Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7643 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenonotebook pro studenta na VŠ

 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv
Autor
Buba Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager

Přihlášen: 05.říj.2005
Lokalita: Slovensko
Používám:
AEC Collection
Stav: Offline
Bodů: 1688
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 19.úno.2014 v 14:51

Súhlasím úplne so špecifikáciou od hoboja. troche doplním dôvody:

- processor minimálne i5 (s ohľadom, že kupujete NB aspoň na 2-3roky) a keď si pozorne pozriete aj ďalšie čísla za i5 tak sa dozviete niečo viac o výkone procesora (cache a frekvencia) http://ark.intel.com/products/family/65504/3rd-Generation-Intel-Core-i5-Processors/desktop

- SSD disk by som už v súčasnosti tiež uprednostnila po mojej poslednej nepríjemnej skúsenosti, keď mi po roku odišiel klasický HDD (750GB/7200RPM) údajne to nie je dobrá voľba pchať výkonné veci do malého priestoru, lebo sa prehrievajú, čo znižuje životnosť komponentov.

- grafika NVidia, tiež súhlasím, nakoľko mám s ňou lepšie skúsenosti ako predtým s ATI (síce len v Desktope).

- Veľkosť displeja tiež odporúčam 15", lebo ten 17" je poriadna opacha (mala som ho predtým a radšej viac nie). Na stole doma alebo na intráku môžte mať externý monitor

- pamäť minimálne 4GB, prípadne radšej viac, ak nechcete čítať knihu popri práci na počítači.

- numerickú klávesnicu mám a dokonca aj podsvietenú.

Všetko ale záleží na tom, ako veľmi budete používať NB a hlavne na čo. Ak sa budete rok len pomaly učiť na grafických programoch, tak si môžte počkať rok a potom si kúpiť niečo výkonnejšie a teraz to riešiť obyčajnou Business alebo Office radou notebookov.

Zpět nahoru
martincihak Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 10.čvc.2012
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor2013, AutoCAD2013
Stav: Offline
Bodů: 98
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 24.úno.2014 v 10:20

Nemůžu si pomoct, ale opravdu si myslím, že prakticky jakýkoliv multimediální stroj ti bude stačit. Core i5, k tomu intergrovanou grafiku Intel HD 4000 a jede ti vše.

 
Ale pokud teda jsi přesvědčený, že budeš dost kreslit tak se ještě zaměř na rozlišení. Neboť 1366x768 není nic extra pro CAD software. Inventor min. YYYYx900, pak blbě háže např. nastavovací tabulky, které nejdou nijak zmenšit a na potvrzovací tlačítko "OK" prostě nevidíš ;-)
 
Ještě k procesorům. Pozor na to, že není i5 jako i5. Starší architektura je SandyBridge. Tu nebrat. Minimálně IvyBridge, dnes už je Haswell. Je to hodně o výkonu a o žravosti samotných procesorů. Tak se hlavně nenech uchlácholit skvělou cenou za i5, když to může být výprodejový kus se SandyBridgem.
Zpět nahoru
poliux Zobrazit panel
Nováček
Nováček

Přihlášen: 20.zář.2014
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AudoCAD 2014
Stav: Offline
Bodů: 1
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 20.zář.2014 v 16:58
Zdravím,
rád bych oživil toto vlákno.
Potřebuji pomoct s výběrem vhodného notebooku na AutoCAD.Můj prozatimní výběr:http://www.alza.cz/dell-inspiron-15r-stribrny-d515330.htm
http://www.alza.cz/dell-inspiron-5748-stribrny-d2123271.htm
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z710-black-d2139680.htm
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g710-black-d2139679.htm
Velikost displeje jsem ochotný akceptovat jak 15" tak i 17". Vzhledem k tomu, že notebook budu přenášet do školy, tak by byl asi vhodnější 15". Doma budu mít možnost využít externí monitor, ve škole většinou také. Raději bych dal tedy přednost 15".Pokud byste věděli i o jiném, vhodnějším kandidátovi, který není zahrnut v mém výběru, rád se kouknu na vaše tipy. Nebo mi pomohou i rady, podle jakých parametrů notebook hledat. Finanční strop je 20 000 Kč (pár stovek nehraje roli).Děkuji za pomoct :)
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 5229:VIPNa notebooku Acer se nenačte menu a panely AutoCADu.
Tip 11216:Kdo je považován za "studenta" nebo "školu" s nárokem na bezplatnou licenci CAD software Autodesk?
Tip 6298:Bezplatný download - AutoCAD, Inventor, Revit, Civil 3D zdarma.
Tip 7420:Jak se zaregistrovat jako student, když nemám školní email adresu?
Tip 8912:VIPPo instalaci CAD aplikace vyskakuje okno s žádostí o připojení.
Tip 5138:VIPVypůjčená síťová licence mi nefunguje off-line (na odpojeném PC).


 Odpovědět Odpovědět Stránka  <12 archiv

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,773 sekund.