Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7193 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoRevit 2013

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Adark Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ADT 2012, Revit Arch 2012
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Revit 2013
    Zasláno: 28.bře.2012 v 00:40
Na stránce Autodesku mohou nedočkavci zjistit, co nám připravili " pracovití " vývojáři Autodesku
do Revitu verze 2013. Úsudek nechť si udělá každý sám....

Aleš
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.bře.2012 v 00:59
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Adark Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ADT 2012, Revit Arch 2012
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.bře.2012 v 01:12
OK, já převážně čtu na engl. fórech. Ale jak to, že jste to už tu nevyvěsil přede mnou?
Jinak mne oslovily snad ty stairs a railings. Možná i parts budou dobré. 
Ostatní .... hmm. Uvidíme zda opraví stále se opakující chyby..Počkám až nám to dovezou do firmy.
Jinak ty Cloudy jsou pro běžnou projekci úplná hovadina... a mobil máme hlavně na telefonováníBig%20smile
Aleš
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.bře.2012 v 15:32
Je brzo hodnotit z pár vypíchnutých novinek, čas ukáže. Ale jestli mohu za mě, tak mě příjemně překvapily fyzikální vlastnosti pro materiály.

Upravil PepaR - 28.bře.2012 v 15:38
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.bře.2012 v 16:51
Původně odeslal(a) Adark Adark napsal(a):

Jinak ty Cloudy jsou pro běžnou projekci úplná hovadina... a mobil máme hlavně na telefonováníBig%20smile
S tím se nedá než souhlasit.
Jinak ty nové věci jsou taková Autodesková stálice - mnoho povyku pro nic. Třeba číslování stupňů schodiště ... pokud se schodiště stále nedokáže spojit s nosnou konstrukcí.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.bře.2012 v 21:45
Původně odeslal(a) Adark Adark napsal(a):

Jinak ty Cloudy jsou pro běžnou projekci úplná hovadina... a mobil máme hlavně na telefonováníBig%20smile
Mobilními službami nejsou myšleny přímo "mobily". A třeba na tabletech je už dnes řada užitečných aplikací i pro běžného projektanta či konstruktéra. Úspěšnost web-cloud řešení prokáže až čas, ale zrovna na tenhle úspěch bych si vsadil (hodně). Viz též:
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.bře.2012 v 22:59
A je někde garantováno jak dlouho cloud pobezi? Mám na mysli napriklad do konce podpory verze 2013 (tj. 2 roky ??)
Bude v dalsich verzich pro starsi kompatibilni? Neni to jen dalsi paka na upgradovani (chces dal vyuzivat cloudove sluzby tak koukej upgradovat...) A jak je to s garanci trvaleho provozu? Existuje vubec nejaka?

No, zatim nejake prakticke vyuziti nevidim, ale je fakt, ze jsem to úplně az tak nezkoumal.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.bře.2012 v 23:43
Myslíte jak dlouho smíte využívat cloud služby nebo nějaké vzdálenější horizonty?
 
Základní cloud služby jsou zdarma (pro dohlednou budoucnost), rozšířené služby Autodesk 360 jsou svázané s aktivním subscription. Takže po dobu subscription máte zaručené služby.
 
Verzová kompatibilita se u těch stávajících služeb nějak moc neřeší - nenapadá mně kde by tam mohla nastat kolize verzí. Upgradování se už využívá minimálně, spíše subscription, ale tam to jako "páka" určitě má fungovat (viz poznámka ve výše zmíněném blogu). Garance, že Autodesk nebo Amazon nezkrachuje, že EU nevypne internet, nebo že teroristi nepřestřihnou dráty asi žádná nebude.
 
Už dost lidí i v Česku používá AutoCAD WS na tabletu nebo řeší připomínky projektů elektronicky - to vše jde přes cloud.
 
Právní podmínky a další informace jsou na http://www.cadstudio.cz/autodesk360
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Adark Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ADT 2012, Revit Arch 2012
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.bře.2012 v 00:50
Z diskuze je více než jasné, že běžní uživatelé jasně chápou smysl subscription a pravý důvod přechodu Autodesku na roční aktualizace. Snaha vymlátit co nejvíce penízů z hlupáků, kteří podlehnou strachu z neaktualizovaného softwaru, že jako nebudou kompatidebilní s ostatníma.
V době krize se možná nad tím zamyslí i ty kanceláře, které subscription na 2013 zakoupili.
Ještě bych chtěl poznamenat k těm cloudům na tabletech. 
Spolupracujeme asi s 20 projekčními kancelářemi o počtu zaměstnanců cca 3-10 pers.
Všichni shodně prohlašují že toto nevyužijí a nevyužívají. Ale abych nebyl nespravedlivý, znám jednoho střechaře, který chodí s tabletem na stavby a řeší emaily, faktury, zápisy- projekty ne.
Ony už rozměry displeje předurčují tyto zařízení do role příležitostných prohlížeček.
V nějakém Computeru jsem viděl v úvodníku vtípek a nad ním bylo náááádherné heslo které,
když se nad ním zamyslíte, jasně definuje tablet:

TABLET JE NÁSTROJ PROFESIONÁLŮ, KTEŘÍ UŽ NEMUSEJÍ PRACOVAT.      

Jak výstižné. Ale abychom nefilozofovali ptejme se vývojářů:

1. Kde jsou v Revitu krovy? 
2. Jde u nových schodišť vykazovat objem a plocha  do shedulí?
3. Co kreslení šikmých stěn?
4. Co přímý export do PDF jako v Autocádu
5. Co export tabulí do excelu?
6. Zdalipak lze pracovat plnohodnotně na dvou monitorech aniž by docházelo k podivnostem v zobrazování ?

Ostatní uživatelé nechť si doplní svoje bolístky...
Aleš
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.bře.2012 v 06:55
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Myslíte jak dlouho smíte využívat cloud služby nebo nějaké vzdálenější horizonty?
 

Spíš myslím ty vzdálenější horizonty. Něco jako například že dnes dá Autodesk k dispozici cloud a nějaké služby. Uživatel si na ně nadšeně pořídí novou verzi programu a zvykne na to, ale běda - po uvedení nové verze Autodesk služby "vylepší" tak, že se starou verzí programu již cloud nebude komunikovat. Uživatel tedy buď musí být bez služby a nebo si bude muset pořídit novou verzi programu.
Mám tedy na mysli to, jestli Autodesk garantuje, že třeba cloud bucde provozovat v podobě kompatibilní s verzí 2013 po nějakou dobu. Nebo nikde nic takového není?
Zpět nahoru
PepaR Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 29.lis.2004
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
ruky a hlavu (občas ;)
Stav: Offline
Bodů: 6187
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.bře.2012 v 07:55
No můj předchozí optimistický příspěvek doufal, že to je jen prvotní výčet novinek a předpokládal jsem, že seznam bude časem po oficiálním vypuštění obsáhlejší. Po přezkoumání zahraničních zdrojů jsem trošku přišel o iluze, ale jak jsem psal, uvidíme, až se 2013 nainstaluje.

Technologii cloudu bych tak úplně nezatracoval i když nad ní visí hodně otázek, které tu již byly vzneseny a jistě by se našly i další. Ono je totiž krátkozraké vidět cloud jenom jako technologii pro mobilní práci. Vemte si jen otázku nutnosti upgradu hardwarového vybavení při přechodu na novější verze aplikací, která při použití cloudu odpadá. Samozřejmě je tu spousta ale, např. přenosová rychlost (přece jen ceny poskytovatelů a datové toky u nás se nedají srovnávat s těmi zahraničními) a spousta dalších. Nicméně přikláním se k názoru ostatních přispěvatelů, že v našich podmínkách je přínos této novinky minimální.

Jak již psal adark, třeba krovy jsou zatím velkou neznámou a nejde mi do hlavy, proč nemůžou dát vývojáři jako standardní nástroj něco, co evidentně jde udělat (viz nadstavba Rafter pro krovy).


Upravil PepaR - 29.bře.2012 v 08:03
Zpět nahoru
Adark Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ADT 2012, Revit Arch 2012
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.bře.2012 v 08:29
Co se týče krovů Pepo rád vám vysvětlím tuto filozofii. Začleněním krovů do vlastního Revitu odstřelíme příštipkáře jako je AGA-CAD a připravíme ji tak o výnos z prodeje. AGA má jako jediný dobrý produkt ten Rafter, i když třeba se mi zdá dost překombinovaný a pomalý. Ostatní utility mi připadají jako zbytečné. 
Už jsem vyrostl z doinstalovávání všelijakých rozšíření do Revitu. 
Základ kvalitní práce jsou dobré rodiny. I ty krovy se dají celkem dobře pořešit rodinama..
Spíš mne zaráží nedodělky věcí jako jsou PDF exporty a podložení apod. 
To mi teda nejde do hlavy proč to nejde!!!!
 
Aleš
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.bře.2012 v 08:38
Původně odeslal(a) alfred alfred napsal(a):

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Myslíte jak dlouho smíte využívat cloud služby nebo nějaké vzdálenější horizonty?
 

Spíš myslím ty vzdálenější horizonty. Něco jako například že dnes dá Autodesk k dispozici cloud a nějaké služby. Uživatel si na ně nadšeně pořídí novou verzi programu a zvykne na to, ale běda - po uvedení nové verze Autodesk služby "vylepší" tak, že se starou verzí programu již cloud nebude komunikovat. Uživatel tedy buď musí být bez služby a nebo si bude muset pořídit novou verzi programu.
Mám tedy na mysli to, jestli Autodesk garantuje, že třeba cloud bucde provozovat v podobě kompatibilní s verzí 2013 po nějakou dobu. Nebo nikde nic takového není?
Tahle situace principiálně nemůže nastat - cloud služby (jejich většina) je vázaná na subscription a v rámci subscription samozřejmě dostáváte i nové verze programů. Takže nemůže nastat kombinace "starý program" a "nový cloud". Navíc webová komunikace mezi aplikací a cloudem probíhá na úrovni přenosu souborů nebo zpráv a není přímo svázaná např. z verzí DWG souborů.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
aecman Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.čvc.2006
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.bře.2012 v 13:47
Původně odeslal(a) Adark Adark napsal(a):

...Spíš mne zaráží nedodělky věcí jako jsou PDF exporty a podložení apod.
To mi teda nejde do hlavy proč to nejde!!!!
 
 
Velmi jednoduche vysvetlenie. Autodesk ma a pouziva vlastny format na elektronicke publikovanie DWF. PDF je konkurencia od Adobe. To, ze v nasich podmienkach je velmi silne zabehnute publikovanie do PDF Autodesk netrapi. Zatial odo mna nechcel iny format ako PDF. Stve ma to, ze nemam moznost volby ci PDF ci DWF. Mam to direktivne dane zhora. Na toto sme my velmi mali pani. V kazdom pripade publikovat z Revitu do PDF sa da (a zadarmo) i ked nie priamo nastrojmi Revitu.
Preco vsak je mozne pripajat a vytvarat PDF z Autocadu...?
 
Zpět nahoru
Marián Mošať Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 31.kvě.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Revit 2015, Civil 2015
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2012 v 10:49
DWF vs PDF export

Osobne dávam prednosť DWF exportu zo všetkých Autodesk aplikácií. Používame ho už roky a naučili sme na tento formát cenových konzultantov aj zákazníkov, ktorí potrebujú s výkresom aktívne pracovať -pripomienkovať, alebo merať. Formáty dwg poskytujeme len projektantom iných profesiií pre koordináciu. Ak si tento formát praje aj zákazník, vždy je to s upozornnením, že sa zobrazenie nemusí zodpovedať tlačenému (rozumej dwf, resp. pdf) formátu a platí tlačený výkres.
Dôvod je zrejmý - export z Revitu, alebo Civilu do "čistého" dwg nie je a nikdy ani nebude dokonalý a nebude sa rovnať tlačeniu na tlačiareň fyzickú, alebo elektronickú - PDF, DWF.
Čo ma teraz najviac zaujíma je to, či boli v Revite odstránené chyby v exporte do DWF (napr. deformovanie vertikálne otočených textov) - export z Autocadu aj Civilu je bez problémov.

Súhlasím s tým, že väčšina zákazníkov vyžaduje PDF formát. Riešime to vytlačením DWF súboru cez niektorú z freewarových PDF tlačiarní - u nás používame CutePDF Writer, alebo NitroPDF Reader.
Ide o to, že chceme len jeden vytlačený originál s časovou pečiatkou a z toho môžem generovať iné formáty. Inak nevieme garantovať, že sa vzhľad výstupu nezmenil od tlačenej podoby.

MM

Revit 2015, Civil 2015
Zpět nahoru
Marián Mošať Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 31.kvě.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
Revit 2015, Civil 2015
Stav: Offline
Bodů: 126
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2012 v 13:08
Tak mi to nedalo a vyskúšal som to v Revit 2013. Bohužiaľ bugy s deformovaním písma zostali aj v tejto verzii. Takže neostáva len niektoré výkresy z Revitu tlačiť do CutePDF (alebo niečoho podobného)a  tie podpísať ako originály. Pre podpisovanie PDF (ak nechcem platený Acrobat Pro) je celkom vhodný NitroPDF Reader - freeware.
Stratia sa však výhody DWF - meranie a pripomienkovanie. Bolo by veľmi žiadúce, ak chce Autodesk presadiť tento formát, aby všetky jeho produkty do neho exportovali bez školáckych chýb.
 
Pripájam ilustračné súbory so spomínanou chybou v exporte do dwf.
 
MM

Revit 2015, Civil 2015
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21471
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.dub.2012 v 20:58
Možná budou mít moji kolegové "přes Revit" bližší informace, ale podle mně fungují vertikální texty dobře. To co nefunguje dobře, jsou vertikální texty zkreslené šířkovým faktorem.
Zkreslování písma "matematickým" zúžením je typografický prohřešek, na který nejsou TrueType fonty moc připraveny, a různé aplikace se k tomuto "DTP zvěrstvu" chovají nespolehlivě. Typograficky správnější je použít užší font. Nicméně ve světě CAD se toto používá a když to DWF umí zvládnout pro horizontální text, mělo by to fungovat i pro vertikální. Nahlásíme do "továrny".
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Adark Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 18.led.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
ADT 2012, Revit Arch 2012
Stav: Offline
Bodů: 39
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.dub.2012 v 09:05
Ve firmě používáme produkt PDF Factory Pro s naprostou spokojeností. 
PDF formát je standardem. Nedovedu si představit, kdybychom dodali na úřady podklady nebo práci v dwf. Ti by nás hnali!  Úředníčci nemají na počítačích nic jiného než word a acrobat reader.
Ve firmě ani neinstalujeme design review, nepoužíváme jej. Nikdo to nechce.

Že má nějaké chyby to mne ani nepřekvapuje, v autodesku se nic neopravuje už dvě verze tomu nazad. Speciálně sleduji určité chyby, které se notoricky opakují . Jsem zvědav na 13. Nahlašování chyb mne už přestalo bavit. Připadá mi to jako takový robot, kde nahlásíte chybu, .. děkujeme že jste to nahlásili ....pak se to jako někde vytiskne, v nějaké zaprášené malé místnosti a hned to jede na pásu do skartovačky.. jednou za půl roku tam přijde bába uklízečka a ta ten bordel vynese. Něco jako filmy s Wallacem a Gromitem :-)))
Aleš
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 12621:Jak zadat rozměry v Revitu v jiných jednotkách?
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8635:Analýzy výkonu GIS serveru Autodesk Infrastructure Map Server.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 3,180 sekund.