ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Již 10.000+ CAD tipů. Přes 118.500 registrovaných u nás, celkem 1.094.000 registrovaných (CZ+EN), přes 53.000 CAD/BIM bloků. Vyzkoušejte nový přesný Inženýrský kalkulátor. Kompletní příkazy AutoCADu a proměnné AutoCADu 2026.
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.arkance-systems.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenonotebook na inventor 2012 + autocad

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
kubeceq Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 14.bře.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2010
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: notebook na inventor 2012 + autocad
    Zasláno: 13.úno.2012 v 10:43
Dobrý deň , 

Odchádza mi notebook MSI , cca 5rocny ,kde uz nic nerozbehnem a vydrzi mozno este mesiac. 
 v robote mam inventor 2011 a chcel by som s nim aj doma robit , pripadne rozbehnut aj 2012 . 
Moja otázka znie : aký notebook vybrať s najvhodnejšími parametrami pre Inventor 2012 , Solid edge V20 . 

vybral som si tento typ, len je mi luto dat az tolko penazi , tak do 700-800 eur by som mohol dať . 




Ďakujem ,    


Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2012 v 11:11
Aké parametre od toho požadujete?
Zpět nahoru
kubeceq Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 14.bře.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2010
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2012 v 11:21
ani sám neviem , hlavne aby som rozbehal inventor a solid edgeV20 , neviem ake maju poziadavky na parametre , tak preto nechcem zadavat ziadne a nechám si poradit . 

Ď. 
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2012 v 11:33
Tak treba vedieť či trváte na 17" monitore alebo nie? To má dosť podstatný vplyv hlavne na cenu, alebo či trváte na CoreI7. No a samozrejme či chcete bežný notebook alebo profesionálny kde je väčšia záruka že to bude chodiť lepšie, tam však v tejto cene zabudnite na 17" a CoreI7.
Zpět nahoru
kubeceq Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 14.bře.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2010
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2012 v 12:37
urcite 17palcovy monitor , a urcite  Core i7 . a cenu necháme otvorenú  . 

ďakujem 
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2012 v 13:02
Mám HP EliteBook 8540w, 8 GB RAM, i7, 4 jádra (dnes bych šel do 8 jader). Pracuji na něm převážně v Inventoru na velkých sestavách a při dodržování všech zásad kreslení to zvládá v pohodě. V práci mám přídavný monitor, doma na něm jde pracovat v pohodě bez monitoru. Při práci v Inventoru dochází k velkému vývinu tepla, ale to vyřeší chladící podložka za pár euro. jen mne trošku zradil Autodesk s tím, že grafická karta co mám už není pro tento rok certifikovaná.

Pokud bych vybíral NTB, vybíral bych rozhodně 8 GB RAM, alespoň i5, ale radši i7, čím víc jader, tím líp a hlavně bych si dával pozor aby měl certifikovanou kartu pro Inventor!! Širokoúhlý 15" je na práci v pohodě. A asi bych upřednostňoval HP nebo Dell.

Pokud máte volnou ruku s financemi, tak bych si radši koupil to dražší.


Upravil dusek - 13.úno.2012 v 13:04
Václav Dušek
Zpět nahoru
milos88 Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 28.led.2012
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 173
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2012 v 13:38
Parametrovo by notebook, ktory je v linku nemal mat problemy aj s pracou v rozsiahlejsich zostavach. Základ je procesor(frekvencia , jadra), RAM a graficka karta- najlepsie certifikovana, ako uz bolo spominané. Otazkou skor zostava cena. Ak chcete pc vyuzivat doma, len na nejake prehliadanie, kontrolu alebo mensie upravy toho co ste nestihli v praci, si myslim, ze nie je potrebny takyto PC. Ja osobne mam 5 rocny notebook a inventor 2011 mi nam bezi bez problemov.
Samozrejme ak potrebujete pc na plnohodnotnu pracu ako v zamestnani, tak do toho treba zainvestovat. Treba vela  hladat, porovnavat a brat do uvahy pomer cena/vykon.    
Miloš
Zpět nahoru
kubeceq Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 14.bře.2010
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD2010
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.úno.2012 v 13:59
no problem ze ja sa moc do pc nevyznam , v robote mame na to ludi , a zacinam mat aj mimo zamestnania nejaku pracu tak notebook by sa vyuzival plnohodnotne , s potrebou ho aj obcas niekam doniest . s financiami je to samozrejme tazke , ale ak by ste poradili notebook s dobrym pomerom vykon/cena tak by som aj obetoval navyse to eurko . 

mozno aj ten dell , co som hodil link ??? 

Ďakujem , pani za predchadazuje odpovede
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,316 sekund.