Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9488 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoINV 2013 - Úprava vzhledu pásu karet

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
bretabret Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér
Avatar

Přihlášen: 29.zář.2010
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
AI Pro 2021
Stav: Offline
Bodů: 36
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: INV 2013 - Úprava vzhledu pásu karet
    Zasláno: 04.zář.2012 v 09:38
Zdravím,
dnes se musím optat, zda někdo neporadí, jak upravit vzhled pásu karet v INV 2013. Mám nastaveno vzhled malý a stále jsou mnohé ikony velké a navíc ta rozbalovátka...Používám dvouobrazovkovou konfiguraci, tak mi zobrazené kompletní menu nevadí, naopak, zdržuje mne, když musím příkazy vyhledávat v rozbalovátkách (kdo si má pamatovat, ve kterém menu je ten či onen příkaz). Zatím jsem neobjevil postup, jak docílit zobrazení všech ikon bez rozbalovátek s malou ikonou a textem. Poradí někdo? Děkuji.
 

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20120904_093705_ROZBALOVÁTKA_V_.JPG

...valík
Zpět nahoru
Cheff Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 19.led.2006
Lokalita: Czech Republic
Používám:
Inv 2013 Pro (SP2 Upd6), AutoCAD 2013 (SP2)
Stav: Offline
Bodů: 970
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.zář.2012 v 10:24
Jak se zbavit rozbalovátek přesně nevím, ale nestačilo by pouze si "upravit" vzhled pásu karet tak, aby odpovídal všem vašim používaným funkcím.

Osobně jsem si panely uzpůsobil tak, že pod rozbalovátkem mi zbyla max jedna nepoužívaná ikona (např. ohyb v běžné součásti). Vzhled mám "kompaktní" (názvy stejně nepoužívám, případně se objeví za nastavený čas cca 0,5s). A ořezal jsem pro mě nepoužívané záložky (plastová součást, svazek, měření to mám rovnou v panelu nástrojů pro ryhlý přístup...). - prostě bylo potřeba si s tím trochu pohrát (horší to bude u školních PC, kde by mohlo být potřeba opravdu skoro vše).

PS: ještě při rozkliknutí rozbalovátka je tam "špendlík", kterým to trvale rozbalíte (alespoň to tak bylo na 2010 - novější neznám, ale nečekám velkou revoluci)

Upravil Cheff - 04.zář.2012 v 10:25
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.zář.2012 v 10:34
Pomocí Nástroje > Možnosti > Přizpůsobit si můžete vytvářet vlastní panely obsahující ty příkazy které potřebujete.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 7513:Poškozený ribbon Inventoru nebo chyba při spuštění.
Tip 8644:Nezobrazuje se část kontextového pásu karet v Revitu 2012/2013.
Tip 6864:"Expert mód" pro Inventor ribbon.
Tip 9479:Pás karet Inventoru jako postranní panel na výšku.
Tip 6054:Jak AutoCAD 2009/2010 přepnout na původní uživatelské rozhraní s roletovými menu?
Tip 8313:Jak přepnout Inventor z ribbonu na klasické rozhraní - menu?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,438 sekund.