Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 2587 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoHák pomocí šablonovaní

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Hák pomocí šablonovaní
    Zasláno: 31.pro.2012 v 09:50
Dobrý den,

snažím se vymodelovat hákový zavěs pmocí šablonování podle http://www.autodeskclub.cz/clanek/4932-jak-na-tvarove-slozite-dily-v-inventoru-2010 jen trochu jineho tvaru a bohužel mi při vyběru trajektorie selže. Přikladám tvořený díl. Pokud by měl někdo čas zkuste se na to mrnkout děkuji.


Připojené souboryiptuploads/20121231_094859_Hák_2.ipt

Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.pro.2012 v 16:31
Našel jsem problém v náčrtu 7, po opravení náčrtu už vytvořím šablonování, ale nedaří se mi použít trajektorie, pokusil sem si vytvořit vlastní horní a dolní trajektorii z náčrtu 2, ale hlásí mi to chybu, že trajektorie neprotíná průřez nebo že to nedokáže vyhladit. Osobně si myslím, že problém je v náčrtech, ale nemám te%d čas hledat bližší chybu. Jinak zde v CAD blokách je ukázka tvorby háku od pana Michla (zde). Možná tento postup pomůže.
Václav Dušek
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2013 v 06:27
Vždy je potřeba v jednotlivých náčrtech dodržovat stejný postup kreslení.
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2013 v 08:14
Ještě jsem tomu věnoval trošku času a přikládám můjh konečný výtvor. Vycházel jsem z vašeho tvaru, ale musel jsem to trošku upravit. Jak jsem psal už dříve, musel jsem upravit Náčrt 7, byl poněkud těžkopádně kreslený. Dále jsem si vytvořil nové trajektorie, Náčrt 9 a Náčrt 10. U náčrtu 9 jsem použil Náčrt 2, u Náčrtu 10 jsem si musel vytvořit novou křivku, tak aby mi protínala všechny pruřezy. Vzhledem k tomu, že mi to neustále hlásilo chybu o vyhlazených křivkách, tak jsem musel Šablonování rozdělit na 2 příkazy. Jeden je od Náčrtu 4 do Náčrtu 5 a druhé šablonování je od Náčrtu 5 až ke koncovému bodu.

Pokud nebude můj tvar vyhovovat, tak doporučuji přepracovat náčrty tak, aby trajektorie protínaly průřezy a v trajektoriích nebyla nikde ostrá hrana. Pak by to mělo všechno dopadnout tak jak je žádáno. Wink
Připojené souboryiptuploads/20130102_081553_20121231_094859.ipt



Upravil dusek - 02.led.2013 v 08:17
Václav Dušek
Zpět nahoru
hoboj Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 22.led.2008
Lokalita: ČR (HK)
Používám:
NX; ProE; Creo; I13; AutoCAD2011, SurfCAM, EdgeCAM
Stav: Offline
Bodů: 811
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2013 v 09:22
Můžeš se chytit i tohodle.
 
 
Jak jsem psal výše, je potřeba tvořit náčrty stejným způsobem. Takže pokud začnu profil kreslit z levé strany, tak je nutné takto tvořit všechny náčrty. To samé platí pro pracovní roviny, pokud jsou pracovní roviny vytvářeny, musíš brát zřetel, jak je vytváříš, aby nebyly otočené.
 
Můžeš také zkusit šablonovat pouze jako plochu a poté sešít.
Vojtěch Visingr
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 02.led.2013 v 11:31
To dusek:

Děkuji, mate to pěkné. Načrt 7 je trošku podívně nakreslený.

To Hoboj:

Na ten dvojty hák jsem se dival jako první. Vytvoření ploch a jejich sešiti mě nenapadlo.


Nakonec jsem vyšablonoval po častech.



Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,834 sekund.