Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 10086 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoVirtuální rozpiska

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Virtuální rozpiska
    Zasláno: 26.bře.2012 v 22:09
Dobrý den,

mám sestavu složenou z jednoobjemových těles, víceoběmových těles a odvozených součástí. Ze sestavy tvořím výkres. Potřebuji vytvořit ke každé komponentě sestavy pozici. Pokud použiju rozpisku, bude mi to brát pozice jednotlivých těles, ale já potřebuju i z jednotlivých dílů těles, například mám šnekové dopravníky ze tří šnekovnic, je to jedno těleso, ale já potřebuji pozici ke každému šneku zvlášť.

Mohu vytvořit Uživatelskou iVlastnost a očíslovat si to jak potřebuji, ale opět jen u jednotlivých těles.
Ideální by bylo, kdybych si mohl vytvořit nějakou svoji vlastní virtuální rozpisku a z ní pak vytvořil odkazy, ale to se mi nedaří přijít jak.

Mohu vytvořit tabulku a odkazy pomocí textu s odkazem, ale to není uspokojivé řešení. To same není řešení odvozování součástí z víceobjemových těles.

Jdě z toho nějak vybruslit?

díky
V.D.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2012 v 07:49
Dobrý den,
Dostat se z toho lze dvěma způsoby.
1) V sestavě je možné vytvářet virtuální komponenty a těm lze přiřadit libovolné hodnoty vlastností a pozici
2) V kusovníku lze vytvářet vlastní řádky a těm vypisovat údaje zobrazené v kusovníku.
V obou případech se potom během vytváření pozic v kontextové nabídce zobrazí volba Uživatelský/virtuální, která umožní na pozici zobrazit číslo pozice virtuální nebo uživatelské komponenty.
 
Klonil bych se určitě k první možnosti. Je ale potřeba mít na paměti, že tyto komponenty nejsou nijak provázány s originálním modelem. Jsou to pouze metadata uložená v souboru sestavy.
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2012 v 09:53
ta první varianta je super, takto si s tím už dokážu poradit.

Jinak, zjistil jsem, že kolega má už rozpisku vytvořenou v excelu. Do výkresu ji vložím pomocí OLE objektu (tabulka je formátovaná, takže musím použít OLE objekt). Náhodou by taková tabulka nešla sladit s modelem, abych nemusel vytvářet pozice pomocí postupu výše?
Václav Dušek
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2012 v 10:12
Lze to následovně: 
- vytvořit příslušný počet virtuálních komponent v sestavě
- vykopírovat buňky z rozpisky Ctrl+C
- vložit do Excelu Ctrl+V
- Upravit příslušné buňky. Například přenést z hotové rozpisky v Excelu
- Ctrl+C Ctrl+V zpátky do rozpisky.
 
Jednorázově to takhle řešit jde, ale nevím, jestli je to dobrý základ pro firemní workflow.
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 970
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2012 v 12:13
Ještě by byla možnost z toho víceobjemového tělesa nechat vygenerovat sestavu (správa -> rozvržení) pak již budete mít klasický kusovník...

K této možnosti někdo moc šikovný "sepsal postup" - je to někde historii diskuze)
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.bře.2012 v 13:00
Ano, i tato možnost mě napadla, ale vzhledem k tomu, že to mám divoce schématické, tvořené i z náhrad, tak bych to musel celé předělat.

Zatím postupuji v kombinaci toho co napsal pan Navara. S přihlédnutím, že to dělám poprvé, tak to zatím nevypadá zle. Jako základ dobré, jen příště asi bude lepší to dělat poctivě.
Václav Dušek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,809 sekund.