Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 4791 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoMěřítko

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Janek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 09:17

Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

1. Dimension v Layoutech:
.............Problém=pokud chci posunout Viewport jinam, musím s tím tahat i kóty.

Das ist nesmysl, kóta se posunuje v Layoutu společně s Viewportem, ikdyž ji nevyberu.........

J.V.
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 14:01
Však to právě říkám: pokud chci pohnout s celým Viewportem, musím si pamatovat, že nestačí vybrat pouze kliknutím na rámeček Viewportu, ale musím vybrat VŠE, co je "nad ním" (např. kóty, texty,..).

-FerTh-
Zpět nahoru
Milan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 27.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 14:29
Původně odeslal(a) Jan Pajerchin Jan Pajerchin napsal(a):

Snáď len doplnok:

1. Kresiť v modelovom priestore 1:1
2. V kótovacom štýle nastaviť v karte Přispusobit - Měřítko kót dle rotvržení
3. Kótovať vo výkresovom priestore
4. Tlačiť z výkresového priestoru

Chcem sa spytat na 3 bod - je mozne kotovat vo vykresovom priestore tak, aby som nemodifikoval modelovy priestor (koty iba v rozvrzeni)?

Milan

Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 14:38

Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

Však to právě říkám: pokud chci pohnout s celým Viewportem, musím si pamatovat, že nestačí vybrat pouze kliknutím na rámeček Viewportu,

no, a právě to je to, co říkáte špatně:) - právě jsem si v modelspace namaloval čáru, v paperspace ji okotoval, pak posunul pouze viewportem a - svete div se - poskocila i kota:)

problem: kdyz zmenim meritko viewportu, tak se mi kota neupravi...regen nepomaha...kdyz ale pote, co v modelspace zmenim (posun, stretch...) okotovanou entitu, tak se nasledne upravi i paperspaceova kota, ktera v tu chvili i zaregistruje meritko viewportu..... doufam, ze jsem problem popsal srozumitelne a zajima mne, zda ma reseni...

problem2: aec koty (arch. desktop) nejdou takto v paperspace zadavat - ma to nejake reseni?: bude to v nove verzi? dekuji...

Rostislav Říha
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 15:07
Aha, tak to já nemám nastaveno něco, co máte nastaveno Vy, pane Říha. Protože ať se snažím jak se smažím, při posouvání pouze Viewportového rámečku vše ostatní (co je v daném Layoutu namalované na Paperspace), zůstává vesele trčet na fleku... Ale co to asi je?
-FerTh-
Zpět nahoru
Janek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 15:20
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

Však to právě říkám: pokud chci pohnout s celým Viewportem, musím si pamatovat, že nestačí vybrat pouze kliknutím na rámeček Viewportu,

no, a právě to je to, co říkáte špatně:) - právě jsem si v modelspace namaloval čáru, v paperspace ji okotoval, pak posunul pouze viewportem a - svete div se - poskocila i kota:)

problem: kdyz zmenim meritko viewportu, tak se mi kota neupravi...regen nepomaha...kdyz ale pote, co v modelspace zmenim (posun, stretch...) okotovanou entitu, tak se nasledne upravi i paperspaceova kota, ktera v tu chvili i zaregistruje meritko viewportu..... doufam, ze jsem problem popsal srozumitelne a zajima mne, zda ma reseni...

problem2: aec koty (arch. desktop) nejdou takto v paperspace zadavat - ma to nejake reseni?: bude to v nove verzi? dekuji...

Ono to zaregistruje i tu změnu měřítka viewportu, stačí použít příkaz"Aktualizace kót" a kliknout na kótu a ona se pěkně šoupne kam patří.......

J.V.
Zpět nahoru
Janek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 15:30

Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

Aha, tak to já nemám nastaveno něco, co máte nastaveno Vy, pane Říha. Protože ať se snažím jak se smažím, při posouvání pouze Viewportového rámečku vše ostatní (co je v daném Layoutu namalované na Paperspace), zůstává vesele trčet na fleku... Ale co to asi je?

Zřejmě nemáte zapnutou asociativitu kót. Systémová proměnná DIMASSOC musí být nastavena na 2. Pak to na kóty bude fungovat - posunete jenom výřez, posune se i kóta....... Na ostatní entity nevim, ale asi ne, protože ty narozdíl od kóty nejsou svázány s objekty ve výřezu.

J.V.
Zpět nahoru
Milan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 27.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 15:36
Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

problem: kdyz zmenim meritko viewportu, tak se mi kota neupravi...regen nepomaha...kdyz ale pote, co v modelspace zmenim (posun, stretch...) okotovanou entitu, tak se nasledne upravi i paperspaceova kota, ktera v tu chvili i zaregistruje meritko viewportu..... doufam, ze jsem problem popsal srozumitelne a zajima mne, zda ma reseni...

Ja ked kreslim v paperspace kotu tak ju kreslim cez paperspace do modelspace (je aj tam nakreslena). Neda sa kotovat tak, aby sa v modelspace neobjavovala? (Nie vypnutim hladiny)

Milan

Zpět nahoru
Janek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 16:06
Původně odeslal(a) Milan Milan napsal(a):

Původně odeslal(a) Rostislav Říha Rostislav Říha napsal(a):

problem: kdyz zmenim meritko viewportu, tak se mi kota neupravi...regen nepomaha...kdyz ale pote, co v modelspace zmenim (posun, stretch...) okotovanou entitu, tak se nasledne upravi i paperspaceova kota, ktera v tu chvili i zaregistruje meritko viewportu..... doufam, ze jsem problem popsal srozumitelne a zajima mne, zda ma reseni...

Ja ked kreslim v paperspace kotu tak ju kreslim cez paperspace do modelspace (je aj tam nakreslena). Neda sa kotovat tak, aby sa v modelspace neobjavovala? (Nie vypnutim hladiny)

Milan

Tak ji nekreslete přes paperspace do modelspace, ale přímo (bez dvojkliku do výřezu) do paperspace. To je nejjednodušší a bez problémů.

J.V.
Zpět nahoru
Milan Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 27.říj.2004
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 56
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 16:11

 paperspace kotu tak ju kreslim cez paperspace do modelspace (je aj tam nakreslena). Neda sa kotovat tak, aby sa v modelspace neobjavovala? (Nie vypnutim hladiny)

Milan

[/QUOTE]

Tak ji nekreslete přes paperspace do modelspace, ale přímo (bez dvojkliku do výřezu) do paperspace. To je nejjednodušší a bez problémů.

[/QUOTE]

Ale ved potom neviem uchopit objekty vo viewporte ktore chcem okotovat

Zpět nahoru
Jan Pajerchin Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 18.čvc.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
ZWCAD, AutoCAD
Stav: Offline
Bodů: 78
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 16:11

Nedá.

Keď kótujete objekty kreslené v Modelovom priestore, je úplne jedno či sa nachádzate vo výkresovom priestore, alebo nie. Pretože cez okno výkresového priestoru kreslíte vždy len a len do modelového priestoru.

Mám na vysvetľovanie výkresového pristoru takýto príklad:

Modelový priestor je stavenisko, kde sa stavia.
Výkresový priestor je Vaša kancelária pri stavenisku, v ktorej nemáte žiadne okná a teda nevidíte stavenisko (model).
Akonáhle vybúrate v stene oko, dve...x - vidíte cez ne stavenisko (model).
Ak budete kresliť cez okno - kreslíte v "kancelárii" po "skle" - a teda to so staveniskom (modelom) nemá nič spoločné.
Ak si však okno otvoríte - môžete z neho vystrčiť ruky a robiť na stavenisku (modeli).

Je teda jasné že ak vystrčíte ruky z okna na stavenisko (model) a budete čosi robiť (napríklad kótovať) - vždy to budete robiť len a len v modelovom priestore - teda na tom našom stavenisku.
A ako dobre viete tak v modelovom priestore kresliť (alebo kótovať) sa nedá bez toho aby ste to do nejakej hladiny robili.
A v tom výkresovom priestore kótovať na tom našom "skle okna" je tiež absolútny nezmysel.

Iné ako vypínanie/zmrazovanie hladín Vám neostáva.

Zpět nahoru
Janek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 16:27

Kótování ve výkresovém prostoru není nesmysl, je to nejjednodušší a nejlepší řešení. A uchopení objektů funguje ve výkresovém prostoru úplně normálně i na objekty, které jsou nakresleny v modelovém prostoru i bez klikání do výřezu. Zkuste to a uvidíte..........

J.V.
Zpět nahoru
Rostislav Říha Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACA 2010
Stav: Offline
Bodů: 1613
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.říj.2005 v 17:14
Původně odeslal(a) Janek Janek napsal(a):

Kótování ve výkresovém prostoru není nesmysl, je to nejjednodušší a nejlepší řešení. A uchopení objektů funguje ve výkresovém prostoru úplně normálně i na objekty, které jsou nakresleny v modelovém prostoru i bez klikání do výřezu. Zkuste to a uvidíte..........

presne tak:) - staci zkusit:))....

jako uzivatele architectural desktopu mi jen vadi, ze timto (idealnim) zpusobem nelze pouzivat AEC koty...umi mi nekdo rici, zda tato feature bude v adt nekdy fungovat?

Rostislav Říha
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.říj.2005 v 11:50
Původně odeslal(a) Janek Janek napsal(a):

Ono to zaregistruje i tu změnu měřítka viewportu, stačí použít příkaz"Aktualizace kót" a kliknout na kótu a ona se pěkně šoupne kam patří.......


Associaci mám samozřejmě Dimassoc=1
Ale proč se mi ty kóty nestěhují s posunutým Viewportem
Pokud aktualizuji kóty, tak se nastaví akorát zvolené hodnoty na přednastavené (Fit, Text height, Dim scale overall, ...)



Upravil Ferdinand - 31.říj.2005 v 11:55
-FerTh-
Zpět nahoru
alfred Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 14.říj.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
AutoCad MAP 2011
Stav: Offline
Bodů: 1675
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.říj.2005 v 12:04
to znamena ze koty nejsou asociativni.

Acad HELP:

0 Vytváří rozložené kóty. Mezi prvky kóty není žádná
asociativita. Úsečky, oblouky, šipky a texty kót jsou
kresleny jako samostatné objekty.

1 Vytváří neasociativní kótu objektů. Prvky kóty jsou
zahrnuty do jednoho objektu. Jestliže dojde k posunutí
definičního bodu objektu, hodnota kóty se aktualizuje.

2 Vytváří asociativní kótu objektů. Prvky kóty jsou
zahrnuty do jednoho objektua jeden či více definičních
bodů kóty je spojeno s asociativními body na
geometrických objektech. Jestliže dojde k posunutí
asociativního bodu objektu, umístění, orientace a hodnota
kóty se aktualizuje.


Zpět nahoru
Janek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 01.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 69
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.říj.2005 v 15:12
Původně odeslal(a) Ferdinand Ferdinand napsal(a):

Původně odeslal(a) Janek Janek napsal(a):

Ono to zaregistruje i tu změnu měřítka viewportu, stačí použít příkaz"Aktualizace kót" a kliknout na kótu a ona se pěkně šoupne kam patří.......


Associaci mám samozřejmě Dimassoc=1
Ale proč se mi ty kóty nestěhují s posunutým Viewportem
Pokud aktualizuji kóty, tak se nastaví akorát zvolené hodnoty na přednastavené (Fit, Text height, Dim scale overall, ...)

To je právě ono...... Associaci musíte mít samozřejmě DIMASSOC=2, jak už jsem psal někde výše!!! Pak to bude fungovat......



Upravil Janek - 31.říj.2005 v 15:13
J.V.
Zpět nahoru
Ferdinand Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
AutoCAD2004 (EN) na Windows XP
Stav: Offline
Bodů: 1904
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.lis.2005 v 08:28
Děkuji

-FerTh-
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5570:VIPJak vytvořit odvozenou součást s nestejnoměrným měřítkem X/Y/Z ?
Tip 3820:VIPPřidání vlastního měřítka do seznamu měřítek výřezů.
Tip 2849:VIPJak v rohovém razítku IDW výkresu Inventoru snadno uvést celkovou hmotnost, objem sestavy nebo měřítko?
Tip 2124:VIPJak změnit měřítko výkresu pouze v jedné ose (jen X, jen Y, jen Z)?
Tip 11808:VIPJak přednastavit volbu "Stejná měřítka" v dialogu VLOŽ?
Tip 6935:VIPMakro pro získání měřítka strojařského rámečku.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,285 sekund.