Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 18045 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoDynamický blok s vazbou na měřítko

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kroupík Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 09.kvě.2005
Lokalita: Czech Republic
Stav: Offline
Bodů: 175
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Dynamický blok s vazbou na měřítko
    Zasláno: 23.bře.2012 v 14:41

Dobrý den, v dynamických blocích jsem začátečník, takže se omlouvám, jestli se ptám úplně blbě :-) Chtěla bych si udělat napříkad bublinu pro popis okna, tak aby se zobrazoval v zavislosti na měřítku. To problém není, dokonce posouvání pozice v různých měřítkách funguje, ale můj dotaz zní, lze udělat nějak, aby se protažení odkazové čáry se zobrazovalo v každém měřítku jinak? Pro názornost, v 1:50 je to ok, v 1:200 potřebuju bublinu dát uplně mimo okno, jelikož se tam nevejde, ale aby odkazová čára ukazovala stále na stejný bod na okně... povedlo se mi přidat parapetr, takže čáru protáhnu dle potřeby, ale bohužel se toto objeví ve všech měřítkách... Co dělám špatně? Díky za radu.

Kroupík
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, RVT'21
Stav: Offline
Bodů: 1252
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2012 v 15:45
Dobry den,
... nepomohlo by kdyby blok byl annotativni (ze reaguje na meritko)?
JASponza

ACA (AutoCAD) 2021,
RVT 2021

Win 10 x64
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 23.bře.2012 v 19:27
Dobrý podvečer,

myslím, že slečna poznámky zapnuty má, ale jde jí o to aby parametr délky odkazu měl individuální hodnotu pro každé z měřítek. Rád bych se mýlil, ale pokud je mi známo, tak to nelze. Jediné řešení, které mě napadá, je použít multiodkaz, kde bude na konci Vaše kýžená bublina.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6282:Vložení bloku ignoruje nastavené měřítko.
Tip 11353:Animace parametrů dynamických bloků a rozměrových vazeb v DWG AutoCADu.
Tip 11498:Automatické spojování objektů výkresu (seskupení).
Tip 6118:Ztráta dynamických vlastností (uzlů) bloku.
Tip 6763:Tvorba parametrického bloku v AutoCADu 2010.
Tip 11895:Jak řídit parametry dynamického bloku nebo vazby pomocí tabulky z Excelu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,477 sekund.