Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 5370 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZměna jména

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Změna jména
    Zasláno: 07.pro.2011 v 12:49
Dobrý den,
jde nějak rychle změnit název souboru v adresáři?
 
Při prvním uložením to uloží podle čísla součásti, pokud ale časem změním toto číslo změna nenastane. Lze toho nějak docílit, aby se to změnilo?
 
Díky
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 12:58
Myslíte název ipt souboru? To se obávám nepůjde, přejmenovávat soubory lze buď ve Vaultu, Design Assistantu nebo "na tvrdo" ve Windows - tohoto bych se osobně vyvaroval. 
Václav Dušek
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:07
Ano přímo název. V design asistentu to jde zbytečně složitě a zdlouhavě, ve Vaultu jsem to nezkoušel. Ale když to tak vezmu, pokud to nejde nějak rychleji je nejjednodušší zvolit způsob základního přepsání ve windows...
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:14
Já bych Design Assistant nepodceňoval. Možná že mu vyhledávání a přejmenování trvá déle, ale zase odvede lepší službu než přejmenování v průzkumníku Windows. Pokud se vám díl opakuje ve více sestavách nebo už k němu máte vytvořen výkres, zaděláváte si na problém.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21488
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:16
Je potřeba si uvědomit, že vzájemné vazby sestava-součásti, výkres-součásti, atd. jsou realizovány prostřednictvím jména souboru. Pokud ono jméno ručně změníte "Inventoru pod rukama", tyto vazby se rozpadnou. Rozhodně proto nedoporučujeme měnit jména souborů mimo prostředí Inventoru - tedy mimo Design Assistant, resp. - častěji - mimo Vault.
 
Zdánlivá složitost plyne z potřeby upravit všechny vnější vazby na nové jméno (proběhne automaticky) a je bohatě vyvážena omezením nepříjemností při budoucím otvírání sestav a výkresů.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:23
Pokud Vám jde o to, že pokud zadáte do názvu rozměry dílu a po změně to nesouhlasí, tak nejlepší řešení je se vyvarovat zadáváním rozměrových údajů do názvů.
Václav Dušek
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:25

měnil jsem v design assintant sestavu asi 60 dílů, přesně nevím. Po asi 3 hodinách práce se mi to vyhodilo chybovou hlášku celé se to obnovilo beze změn a 3 hodiny práce byly vniveč a to nemluvím o výkresech v design assistant, moc jsem tomuto "vylepšení" neporozumněl.

Když v něm přepíšu ipt či iam soubor změní se mi i výkres, pokud ho ve spodním okně dám update?

 

Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:34
V Design Assistantu musíte všechny změny dělat ručně. Tedy změnit název modelu a zároveň i změnit název výkresu.
Pokud toho máte na přejmenování víc, tak si buď musíte dokonale osvojit chování Design Assistantu nebo používat Vault.
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:37
A jak prosím Vás změním název výkresu? Mě to nejde změnit, tak jak se to dělá u dílů..
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
roice Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 07.dub.2011
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Product Design Suite 2018 Premium
Stav: Offline
Bodů: 216
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:39
S tímhle se nedá než souhlasit, každopádně je pruda když je díl použitý ve více sestavách, je pak potřeba je ručně projet a při otvírání ukázat Inventoru kde díl leží. Naneštěstí Inventor je v tomhle poměrně inteligentní a Vazby v rámci sestavy nenaruší, rozpozná že díl je stejný a zachová jeho nastavení, s výkresy je to horší, ale také to zvládne docela obstojně, jen je třeba vše překontrolovat, obzvlášť řezy, nastavení čar atd... Navíc pokud si dobře vzpomínám, tak si pamatuje cestu a název nového souboru a pak při otvírání další sestavy, lze odklikávat jen ok.
Každopádně je to na prd a člověk tím stráví spoustu času navíc, je prostě potřeba dopředu dodržovat standart v názvosloví souborů, ale mě se to kecá, jsem tu jedinej kdo kreslí ve 3D, takže si to všechno snadno ohlídám a když něco pos... tak můžu nadávat jen sobě.


Původně odeslal(a) hoboj hoboj napsal(a):

měnil jsem v design assintant sestavu asi 60 dílů, přesně nevím. Po asi 3 hodinách práce se mi to vyhodilo chybovou hlášku celé se to obnovilo beze změn a 3 hodiny práce byly vniveč a to nemluvím o výkresech v design assistant, moc jsem tomuto "vylepšení" neporozumněl.

Nejsem prudič, jen jsem zvědavej a rád věcem rozumím. Takže jsem vlastně rejpal :D
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:43
To máte pravdu, akorát je horší, když mám něco modelovat a nevím ještě vůbec číslo, takže si to pojmenovávám podle sebe, ale potom to musím nějak předělat a další zbytečně zdlouhavý čas stojí hodně peněz...
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:49
A proč to pánové následně přejmenováváte? není snadnější neudávat do názvu rozměry, názvy dávat obecné a srozumitelné? A kopírování a hromadné přejmenování bych řešil vaultem. S Assistantem zkušnosti nemám, ale vault je na takovéhle věci jako dělaný. Dle mého ušetří spoustu práce. 
Václav Dušek
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 13:49
Pokud si otevřu sestavu v Design Assisatntu, zobrazí se mi dvě okna. V horním okně je sestava a její strom, dolní je prázdné. Označím si všechny řádky v horním okně a dám vyhledat související soubory (vyberu převážně idw a ipn).Tyto nalezené soubory se mi zobrazí v dolním okně. Pak označím soubory, které chci přejmenovat (v obou oknech samostatně) a zvolím akci Přejmenovat. Pak můžu měnit názvy souborů.
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 14:25
Nahoře to jde změnit, dole nikoli...
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20111207_142223_design.jpg

to dusek:
Protože to je spolupráce s němci. Vault nelze používat, protože němci ho nepoužívají.
 
Výkresy mi nejdou přejmenovat, pouze je můžu kopírovat s jiným názvem, ale to bych je musel poté mazat a to je další práce navíc. Dead
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
flesar Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 15.lis.2005
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AIP 2009
Stav: Offline
Bodů: 640
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 14:30
Pokud je chcete umístit do shodné složky (tedy bez kopírování), tak je opravdu v Design Assistantu nepřejmenujete. Výkres můžete přejmenovat v průzkumníku.
Pokud používám Design Assistant, tak ve většině případů kopíruji podobné provedení a ukládám soubory do jiné složky.
Pak to funguje jak jsem popsal výše.


Upravil flesar - 07.pro.2011 v 14:31
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 14:37
Však Němcovi může být putna jestli používáte Vault nebo ne. :-) Můžete ho používat pouze pro svoje vnitropodnikové potřeby - kopírování, záloha, hlídání jedinečnosti názvů souborů, ... . A Němcovi můžete používat jen hotové modely. :-)
Václav Dušek
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 14:45
Ono je to složitější a pojedeme přes symetrii, takže by to ani nejspíš nešlo...
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.pro.2011 v 14:47
Tak leda si to přepsat a potom vše překopírovat a potom ty staré díly natvrdo smazat.
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,561 sekund.