _line (úsečka), _rectangle (obdĺžnik), _ellipse (elipsa), _trim (orezať objekt, podľa čoho-enter-čo orezať), _extend (predĺžiť pokiaľ-enter-čo), _scale (mierka zväčšit/zmenšiť)
Zpět nahoru
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1691
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2011 v 09:09
Ešte jedna rada pre Vás, keď zvládnete hore uvedené príkazy, tak otázka typu: Ako nakreslím zrkadlový objekt? (_mirror), Ako okótujem základný rozmer? (_dimlinear) Ako vytlačím výkres? (_plot), Čo sú hladiny? (_layer), Na čo sú bloky (_block, _wblock, _attdef) a pod. položená na fóre Vám bude zodpovedaná maximálne do 5 minút (s poznámkou viz. tip číslo :)
Odporúčam Vám, skamarátiť sa s klávesou F1. Ak nie na výukové cvičenia, ktoré sú podľa mňa pekne rozpísané, tak na vyhľadávanie podľa kľúčových slov a výrazov.
Úplným používaním AutoCADu zistíte, že oproti iným kresliacim SW má zopár funkcií a výhod navyše.
Zpět nahoru
mugil Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 04.pro.2011
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
autoCAD 2010
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.pro.2011 v 17:24
SmileSmileSmileA výuková cvičení taky někde v CADu najdu?Já vím jsem trubka ,ale fakt se to hrozně moc chci naučit.Používal jsem jako vektorový  editor Xara eXtreme,ale tohle je úplně o něčem jiném.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5115:Jaké jsou možnosti školení na AutoCAD, Inventor či Revit?
Tip 6313:Nastavte si rychlejší boot ve Windows Vista 64.
Tip 10518:Umíte správně ovládat 3D myš?
Tip 1408:Jak získat příručku k AutoCADu?
Tip 6743:Jak obnovit omylem zavřený prohlížeč stromu sestavy Inventoru?
Tip 8725:S Inventorem 2013 nemusíte na vyšetření.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,129 sekund.