Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2440 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoJak vytvořit geometrii-prosím poraďte

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Angel Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.bře.2012
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Autocad,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Jak vytvořit geometrii-prosím poraďte
    Zasláno: 28.dub.2012 v 18:56
Ahoj jsem začátečník v Inventoru,tak bych moc poprosil někoho zkušenějšího o radu a o pomoc Unhappy

Snažím se v Inventoru vytvořit toto:


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20120428_184113_1.PNG






Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20120428_184339_2.JPG





Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20120428_184459_3.JPG




V google sketchup to jde naprosto bez problému,vytvořím si v jedné rovině 2 úsečky a pak v protější rovině trojuhelník,následně tažením po geometrii vytvořím celý profil.





Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20120428_184000_5.JPG




Ale Inventor pochopitelně umožňuje práci jen v jedné rovině,tudíž tady to takhle nejde Disapprove
Zkuste mi prosím někdo poradit,jsem opravdu uplný začátečník a nemohu se hnout z místa.
Díky za pomoc.

Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 460
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.dub.2012 v 11:30
Proč si myslíte že Inventor umí práci jen v jedné rovině? To by toho moc vymodelovat nešlo. Nebojte se že by něco co jde ve Sketchupu, nešlo vymodelovat v Inventoru.

Nevím co přesně máte pro ten model zadáno, ale zkuste v Inventoru použít taky funkci Tažení. Potřebuje profil a 3D křivku po které se má profil pohybovat. V helpu máte ukázky.
Zpět nahoru
Angel Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.bře.2012
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Autocad,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.dub.2012 v 22:01
Ano jenže sketchup Vás alespoň neterorizuje tím,že by vás nutil používat současně jen jednu rovinu (náčrt) jako tady!!!!!

Prosím nějaký konkrétnější návod,já už na to fakt nemám Dead Celej den se s tim morduju a nejde to.Confused

Dělám to nějak takhle:

1)Vytvořím si pomocnou čáru od okraje

2)pomocí ní si vytvořím pracovní rovinu

3)dám vytvořit  2d náčrt

4)Promítnutí geometrie

5)vytvořím další rovinu a v ní vytvořím trojuhelník

6)Zkouším po vytvořené geometrii táhnout ten trojuhelník,to pochopitelně nejde!

Nemůžu ani přebytečné čáry/roviny odmazat,prostě nic...


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20120429_215617_Na_hovno_2.JPG





Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20120429_220018_na_hovno_3.JPG




Upravil Angel - 29.dub.2012 v 22:04
Zpět nahoru
zdenek.trcka Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 03.dub.2012
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Inventor 2013; Showcase 2013
Stav: Offline
Bodů: 53
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.dub.2012 v 11:59
Zdravím,
do začátku jen upozornění Inventor umožňuje používat několik náčtů najednou.
Pokusim se Váš problém popsat na kvádru jelikož neznám další návazné plochy:
1. otevřít nový soubor (nevim jak to máte pojmenovaný).ipt
2.v prvním náčrtu jsem nakreslil obdélník (rozměry které potřebujete) a vytáhnul na potřebnou šířku funkcí vysunutí.
3.funkcí Vytvořit 2d náčrt vytvořím na boku krychle náčrt ve kterém vytvořím geometrii "vykousnutí" a opět vytáhnu (nepoužiju sjednocení, ale rozdíl s vymezením vše na obě strany)
4. nyní mám hotový záklaní tvar tělesa
5.nyní kliknu na plochu na které je "vykousnutí" a dám funkci Vytvořit 2d náčrt
6. nyní označím všechny přímky a křivky v náčrtu a změním je na konstrukční funkcí Konstrukční
7.teď pomocí čar a oblouků vytvořím "trajektorii" (trajektorie na obou stranách musí končit s hranou kvádru) po které poté potáhnu profil po vytvoření dám přes pravé tlačítko Dokončit náčrt
8. na plochu kvádru kolmou na vytvořený náčrt vytvořím další náčrt pomocí funkce Vytvořit 2d náčrt
9. pomocí funkce Promítnutí geometrie  promítnu nejvyšší bod trajektorie  do náčrtu (stačí vybrat funkci a kliknout na nevyšší bod) z tohoto bodu vedu čáru rovnoběžně s horní hranou kvádru přbližně do konce hrany. Pod touto čarou vytvořím potřebný profil tak, aby se dotýkal vytvořené hrany (stačí jeden zbytek profilů doděláme později)
10. poté dáme přes pravé tlačítko Dokončit náčrt
11.nyní funkcí Tažení klikneme na profil a trajektorii (opět změníme sjednocení na rozdíl) a dáme OK, vyskočí tabulka o tom že trajektorie neprotíná profil, ale v našem případě to nevadí takže dáme ano
12. nyní pomocí funkce Obdélníkové pole vytvoříme vytvoříme ostatní "drážky"
13. jako prvek použijeme prvek Tažení1 v levém sloupci, poté poté v okýnku Obdélníkové pole klikneme na Ikonku šipky, která je pod náznem Směr1 a označíme horní hranu kvádru nyní se aktivují políčka kde zadáme počet a rozteč drážek a dáme OK
14. mno a máme hotovo Clap

Jestli bude stim dál problém klidně napiš do vlákna nebo přímo mě zprávu Wink

Poznámka pro rejpaly, že ten návod stojí za starou belu a že nefunguje na všechno: NAPIŠTE LEPŠÍ Big%20smileLOL
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 970
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.dub.2012 v 14:08
Nebo bych použil použít 3D náčrt

Tedy 1) Zapnu si 3D náčrt (šipka u klasického náčrtu)

2) nakreslím trajektorii na odečtení daného profilu (můžu použít i referenční plošky u osového kříže... - prostě se s tím nějak poperu ;-) - je trošku svéhlavý, ale s pomocí Helpu, se snad zadaří...

- teď mě napadá, jestli je pouzitelná již hotová hrana stačí jí napromítat do 3D náčrtu a nemusím nic kreslit (trochu háklivé na pozdější úpravy)

3) vytvořím si rovinu kolmou na vytvořenou křivku 3D náčrtu (kliknu na úsečku 3D náčrtu a pak koncový bod)

4) na tuto rovinu nakreslím odečítanou geometrii

5) funkcí tažení odečtu

6) Polem prvku získám patřičné množství drážek

Upravil Cheff - 30.dub.2012 v 14:10
Zpět nahoru
Angel Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.bře.2012
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Autocad,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.dub.2012 v 20:25
Původně odeslal(a) zdenek.trcka zdenek.trcka napsal(a):

.....
Moc složité bez nějakého nákresu nebo podobně...Disapprove


Původně odeslal(a) Cheff Cheff napsal(a):

Nebo bych použil použít 3D náčrt

Tedy 1) Zapnu si 3D náčrt (šipka u klasického náčrtu)

2) nakreslím trajektorii na odečtení daného profilu (můžu použít i referenční plošky u osového kříže... - prostě se s tím nějak poperu ;-) - je trošku svéhlavý, ale s pomocí Helpu, se snad zadaří...

- teď mě napadá, jestli je pouzitelná již hotová hrana stačí jí napromítat do 3D náčrtu a nemusím nic kreslit (trochu háklivé na pozdější úpravy)

3) vytvořím si rovinu kolmou na vytvořenou křivku 3D náčrtu (kliknu na úsečku 3D náčrtu a pak koncový bod)

4) na tuto rovinu nakreslím odečítanou geometrii

5) funkcí tažení odečtu

6) Polem prvku získám patřičné množství drážek

Zkusím to zítra,ale taky u většiny věcí nevím o čem je řeč..Mám prostě silné návyky ze sketchup a tady to je naprosto o něčem uplně jiném Confused

Jak si to mám nastavit ten 3D náčrt aby se mi čáry "přichytávali" k jednotlivým osám? Dát nějakou vazbu??
Zpět nahoru
Angel Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 10.bře.2012
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Autocad,Inventor
Stav: Offline
Bodů: 4
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2012 v 17:02



Tak včera v noci se konečně trochu zadařilo.Sice jsem na to přišel víceméně sám,ale co už..
Na Vás zkušené a ostřílené konstruktéry bohužel nemám Wink

Zkusím trochu popsat svoje postřehy.

1)Vytvořil jsem si "PRACOVNÍ ROVINU" a na ní 2D náčrt
2)Dal jsem "PROMÍTNUTÍ GEOMETRIE" a označil "vykousnutí",tedy 2 čáry a rádius.

(Teď problém,který mi dal velice zabrat! Po této geometrii není možné tažením vést trojúhelník! Pořád to psalo nějaké hlášky o neuzavřené křivce a nešlo mi to uzavřít ani příkazem "UZAVŘÍT SMYČKU"!
Vyřešil jsem to tak,že jsem si odmazal nejdříve 2 "PROMÍTNUTÉ" čáry a ručně je nakreslil znovu.
Pak jsem si odmazal i ten "PROMÍTNUTÝ" rádius a znovu ho ručně nakreslil.

Povedlo se!!! Po této geometrii je už možné tažením vést trojúhelník! )

3) Vytvořil jsem si "ROVINU" na kterou jsem nakreslil trojúhelník
4)Funkce "TAŽENÍ" a nastavit "ROZDÍL"

Drážka je konečně hotová!Teď to samé ještě 4x Smile


Jediná věc co se mi nepodařila uspokojivě vyřešit byla,že jsem nevěděl jak se zbavit těch vytvořených "ROVIN" . Když jsem je chtěl vymazat tak se mi vymazaly i ty drážky.
Tak jsem to vyřešil,že jsem pravým tlačítkem myši dal odškrtnout "Viditelnost".
Mám strach aby mi to nedělalo bordel až budu ve FutureCAM zkoušet vygenerovat program pro CNC.

Vy tady asi z toho rostete,ale holt jsem jenom samouk a všechno se učím sám Wink

Kdyby někdo chtěl podívat se a zhodnotil mi můj model,budu jedině rád!
Napište mi soukromou zprávu a já Vám pošlu odkaz na stažení.

Tady je zatím obrázek: http://i49.tinypic.com/v4c45k.jpg







Upravil Angel - 03.kvě.2012 v 17:30
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Zpět nahoru
maiklss Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 08.říj.2008
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1626
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 03.kvě.2012 v 18:21
Proč to  samé? stačí  dat pole prvku:)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,875 sekund.