ARKANCE - globální Platinum partner Autodesk ARKANCE | KONTAKT - CZ | SK | EN | DE
Přes 122.900 registrovaných u nás, celkem 1.126.000 registrovaných (CZ+EN). Tipy pro AutoCAD 2027, pro Inventor 2027 a pro Revit 2027. Nový Kalkulátor nosníků, Spirograf generátor a Regresní křivky v sekci Převodníky. Kompletní příkazy a proměnné AutoCADu 2027.
Autodesk Civil 3D 2027
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

?
CAD diskuze, rady, výměna zkušeností

CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion, 3ds Max, Vault a s dalšími CAD/BIM/PDM aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy ARKANCE (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na emea.support.arkance.world
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKreslení obdélníku

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Kreslení obdélníku
    Zasláno: 05.zář.2013 v 07:04
Dobrý den,
v jednom rozpracovaném výkresu mi začal dělat problém nakreslení obdélníku. Když dám příkaz nakreslit obdélník a zadám dva příslušné body, tak se mi nakreslí pouze vodorovná čára začínající v prvním bodě a má délku součtu základny a výšky obdélníka. Při tvorbě obdélníka nepomáhá ani uchycení na stávající entity.
V novém výkresu a jiných výkresech se obdélník vytvoří.
Mám Autocad Mechanikal 2014 v balíčku FDS a dělal jsem několik synchronizací s Inventorem.
V čem může být problém?
Děkuji za informaci.
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 07:44
Skusali ste prehodit vykres do inventoru? je tam rovnaky problem?
zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 10:04
V Inventoru problém není. V Autocadu v postiženém výkresu jde obdélník nakreslit příkazem Obdélník s příkazového řádku, ale nejde nakreslit použitím ikony Obdélník (zobrazí se úsečka).
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 10:42
mozno hluopa otazka no kreslite ho spravne? :D
aj mne nakresli usecku ak taham vodorovne. terba zadat druhy bod zvisle samozrejme proti prvemu bodu.

ak je vsetko ako my byt moze byt v podazi nejaka ina akcia? na vykrese...
alebo skuste pomocou medzerniku pozret to nadstavenie ondlzniku


Upravil waldosinka - 04.říj.2013 v 10:47
zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 11:28
Jak se zadávají body u obdélníku vím. Když otevřu dva výkresy, tak v jednom výkresu obdélník nakreslím a v postiženém výkresu nejde nakreslit přes ikonu (ani když body uchopuji na jiných objektech). Na jiném počítači jde v postiženém výkresu obdélník nakreslit.
Ta akce s mezerníkem mi nic neříká, zkuste popsat podrobněji.
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 11:49

Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 51674/bez_názvu.JPG

zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 12:01
Tak z tohoto panelu obdélník taky nelze nakreslit (v postiženém výkresu)
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 12:04
pri zvoleni ktorej kolvek varianty kresby to nejde?.... tak potom uz fakt neviem :D
zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 12:19
Z žádné varianty ikony to nejde. Jde to jen z příkazového řádku.
Zpět nahoru
waldosinka Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 30.zář.2013
Lokalita: Slovensko
Používám:
Inventor2009, AutoCAD2009, Inventor2014
Stav: Offline
Bodů: 489
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 12:30
to som blazen
zdraví waldosinka :)
Zpět nahoru
JanBastecky Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 03.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD, Inventor
Stav: Offline
Bodů: 8
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 12:48
Dobrý den,
 
doporučuju zkontrolovat na počítači i ve výkresu lokální nastavení (nastavení znaku oddělovače čísel a pod.). Eventuálně si zkuste nastavit třeba angličtinu ...
Zpět nahoru
Hrnčíř Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (JM)
Používám:
Inventor 2017
Stav: Offline
Bodů: 407
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 04.říj.2013 v 13:47
Dobrý den,
jak zjistím ve výkresu lokální nastavení?
Děkuji za informaci.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 6830:Změňte si obdélník na opravdový obdélník.
Tip 12726:Nefunguje mi ruční zadávání rozměrů ve Fusion 360.
Tip 14087:3 metody tvorby skutečných obdélníků v AutoCADu.
Tip 10455:Jak v AutoCADu nakreslit obdélník zadaný středem?
Tip 13918:Jak nakreslit obdélník se zadanou plochou (výměrou)?
Tip 5720:VIPPohledy z Revitu s roztřesenými hranami (odruky).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,480 sekund.