Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 7592 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoKnihovny předmětů a materiálů

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Kronos Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.zář.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 117
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Knihovny předmětů a materiálů
    Zasláno: 27.zář.2013 v 17:57
Pěkný den,

chtěl bych se zeptat jestli následující problémy mám jen já nebo dělám něco špatně.

Úplně se děsím, když musím v Revitu dělat nějaký interiér, protože základních předmětů je tam minimum. Samozřejmě si můžu stáhnou různé rodiny, ale jejich kombinace je obtížná, protože každá rodina je trochu jiná a jejich úprava zabere hodně času.

Další věcí jsou materiály. Těch je Revitu taky málo a i přes veškerou snahu, se mi ještě nepodařilo udělat si vlastní pořádný materiál. Neexistuje nějaká knihovna materiálů ke stažení?  Například takový dřevěný obklad: 
Zpět nahoru
aecman Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 30.čvc.2006
Lokalita: Slovensko
Stav: Offline
Bodů: 114
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.zář.2013 v 21:39
V tomto by ste Revit-u krivdil. Myslim, ze je na tom podobne ako ine CAD produkty roznych vyrobcov a odvetvi. Tie dobre 3D modely pre siroke spektrum CAD a grafickych programov (v nasom pripade rodiny) su povacsinou platene alebo vlastnorucne vyrobene. Najlepsie ked si clovek postupne vytvara vlastnu databazu prvkov, ktora mu najviac vyhovuje toboz ked maju byt ale nemusia byt parametricke. Mate pravdu je to casovo urcite narocne ale neviem aka jednoduchsia cesta existuje.
Zpět nahoru
Vladimír Michl Zobrazit panel
Moderátor
Moderátor
Avatar
Arkance Systems

Přihlášen: 09.zář.2004
Lokalita: ČR (JČ)
Používám:
Dodáváme produkty Autodesk
Stav: Offline
Bodů: 21434
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 27.zář.2013 v 22:09
Záleží jestli sháníte rodiny konkrétních výrobců (nejlépe z webu výrobce nebo ze seek.autodesk.com) nebo různé stafážní objekty (třeba tady v sekci CAD bloky). V obou případech jsou k dispozici stovky a tisíce rodin. Revit pracuje s jednotnou knihovnou materiálů .adsklib, sdílenou přes všechny produkty Autodesku. Kromě vzhledu obsahuje i fyzikální vlastnosti materiálu. Změnit materiály jde snadno doplněním jiných textur.
Vladimír Michl (moderátor)
Arkance Systems s.r.o. - www.arkance-systems.cz
(podpora viz hd.cads.cz)
Zpět nahoru
Kronos Zobrazit panel
Zasloužilý člen
Zasloužilý člen

Přihlášen: 24.zář.2012
Lokalita: ČR (ZL)
Používám:
Revit
Stav: Offline
Bodů: 117
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 28.zář.2013 v 21:36
Když už se teda načaly ty textury. Způsob jakým je vytvořím znám, ale je nějaký zdroj bezešvých textur na internetu? Pár jsem sice našel, ale vždy co na fasádě udělalo "kostky", takže kvalita nic moc.
Zpět nahoru
VlJanecek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 04.říj.2004
Stav: Offline
Bodů: 459
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.zář.2013 v 10:24
Hledejte "seamless textures" - po internetu je jich na stažení spousta.
Zpět nahoru
bielko Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 07.lis.2009
Lokalita: Slovensko
Používám:
Autocad, Revit 2011
Stav: Offline
Bodů: 502
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 11.dub.2014 v 20:37
Príjemný deň. Mne sa pri textúre stáva, že keď si dám zobrazenie 3d realistické vidím textúru a keď si spustím render, je prvok čierny. A to ani nevypisuje že textúra sa nedala načítať, nakoľko cestu k textúram mám zadanú. Neviete v čom môže byť problém? Napríklad v grafike?
Ďakujem
Zpět nahoru
Peter Jirat Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 04.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD ->2021, Revit ->2022
Stav: Offline
Bodů: 3927
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 12.dub.2014 v 18:42
Mám takový dojem, že takto padaly textury, když jsem si hrál s nastavením světel. Ale to už je dávno, co jsem to viděl.
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).
Tip 3713:Kde lze získat 3D knihovny zařizovacích předmětů?
Tip 7352:Dispozice bytů a kanceláří - snadno ve 2D i 3D.
Tip 8143:Revit chyba: Čára je příliš krátká
Tip 5217:Kde hledat CAD knihovny - AutoCAD bloky a rodiny pro Revit?


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,898 sekund.