Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3745 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDefinovanie klávesovej skratky tlačidiel na myši

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Suso_SK Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 28.led.2011
Lokalita: Slovensko
Používám:
AutoCAD 2011 CZ
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Definovanie klávesovej skratky tlačidiel na myši
    Zasláno: 12.bře.2012 v 13:17
Zdravím,
 vie mi niekto poradiť, ako nadefinovať klávesové skratky pre tlačítka na myši? Mám Logitech G700, ktorá má 8 programovateľných tlačidiel navyše, rád by som si na ne nadefinoval príkazy - úsečka, kružnica, krivka, posuň, kopíruj, orež, spoj, alebo podobné. Nikde som ale nenašiel schopný návod, ako to urobiť, príde mi to praktickejšie a hlavne rýchlejšie, ako používať skratky typu u+enter = úsečka, kr+enter = kružnica, atď. ...
 Nejaký nápad?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2012 v 13:45
Dobrý den,

on nikde ani obecný detailní návod asi není, neboť nastavení je odlišné podle výrobce myši a používaného rozhraní pro nastavení možností ovladače. Logitech, ale mám takový dojem, má poměrně slušný software, který by to ale měl umožňovat.

PS: Po osobních zkušenostech z výměny myšek, přebíhání mezi různými stroji atd., Vám však doporučuji raději používat klávesové zkratky nebo gesta myši. Více informací najdete v článku Efektivně v AutoCADu.
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.bře.2012 v 18:04
Původně odeslal(a) Suso_SK Suso_SK napsal(a):

Zdravím,
 vie mi niekto poradiť, ako nadefinovať klávesové skratky pre tlačítka na myši? Mám Logitech G700, ktorá má 8 programovateľných tlačidiel navyše, rád by som si na ne nadefinoval príkazy - úsečka, kružnica, krivka, posuň, kopíruj, orež, spoj, alebo podobné. Nikde som ale nenašiel schopný návod, ako to urobiť, príde mi to praktickejšie a hlavne rýchlejšie, ako používať skratky typu u+enter = úsečka, kr+enter = kružnica, atď. ...
 Nejaký nápad?


Neznám Vaši myš, ale podle mě je obecně potřeba si v AutoCadu definovat nějaké klávesové zkratky a pak v ovladači myši definovat na tlačítko tyto klávesové zkratky.
Na myš bych si asi nedával příkazy typu úsečka apod. Ale to je Vaše věc. Doporučuji si na jedno tlačítko dát dvojklik, dále příkaz PAN. Doporučoval bych NEDÁVAT si tam příkazy ZPĚT, nebo DELETE. 

Jinak na klávesnici psát příkazy "u+enter = úsečka" ale lepší je "u+mezerník = úsečka". Je to výrazně rychlejší.


Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 4627:Jak nadefinovat novou klávesovou zkratku v AutoCADu 2006 a vyšších?
Tip 6619:VIPPokročilé klávesové zkratky nejen pro AutoCAD (alternativa k AutoHook)
Tip 10401:Snadné opakování posledního příkazu Revitu.
Tip 7619:Klávesová zkratka pro Výběr předchozí.
Tip 6732:Zmenšení objemu DWG výkresů v AutoCADu Civil 3D.
Tip 6357:VIPNedokumentovaná nastavení driverů 3Dconnexion 3D myší.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,664 sekund.