Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2075 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoÚprava geometrie

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
zchmela Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.kvě.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
adt 2007, max 3ds
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Úprava geometrie
    Zasláno: 09.srp.2012 v 14:20
Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo někdy a někde neřešil tento problém : Při práci v Autocadu, hlavně při etitaci entit (posun, protažení otočení) dochází k nepřestnostmi k nepatrné změně délky a úhlu otočení entit třeba z 10.0000 na 10.0001 nebo úhlu z 90.0000 na 89.9995 apod. Neexistuje nástoj na úpravu délky a úhlu entit, tedy nástoj který by na uživatelem stanovenou mez upravil (délky např. na 5 mm) úhly pouze 0st a 90 st upravil entity (čáry, křivky apod.) ve výkresu.
 
Chci si něco takového naprogramovat, neboť nepřesnost mi někdy docela vadí, nemyslím, že by to přes lisp nebylo řešitelné, ale chci se zeptat, abych nedělal něco, co už někdo vymyslel.
 
Měj te se Z. Chmela
Připojené souborypdfuploads/20120809_142026_geometrie_úprav.pdf
 
 
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21493
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.srp.2012 v 14:54
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
chlebovsky Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad R9 - 2022
Stav: Offline
Bodů: 112
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.srp.2012 v 14:58
Zdravím.
O nepřesnosti sliším poprvé, ale spíš bych hledal důvod kde vzniká, né jak jí pak následně opravit, slyšel jsem že při kopírování ctrl+c, ctrl+v.... nastávají problémy 
Pokud by se ale měla tvořit nějaká utilitka, lze to, ale spíš je teoretický problém, než praktický... například úsečka z bodu A do bodu B, má délku 20.0001, kde jí mám zkrátit, v bodě A, nebo v bodě B, teď úhel mezi A a B může být 0.0001, kolem kterého to mám otočit, kolem A, nebo B.... a co když je to křivka.... tam je to ještě složitější.... 

Šlo by to řešit přes zaokrouhlení souřadnic bodů všech v celém objektu, třebas tak aby byly na 4 desetinné místa, a tam končily 0.... Co ale šikmé úsečky... ? co když je něco z poloviny ? atd....

Dále co když to bude vyšrafované, co asociativita, co kóty....

Do tohoto bych se nepouštěl...


Myslím si že už chyba je v kreslení, v kopírování, ale jak jsem psal, já se s tím ještě nesetkal...
Ing. Martin Chlebovský

www.kde-je-auto.cz

GPS monitoring provozu vozidel a osob.

WebDeveloper.

Programátor aplikací pro Autocad a MS Office.

Tvorba WWW aplikací.

Modelování domů a staveb.&l
Zpět nahoru
chlebovsky Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen
Avatar

Přihlášen: 18.čer.2007
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad R9 - 2022
Stav: Offline
Bodů: 112
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.srp.2012 v 15:00
Tak tam se nedostanu :-( škoda....  
Ing. Martin Chlebovský

www.kde-je-auto.cz

GPS monitoring provozu vozidel a osob.

WebDeveloper.

Programátor aplikací pro Autocad a MS Office.

Tvorba WWW aplikací.

Modelování domů a staveb.&l
Zpět nahoru
zchmela Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 11.kvě.2007
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
adt 2007, max 3ds
Stav: Offline
Bodů: 31
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 09.srp.2012 v 15:43
No a co když dostanete výkres, kde jsou nepřesně nakreslené objekty, já pracuji ve stavebnictví v projekci a setkávám se s tím běžně a dost mi to vadí, neb čím déle s výkresem pracujete tím se nepřesnosti zvětšují a zvětšují ...  
 
Při návrhu řešení vycházím z toho, že jsou dány povolené směry, např. v běžném "orgonálním půdorysu" dva směry x - 0st a y- 90st. pak máte povolenou diferenci řekněme 5 mm a tedy máte dánu soustavu bodů "mříž". Nyní procházíte všechny entity - přímky, paprsky, úsečky, body, texty, mtexty, šrafy atd. a editujete souřadnice entit, musí se zjistit jaký bod ze soustavy bodů má k bodu entity např. krajnímu bodu úsečky nejblíže a tím jej nahradíte.
 
Pozn.: Pokud máte povolený i směr jiný než 0 a 90st. např. 42,5 st (spád střechy ve výkresu řezu)pak už je to náročnější a buď chci přesný úhel pak už nebudu mít obecně přesné délky - násobky 5 mm ....
 
V příloze zasílám názorný obrázek pro ortogonální mříž.
Připojené souborypdfuploads/20120809_154250_ukazka_narovnan.pdf
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10489:Dynamické svahové šrafy - svahovky pro Civil 3D.
Tip 12729:Změna chování dočasných kót Revitu.
Tip 9393:Lineární referenční systémy (LRS) v AutoCADu Map 3D.
Tip 12376:Jak zabránit neúmyslné úpravě náčrtu ve Fusion 360?
Tip 3766:Jak uložit pouze změny stavu DWF připomínky (redline)?
Tip 7067:Parametrické kóty: úprava DWG geometrie změnou textu kóty.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,687 sekund.