Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8463 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenodxf/dwg

 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv
Autor
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: dxf/dwg
    Zasláno: 20.říj.2012 v 16:15
Dobrý den,
rád bych požádal o pomoc s chybou, která se mi nedaří odstanit. Používám Inventor 2012 a nedaří se mi exportovat jak plochy modelu, tak i výkresy idw. do formátu dxf či dwg. Vždy to dlouho trvá a následně vyskočí okno ! Chyba exportu DXF/DWG, nebo "Při ukládání dokumentu se vyskytly chyby". Vím určitě, že chyba není v Inventoru, protože jinde to funguje. Když jsem pracoval v I2010 tak tento export fungoval, ale při I2012 již ne. Tak jsem se vrátil I2010 a už to nefunguje ani u této aplikace. Prosím, poraďte jak se tohoto pro mě iritujícího problému zbavit.
děkuju za každou radu.
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2012 v 18:07
Máte nainstalované všechny service packy? Zkuste se podívat na nastavení exportu do dxf a dwg. Zkuste popsat postup jakým postupujete. Ale pokud Vám to v 2010 šlo, 2012 nešlo a teď zase v 2010 nejde, tak bych se předně zkusil podívat na nastavení toho exportu.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2012 v 18:09
To vypadá na poškozenou instalaci AutoCADu nebo AutoCADu Mechanical. Nemáte na počítači nainstalován nějaký další CAD? Zkuste provést opravnou instalaci AutoCADu.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.říj.2012 v 21:17
Děkuji za náměty. Myslím, že to s AutoCadem nesouvisí. Nefunguje to ani v případě že mám, či nemám nainstalovaný cad. Ano sevice packy (SP 4) naistalovány mám. Potřebuji převést hlavně plechové rozvinuté tvary do dxf k dalšímu zpracování na sekacím centru. Dělával jsem to tak, že jsem otevřel rozvinutý tvar, označil plochu a zadal exportovat plochu. Posud to funguje, ale jakmile dám vybrat možnosti dxf tak to na chvíli stuhne a žádné možnosti se neobjeví. Pokusím se uložit avšak vyskočí hláška "chyba exportu DXF/DWG. Toto je jeden případ. V druhém případě vytvořím výkres idw. a následně dám uložit jako a vyberu příponu dxf, nebo dwg. Opět na delší dobu stuhne, ale možnosti se opět nenabídnou. Pokusím se uložit a za delší dobu vyskočí okno "při ukládání dokumentu se vyskytly chyby" a nic se neuloží. Rád se zeptal pana Duška, jak myslel nastavit export. děkuji

Upravil Bruna - 20.říj.2012 v 21:32
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.říj.2012 v 10:01
Nejvyšší Service Pack pro Inventor 2012 je SP2.
 
Stejně bych ale spíše sázel na problém obslužného programu pro formáty DWG/DXF. Nemáte nainstalován ani třeba DWG TrueView? (to je také AutoCAD) Pokud ne, zkuste opravnou instalaci Inventoru 2012.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.říj.2012 v 10:31
Ano, pro Inventor 2012 je SP2, ale jak jsem psal výše, teď používám I2010 a zde je nejvýšší SP4, ale to je jen maličkost. DWG TrueView 2010 nainstalované mám, ale stále export není funkční. Jaký máte prosím namysli obslužný program DWG/DXF.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.říj.2012 v 10:44
Mám na mysli program, který se spustí když poklepáte na soubor DWG. Tento mechanismus používá i onen export a import DWG. Pravděpodobně bude poškozen onen DWG TrueView - reinstalujte jej nebo si nainstalujte aktuální verzi DWG TrueView 2013 (viz Download).
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 21.říj.2012 v 18:03
DWG TrueView 2010 asi byl poškozen, protože nešel otevřít. Odinstaloval jsem jej a nainstalov DWG TV 2013. Bohužel žádná změna. Stále nelze exportovat do dxf/dwg. Například v Inventoru vidím dwg/dxf soubory, ale otevřít je nemůžu. Řádně mě to štve, ale asi s tím nic neudělám.Thumbs%20Down
 


Upravil Bruna - 22.říj.2012 v 06:21
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2012 v 08:33
Nevím jestli to může být s tímto spojené, ale narazil jsem na tuto věc. O víkendu jsem si musel nainstalovat aktuální verzi DWG True View 2013. Dnes ráno jsem přišel k počítači a nechtěli se mi otevřít soubory s koncovkou dwg. Vím, že na otevírání je v počítači DWG Launcher, nevím proč, ale zobrazuje mi to 2 verze (bohužel nemohu najít kde jednu odinstalovat). Nastavil jsem si to na otevírání dwg, ale neotevírá mi to tak jak by mělo (AutoCAD dwg otevírá v Inventoru Fusion, ve Vaultu prohlížeč otevírá v Inventoru, apod.)

Export dxf je v pohodě, ale i tak bych se zkusil podívat, jestli problém nebude někde v tomto.

A zároveň bych se chtěl zeptat jak nastavit Launcher, aby otevíral soubory v programech jako dřív?
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2012 v 10:37
Bohužel, jak nastavit Launcher Vám neporadím. A stydím se, protože ani nevím, že nějaký DWG Launcher existuje. Tento program se nainstaluje sám při instalaci Inventoru?
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 22.říj.2012 v 10:59
Stydět se vůbec nemusíte, myslím, že o něm příliš lidí neví. Smile Dotaz byl spíše na pana Michla.

Jinak pokud kliknete pravým tlačítkem na soubor (například dwg) -> Otevřít v programu -> Otevře se vám nabídka s programy, v kterých lze soubor otevřít, tak tu je Autocad DWG Launcher. Aby se toto používalo u všech DWG, tak musíte kliknout na Zvolit výchozí program, zde vyberete příslušný program a dole zaškrtnete "K otevření souboru tohoto typu vždy použít vybraný program", pak OK a mělo by to všechno fungovat. A nebo se Vám může stát to co mě. Tongue Ale ještě do pátku mi to všechno fungovalo v pořádku.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.říj.2012 v 14:21
Dobrý den,
po delší odmlce bych prosil o radu k výše uvedené diskusi. Stále mi v Inventoru Suite 2010 nefunguje uložit výkresy idw. do formátu dwg/dxf. Jen jsem se chtěl zeptat, jestli někoho něco nového nenapadlo.
děkuji
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.říj.2012 v 15:08
Zkuste místo exportu dát Uložit jako-> Uložit kopii jako-> formát souboru -> *.dwg
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.říj.2012 v 16:03
"Uložit kopii jako" používám a vždy jsem používal, ale najednou bezvýsledně.
Bronislav Horehleď
Zpět nahoru
Barry Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.zář.2008
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad LT2004
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2012 v 08:07
Zajímavé, dělám sice v Inventoru Suite 2011, ale mám obdobný problém.
Najednou nejdou exporty do dxf ani dwg, po čase jsem zjistil, že ani importy z dwg. Přitom jsem cca do října vše běžně dělal. Mám XPčka..
Nemůže to souviset s výše uvedenými potížemi?
for Bruno - jaký máte OS?
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21490
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2012 v 09:11
Je to pravděpodobné - zkuste opravu TrueView nebo přímo Inventoru.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Barry Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 24.zář.2008
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Autocad LT2004
Stav: Offline
Bodů: 15
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.lis.2012 v 11:43
TrueView jsem moc nepodezříval, mám jej nainstalovaný už delší dobu..nicméně jsem jej odinstaloval (používám jej hodně málo) ale výsledek se nijak neprojevil - dxf nejde udělat.
ALE - objevily se mi hlášky:

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20121107_114310_pokus.jpg



 
když před tím se mi objevovalo pouze poslední hlášení - "Při exportu náčrtu se nezdařilo inicializovat dokument"

říká to pls někomu něco?

Zpět nahoru
Bruna Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 20.říj.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Inventor 2012
Stav: Offline
Bodů: 10
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 08.lis.2012 v 20:22
Zdravím všechny a hlavně Barryho. Taky používám Windows XP. Už mě napadlo jestli to nesouvisí s nějakou aktualizací pro XP, ale myslím, že zde na Cadfóru by jsme to zjistili již dávno. Ale objevil jsem možná něco zajímavého, ikdyž nejsem jistý co to znamená. V prostředí Inventoru, pás karet / Systémové prosředí / Doplkňky. Zde ve správci doplňků je např doplněk "Transláror: DWG, nebo Translátor:DXF po spuštění nenačten. Ikdyž zaškrtnu políčko "Načteno/Uvolněno a "Načíst při spuštění, tak se žádný uvedený traslátor nenačte. Při dalším novém spuštění Inventoru jsou opět tyto dvě políčka nezaškrtnuté.


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 20121108_204040_Doplnky_I_2010.JPG




Upravil Bruna - 08.lis.2012 v 20:40
Bronislav Horehleď
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9560:iLogic makro pro export IDW/DWG výkresu Inventoru do DXF.
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.


 Odpovědět Odpovědět Stránka  12> archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 3,410 sekund.