Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 12746 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoProblem s oddilem disku na HDD

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Problem s oddilem disku na HDD
    Zasláno: 04.říj.2005 v 10:07
Ahojte, nemohl by mi nekdo poradit ohledne disku. Mam SATA disk rozdeleny na
4 casti a z niceho nic mi vypadla 1 cast a není k ni mozny pristup. Pokud se
podivam na dany oddil v Partition Magic, tak mi hlasi, ze je vse v poradku
jen disk nema prirazene pismeno. Kdyby mi neslo o data, tak bych oddil znovu naformatoval, ale mam tam nejake vykresy. Neporadil by nekdo?

Predem diky... PepaR
Zpět nahoru
SWISSS Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 05.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2005 v 10:14
zkuste se na ten disk podivat pres nastroje pro spravu - sprava pocitace (najdete je v ovladacich panelech). Je tam polozka spravce disku. Myslim, ze by tam melo byt napsane, jestli je disk online, nebo neni, pripadne je mozne nastavit pismeno.. . Jeste me napada, neodpojil jste si nahodou ten disk? (podobne, jako se da bezpecne odebrat flashka)
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2005 v 10:19
No prave, to je to co mne zarazi... ve spravci se totiz hlasi bez jmenovky, ze je RAW, neni naformatovan a je uplne pazdny. Kdezto v partition magic je je na nem 11 GB dat. Disk jsem neodpojoval nebot jej mam nastalo v case.
Zpět nahoru
SWISSS Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 05.dub.2005
Lokalita: ČR (JM)
Stav: Offline
Bodů: 137
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2005 v 10:27
myslel jsem odpojit softwarove, ne z case. Zkousel jste restart? V biosu je vse v poradku?
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2005 v 11:25
Pokud se jedna o FAT tak se muze stat, ze je nastaven
priznak "hidden" (skryty). Windows pak disk ignoruji.
Staci priznak zmenit. Ja jsem to menil v linuxu pomoci
programu parted, ale predpokladam ze PQ Magic to take
bude umet.
Zpět nahoru
prybka Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.pro.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
IntelliCAD
Stav: Offline
Bodů: 61
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2005 v 19:25

Jestli tam máte důležitá data, tak Vám upřímně radím kontaktovat někoho, kdo bude v každém okamžiku vědět úplně přesně, co dělá. (Obávám se, že to nemusí být ani lecjaký PC technik.) Zásada dvakrát přemýšlej, jednou potvzuj zápis na disk je bezpodmínečnou nutností. Příklad firmy, která na trhu působí již dlouho: http://www.tdp-zachrana-dat.cz/

K Vašemu problému: nezmínil jste, jaký používáte operační systém. Patrně Win 2000 nebo XP, protože, pak by se Vám také změnilo přiřazení dalších jednotek.

Přiřazení písmene jednotky se provádí ve velmi ranných fázích startu. V 98 jsem si jist, že se to provádí výlučně podle obsahu partition table disku. V tomto případě by bylo nejlepší opravit záznam příslušného diskového oddílu diskovým editorem, Používal jsem například freeware Ranish Partition Manager. http://www.ranish.com/part/ 

Rozhodně nedoporučuji experimentovat s inicializací oddílu bez exaktní znalosti co se provede. Můžete si přepsat informace o umístění souborů (záznamy složky root a FAT) a již je nikdy neobnovíte.

Nic by jste neměl pokazit utilitou "PC Inspector File Recovery" z http://www.convar.de Pravděpodobně s ní získáte přístup k ztraceným datům a budete je moci nakopírovat jinam.

Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2005 v 20:02
Nakonec jsem oddil převedl na FAT32, zkopiroval data aa pak jej zformatoval, nicmeně přesto se mi po čase oddíl znepřístupní...
Zpět nahoru
Tywole Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.lis.2005
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2005 v 13:54

muže to bej počátek konce disku.... už se mi to taky jednou stalo uplně stejně jak píšete . nakonec sem data nerozchodil ani na ostatních oddílech a disk je jen detekovám v biosu a ani partition magic s nim nehne-při 90% procentech to nahlásí chybu.

PŘEVOD - pravda je že v jiném případě už 2x se mi díky převodu z NTFS na FAT32 podařilo zachránit data, ale odneslo to pár cd v mp3 formátu, nevim proč ale asi u 6 cd mi zmizlo od každeho cca 80% písniček...

jestiže dáte low level formát a disk časem bude blbnout stejně, doporučuji ho vyměnit či po někom hodit (pokud neni v záruce to ho neházejte po nikom )

Zpět nahoru
Tywole Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 21.lis.2005
Stav: Offline
Bodů: 5
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.lis.2005 v 13:56
PS :také se mi hlasil v RAW... a pak se mi hlásil už jen jako KO
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10527:VIPChyba "Windows Installer" při instalaci AutoCAD LT 2016 pod Win10.
Tip 8079:VIPUnhandled exception při spuštění Autodesk Simulation 2012.
Tip 5366:VIPJak zvýšit výkon renderingu v Revitu?
Tip 4256:VIPChyba 1935 (MSXML2) při instalaci AutoCADu.
Tip 10504:VIPChyba 1635 při instalaci Service Packu.
Tip 7345:VIPPrázdný nebo poškozený dialog nastavení uchopování (osnap settings) v AutoCAD Architecture.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,910 sekund.