Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 9539 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoNotebook na VŠ

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Exxaxx Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.čvc.2013
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Notebook na VŠ
    Zasláno: 15.čvc.2013 v 15:40
Dobrý den,

rád bych se zde dotázal ohledně výběru notebooku pro CAD aplikace.
Notebook vybírám přítelkyni, která má příští rok nastoupit na Fakultu architektury na ČVUT.
Prošel jsem několik zahraničních fór, diskuzí i recenzí, ale přesto nejsem schopen posoudit, který notebook by mohl být ten pravý. 
Požadavky jsou takové: NTBK by ji neměl příliš výkonově omezovat a ideálně by to nemusela být těžká a velká pracovní stanice.
Hlavní problém, kde neumím určit výkon jsou grafické karty, především pak rozdíl mezi Quadro a GTX, jestli je i výkonná herní karta dostatečná.
Postupným hledáním jsem došel až k tomuto notebooku http://www.czc.cz/msi-ge40-2oc-022cz-dragon-eyes-cerna/130630/produkt , chtěl bych se proto zeptat jestli jí bude výkonově stačit, menší display bude vyřešen koupí externího.

Děkuji za všechny komentáře a pokud vás napadají jakékoliv nedostatky či alternativy, budu vděčný když mi je sem napíšete.

Lukáš M.
Zpět nahoru
H.Mareš Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2012
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 42
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 17.čvc.2013 v 11:38
S tou grafikou by mohly být v 3D CADech problémy, pro jistotu se podívejte na její kompatibilitu s Revitem nebo AutoCADem. Na tom 14" displeji bude rozlišení 1600 hodně drouboučké, ale jinak jsou parametry na CAD dobré. Osobně bych si ale MSI nekupoval, spíš HP, Acer, Lenovo, Dell nebo něco takového.
Zpět nahoru
Kotlaba Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 06.říj.2004
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
už žádné
Stav: Offline
Bodů: 376
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čvc.2013 v 06:14
Rok je IMHO dlouhá doba, až to bude aktuální, určitě budou v nabídce nové NB a za nové ceny.
BTW: Pokud je to pro přítelkyni, tak NB by měl být růžovýTongue
Zpět nahoru
Permonik Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 26.říj.2011
Lokalita: ČR (MS)
Používám:
Fusion 360, Inventor 2018 Prof., AutoCad 360
Stav: Offline
Bodů: 495
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čvc.2013 v 08:04
Zkusil bych si zjistit v kterých programech bude dělat (Archicad, Revit) a podle kompability a minimálních požadavku bych si vybiral.
Z vlastní zkušenosti bych si vybral NTB s matným displejem (leský je dobrý na grafiku, mi ve strojařine spíše přítežuje, když chci kreslit na balkoně nebo zahradě). Osobně mám 2,5 roku HP (běži skvěle, jen baterie už odešla) se 17 palcovým displejem. První dva roky jsem si ukoly dělal o přestavkách ve škole , až na pár vyjimek jsem nemusel dělat nic doma. A poslední dobou jsem na něm kreslil i v hodinách, které trvaji cca 2-3 hodiny a někdy byly dvě za sebou (14 palců by na to příšlo malo a tahat externí monitor by se mi nechtělo). Dobré se poptat studentu z vyšších ročniku (třeba na facobooku fakulty) jak to chodi na kreslicích hodinách.
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Zpět nahoru
Exxaxx Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 15.čvc.2013
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 3
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čvc.2013 v 20:27
Děkuji za vaše komentáře.

H. Mareš:
Bohužel jsem nenašel žádný seznam podporovaných laptopových karet :(, pouze že by měla mít alespoň DirectX 10 a Shader model 3 a vyšší. Rozlišení jsem viděl ve skutečnosti a je to menší, ale bezproblémové. Mohu se zeptat co je špatné na MSI? 

Kotlaba:
Špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli ten školní rok, čili za 2 měsíce :D

Permonik:
Děkuji za tipy, zjistíme co vše bude potřebovat a jak často ho bude používat pro kreslení přímo ve škole.



Zpět nahoru
H.Mareš Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 28.lis.2012
Lokalita: ČR (VY)
Používám:
Inventor
Stav: Offline
Bodů: 42
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 18.čvc.2013 v 20:59
Karty pro Revit a AutocadAutodesk na stránce www.autodesk.com/hardware - jsou tam i mobilní.
Známý si před rokem koupil notebook MSI a měl ho už 3x v opravě, takže k nim nemám důvěru a šel bych spíš do značky. A souhlasím s Kotlabou že design je taky důležitý, a není na tom nic špatného.
Zpět nahoru
IvanaV Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.lis.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Revit 6-2016, AutoCAD občas
Stav: Offline
Bodů: 296
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.čvc.2013 v 23:07
Zdravím,
na FA používání notebooku zaleží na každém studentovi.
V prvním roce mají základy Autocadu, 3DsMax a Photoshop. Dál se profiluje každý podle vlastního uvážení: ArchiCAD, Rhino, Revit, 3DsMAx, Grasshopper(Rhino), všichni pak Photoshop, Indesign, někdo jen SketchUp... Kdo chce, může skončit tím prvním ročníkem. 

Nejpozději v 6.semestru potřebují na něčem zpracovat bakalářku, ale v základní úrovni stačí 2D výkresy a ne všichni dospějí do 5.semestru už třetí rok. 
AutoCAD v úrovni, kterou potřebují, dokáže fungovat i na integrované grafice. Nebývají to žádné extrémní objemy dat, spíš se zjistí chyby na straně podkladů. Ale jak říkám, je to individuální a záleží na studentovi, jak moc počítač využít chce.

Potřebují ho hlavně na to "být online" :)


Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5229:VIPNa notebooku Acer se nenačte menu a panely AutoCADu.
Tip 8912:VIPPo instalaci CAD aplikace vyskakuje okno s žádostí o připojení.
Tip 5138:VIPVypůjčená síťová licence mi nefunguje off-line (na odpojeném PC).
Tip 9408:Chyby typu e4.....4h při spuštění AutoCADu.
Tip 586:Při prvotním stahování komponenty MapGuide se může objevit hlášení o nedostatku paměti.
Tip 1358:Jak provozovat Inventor na integrované grafické kartě (slabé PC, notebook)?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,344 sekund.