Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7439 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoTextová poznámka výkresu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Textová poznámka výkresu
    Zasláno: 31.kvě.2013 v 14:34
Dobrý den,

mám ve výkrese vytvořenou Načrtnutou značku obsahující text (informace o nátěru, svaru, NDT zkouškách, ...). Značka se nám postupem času rozrůstá a naboptnává. Navíc je vytvořena tak, že v ní jde udělat změna pouze tak, že vstoupíte do značky, vstoupíte do textu, text upravíte, značku zavřete. Navíc pokud potřebuji novou informaci, nebo naopak nějakou smazat, musím absolvovat opět celý proces úpravy. Chtěl bych tuto práci nějak zjednodušit.

Pomocí Uživatelských vlastností a Formuláře dokážu značku upravit tak, že si text změním i bez vstupu do značky. Rád bych ale měl ještě značku upravenou tak, že bych mohl vybírat která informace se mi zobrazí a která ne. Jednoduchý příklad: mám značku o 6 řádcích, ale chci zobrazit jen 3. Jde vytvořit nějaké zaškrtávátko nebo vybíratko zobrazení?

Předem děkuji za každou radu.
V. D.
Václav Dušek
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.čer.2013 v 22:09
Přiznávám, že ani po čtyřech dnech, mě nenapadlo lepší řešení, než použití funkce String.Format(string, object()).
 
Příklad takové značky i s jednoduchým formulářem, je v příloze. {0} je v tomto případě použito jako zástupný znak pro zalomení řádku

Připojené souboryzipuploads/9996/Poznamka.zip
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čer.2013 v 12:33
děkuji za odpověď, leč bohužel mám Inventor 2012, takže si to nemohu otevřít. Šlo by to vytvořit i do starší verze? Embarrassed

Předem díky
Václav Dušek
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čer.2013 v 14:20
Tady je verze pro 2012. Trochu se od té předchozí liší, ale podstata je pořád stejná
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čer.2013 v 16:33
Děkuji, myslím, že to je velmi inspirativní, budu se do toho muset hlouběji ponořit, ale nějak to asi půjde. Pro začátek bych měl dvě otázky.

1) Chtěl bych aby ten formůlář byl globální, předpokládám, že by s tím neměl být problém. Mám takto provedené už štítky a ty fungují v pořádku.
2) Proč máte text v Poznámce v iVlastnostech? Má to nějaký hlubší význam? Mám těch poznámek na úpravu víc a obávám se, že bych všechno do Poznámky nenacpal.

Václav Dušek
Zpět nahoru
Navara Zobrazit panel
Arkance Systems support
Arkance Systems support
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 08.zář.2008
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 1637
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 06.čer.2013 v 20:21
Je pravda, že toto je pouze vzor a ne hotové řešení. Formulář by měl být externí, stejně jako to aktualizační pravidlo. Navíc je otázka jak provádět spouštění aktualizace. V tomto příkladu je použitý spouštěč iLogic "po aktualzaci iVlastnosti". To má ale tu zásadní nevýhodu, že to nebude fungovat na starší dokumentaci. Lepší by bylo asi použít tlačítko na formuláři, kterým se aktualizace provede, nebo nezávislé spouštění pomocí XTools. Tam je ale problém, že existuje pouze spouštění před a po uložení.
Co se týká té iVlastnosti Poznámka, tak tu jsem použil proto, aby bylo vidět to odřádkování. Jiné iVlastnosti také můžou obsahovat víceřádkový text, ale není to na nich patrné. V praxi bych si pro to vytvořil uživatelskou iVlastnost.
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 07.čer.2013 v 09:57
Myslím, že se obejdeme i bez spouštěče. Štítky mám upravované pomocí tlačítek OK nebo Použit a funguje to perfektně. S přenosem vlastností do starších verzí už máme taky zkušenosti. Mám vypracovaný takový pěkný postup a z většiny stejně pracujeme s kopírovanými věcmi, tak to tam převedeme jednou a pak už to tam je napořád. Smile jediné co mne netěší je tvorba Uživatelských iVlastností, přeci jenom máme v šabloně už zpracované razítka a štítky, takže těch iVlastností je požehnaně. Asi neexistuje způsob jak je nějak při velkém množství efektivně spravovat?
Václav Dušek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 11550:iLogic: Spuštění externího procesu s parametry


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,805 sekund.