Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7830 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProsba o radu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Homoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.led.2012
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2012
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Prosba o radu
    Zasláno: 20.led.2012 v 18:11
Dobry den,
rad bych vas poprosil o radu v nasledujici veci. Mam projekt,ktery je pravdepodobne narysovany pomoci dyn. bloku - nemam s tim moc zkusenosti - kazdopadne potrebuji tam par oblasti vysrafovat. Problem je v tom,ze jednoduche oblasti jsou bez problemu,ale u tech slozitejsich mi to zpusobuje nasledujici
1. bud to napise,ze oblast je neuzavrena
nebo
2. hlasi - analyzuji a trva to tak dlouho az mi z toho zamrzne pocitac....

co jsem doposud delal je,ze jsem oblasti ktere chci vysrafovat obklikaval prikazem krivka - ale asi se uklikam k smrti :-)

Pokud by mi mohl nekdo pomoci budu rad,diky

p.s. zkousel jsem ten soubor nahrat na vas forumacky server,ale je prilis velky a to i zapakovany

- je toho vic na co bych se rad zeptal,ale myslim ze pokud nebudete mit ten soubor tak muj opis toho moc nerekne - tak pokud by nekdo chtel s radosti ho preposlu na mail


Upravil Homoj - 20.led.2012 v 18:12
Zpět nahoru
Homoj Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.led.2012
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Autocad 2012
Stav: Offline
Bodů: 13
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2012 v 20:37
Opravdu bych potreboval poradit,lamu si s tim hlavu a nevim co s tim.
Pokud by se nasla dobra duse,ktera by byla ochotna poradit tady je muj mail jan.mojzis@post.cz


Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2533
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.led.2012 v 20:59
Jen krátce z dlouhých zkušeností a nevím, jestli budete mít radost ...
Šrafování zůstává stále jednou z věcí, která se může chovat neočekávaně, byť se to s každou další verzí zlepšuje (podle mne je docela slušný rozdíl i mezi verzemi 2008 a 2010). Někdo tvrdí, že za to mohou velké souřadnice, osobně jsemsi tu závislost nevšiml, neboť většinou šrafuji v JTSK (což je řád cca -700000, -1050000) - v metrech, je možné, že to někomu dělá problémy, když má výkres "v JTSK" v milimetrech, pak je to vše o 3 řády větší ...
K Vašim problémům:
Dynamickými bloky to asi nebude
Ad 1) Nejčastěji to hlásí nespojitost hranice na styku přímky a oblouku (a to i když vznikl zaoblením) . Odstraní se vložením úsečky z tohoto bodu do jiného potenciálně nebezpečného bodu, pak najednou nespojitost zmizí
Ad 2) Pokud se objeví tato hláška, co nejrychleji několikrát stisknout ESC, pak je šance, že se příkaz přeruší a acad nespadne
 
Závěr:
1) před šrafováním vždy soubor uložit, během šrafování ukládat častěji, než obvykle
2) při šrafování výkres NA OBRAZOVCE co nejvíce zjednodušit, zmrazit vše nepotřebné
3) raději před šrafováním přepnout do USS s počátkem blízko oblasti šrafování (rady jiných)
4) nejjistější je "objetí" křivkou
5) určitě se najde ještě něco dalšího, ale momentálně mne nic nenapadá ...
 


Upravil Mantlík - 20.led.2012 v 21:00
J. Mantlík

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.led.2012 v 17:57
Dobrý den,

též myslím si, že dynamické bloky by na tohle neměly mít vliv a k radám pana Mantlíka přihazuji ještě další:

  1. U rozsáhlejších oblastí, které šrafujete si rozdělte obrazce pomocí dělících prvků (úseček) umístěných v netisknutelné hladině. Snadno pak identifikujete problematickou část.
  2. V případě problémů je vhodné použít pro výběr oblasti šrafování křivku namísto klikání dovnitř obrazce. Křivku uvnitř obrazce lze jednoduše vytvořit na jeden klik pomocí příkazu HRANICE (_BOUNDARY).
  3. Ve starších verzích AutoCADu dělalo problémy, pokud šrafovaný obrazec, vylézal mimo viditelnou plochu.
  4. Pro ukrácení analýzy zjednodušte výkres (příkaz ČISTI (_PURGE) atd.).
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6394:VIPSdílený souřadnicový systém AutoCAD-Revit (principy, postupy, tipy).
Tip 9037:Šroubovice - kroucený dvoudrát v Inventoru.
Tip 302:Jak snadno získat nápovědu?
Tip 7009:AutoCAD 2010 hlásí SELECTSIMILAR jako neznámý příkaz.
Tip 5548:Propojení tabulky/výkazu v AutoCAD s externí databází.
Tip 10518:Umíte správně ovládat 3D myš?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,727 sekund.