Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 18233 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNotebook pro AutoCAD, 3ds MAX Design, ArchiCAD

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Krystof L. D. Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2012
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, 3ds Max, ArchiCAD, ...
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Notebook pro AutoCAD, 3ds MAX Design, ArchiCAD
    Zasláno: 11.bře.2012 v 14:44
Dobrý den. Moc se omlouvám, vím že je tu podobné téma (http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=11451&PID=55683), ale je už uzavřené a nenašel jsem zatím odpověď na svůj dotaz... Jsem v pravním ročníku na FA ČVUT, zatím jsem na AutoCAD nepotřeboval nijak silnou mašinu, ale začali jsme s 3ds Maxem a můj stroj to neutáhne, proto si myslím, že je na čase pořídit nový počítač pro tyto účely. Bohužel se nijak zvlášť v počítačích nevyznám, proto bych se moc rád obrátil na vás, zda byste mi nemohli poradit.
Potřebuji, aby byl alespoň do jisté míry mobilní a zvládal výše zmíněné programy. A, bohužel, dalším aspektem je cena.. Potřeboval bych asi do 2500,-, opravdu maximálně do 30.
Zatím jsem si vyčetl, že by mohly dobře vyhovovat notebooky (resp mobilní pracovní stanice) http://www.alza.cz/hp-elitebook-8560p-d260945.htm nebo http://www.alza.cz/hp-elitebook-8560p-d227010.htm Zde bohužel nevím, zda by stačil levnější model, v čem je markantní rozdíl... Na modely od 30 000 už opravdu nemohu finančně dosáhnout. A k tomuto všemu (a vlastně proto vůbec píši), bych se chtěl zeptat, zda si myslíte, že by mohl vyhovovat i nový http://www.alza.cz/asus-ux31e-ry010x-d274396.htm Zde je naprosto bezkonkurenční mobilita (a samozřejmě i úžasný vzhled, ale to v ruto chvíli není nijak extrémě důležité.)
Pokud by byl notebook doma (většina času na něm strávená), byl by připojen k veliké obrazovce a klávesnici, tudíž velikost není nijak veliký problém.
Mohli byste mi, prosím, pomoci?
Moc děkuji
Kryštof


Upravil Krystof L. D. - 11.bře.2012 v 15:53
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2012 v 09:37
Ja odporúčam ten prvý HP ktorý ste si vybral. Tie ostatné dva nie, majú "len" integrovanú Intel HD grafiku. A inak v dobrej cene a totožnej ako to Vaše HP máte aj Lenovo T520 s dokonca 8 MB ram. Ale mu chýba USB3 čo by mne osobne až tak nevadilo.
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2012 v 12:04
Asus nebrat uz z duvodu chybejici numericke klavesnice, ted se to muze zdat jako zbytecnost, ale postupem casu zjistite, ze vam bude hodne chybet ...

Pokud máte strop do 30 tisíc, tak bych ještě trošku povolil a šel do toho draššího HP, Teď vám může stačit nižší výkon, ale postupem času můžete zjistit, že budete potřebovat výkon vyšší.

Nevím jaké budete používat verze programu, ale dával bych si velký pozor na grafické karty. Je lepší mít v PC nebo NTB certifikovanou kartu pro daný program. Zkontrolovat si to můžete na této stránce www.autodesk.com/autocad-graphicscard.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Krystof L. D. Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2012
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, 3ds Max, ArchiCAD, ...
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2012 v 22:30
Moc děkuji za Vaše rady! :-) Ještě jsem se díval po nějakých dalších přístrojích, řídil jsem se tentokrát Vašimi radami a vyšly mi ještě tyto notebooky. Překvapuje mne výkon vyšší bež u zmíněného HP, ale oproti němu velmi nízká cena, nemohu si to nijak vysvětlit. Omlouvám se, že ještě jednou otravuji (už je to snad naposledy, ale nerad bych šlápl vedle), ale co si myslíte ještě tedy o těchto dvou strojích?

http://www.alza.cz/asus-k53sd-sx227v-hnedy-d292444.htm#popis (tento mi na tom příjde možná ještě o něco lépe, navíc v mně značka ASUS vzbuzuje trochu větší důvěru, což ale nemusí být pravda :-) )
http://www.alza.cz/acer-aspire-5750g-2678g75mnkk-d276547.htm#foto

P.S.: Možná se mohou pro posouzení pro mne potřebného výkonu hodit i informace, které jsem zjistil o školních PC, na kterých pracujeme.

System:
Microsoft Windows XP
Professional
Version 2002
Service Pack 3

Computer:
Intel(R) Xeon(R)
CPU E31225@3,10GHz
3,09GHz, 3,23GB of RAM
Physical Address Extension




Upravil Krystof L. D. - 12.bře.2012 v 22:36
Zpět nahoru
be_em Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.úno.2006
Lokalita: Slovensko
Používám:
Používal som AutoCAD 2004, 3ds max7. Teraz AcadLT
Stav: Offline
Bodů: 865
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 13.bře.2012 v 07:27
Ak ste si všimli tak na školských PC máte Windows Profesional!!!... ja by som do HOME verzie nešiel, síce 3dsmax Vám na tom fungovať bude ale oficiálne by nemal :-) .... no a lesklú obrazovku by som ja nechcel ani zadarmo ale to je vec osobného vkusu.
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 15.bře.2012 v 11:24
Jak psal kolega výše, radší bych si vybral Win Profesional. Jinak já mám averzi vůči Aceru. Neznám příliš lidí, co s nim jsou spokojeni. Já osobně bych se aceru vyhnul širokým obloukem.

Jen tak namátkou jsem prolítl prodejce a nezávidím vám. Smile Dokonalý NTB asi neseženete, takže budete muset ubrat v nějakých požadavcích. Zkuste ale ještě i jiné prodejce než Alzu (Mall či nějakého lokálního prodejce), můžou tam mít něco co se vám bude hodit. Wink
Václav Dušek
Zpět nahoru
Krystof L. D. Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 11.bře.2012
Lokalita: Czech Republic
Používám:
AutoCAD, 3ds Max, ArchiCAD, ...
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.bře.2012 v 00:38
Děkuji za odpovědi :-) Po zvážení a návštěvě obchodu asi pořídím ten dražší HP Elitebook, popřípadě nějakou jeho verzi.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7980:Kaskádové licencování produktů Autodesk řady 2012.
Tip 8541:Kaskádové licencování produktů Autodesk řady 2013.
Tip 9177:Plug-in moduly Autodesk Navisworks 2014 pro cizí CAD aplikace.
Tip 9162:Kaskádové licencování produktů Autodesk řady 2014.
Tip 8224:Integrace cizích CAD dat do Autodesk Navisworks.
Tip 8160:Proč dvě zároveň spuštěné aplikace Autodesk čerpají dvě licence?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,762 sekund.