Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 3723 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoZachování nastavení hladin připojeného Xrefu

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Zachování nastavení hladin připojeného Xrefu
    Zasláno: 31.říj.2013 v 18:33
Hezký večer,
jde nějak zachovat nastavení hladin v připojovaném (podloženém) Xrefu?
Příklad:
Mám podkladní situaci složenou ze 13 výkresů (např. zaměření, průběh sítí ....), tyto jsou připojeny jako XREFY. V této podkladní situaci některé hladiny xrefů zmrazím, změním barvu, tloušťku čáry .... Podkladní situaci pak jako XREF připojím (podložím) do dalšího výkresu (např. koordinační situace) a ejhle :-( původní XREFY mají zase vše zapnuté (obarvené, tlusté) tak, jako ve zdrojovém výkresu (zaměření, průběhy sítí ...).
Existuje nějaká elegantní finta, jak zachovat nastavení hladin XREFU i do dalších výkresů?
S.
Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.říj.2013 v 18:41
Mám pocit, že to řídí proměnná VISRETAIN
J. Mantlík

Zpět nahoru
Mantlík Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 01.říj.2004
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
ACAD/Map/Civil R10-> 2022
Stav: Offline
Bodů: 2541
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.říj.2013 v 18:46
Ještě bych dodal, že připojovat xref složený z více výkresům není dle mých zkušeností nejvhodnější (mj. neuřídíte pořadí kreslení)
J. Mantlík

Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.říj.2013 v 18:51
Děkuji za odpověď, ale tato proměnná to není. Ta "drží" nebo "nedrží" nastavení hladin XREFU pouze v konkrétním výkrese. Ale nemá vliv na další podložení.
V mém případě asi takto:
VISRETAIN = 1 by v pokladní situaci udrželo nastavení hladin XREFU i při přištím otevření podkladní situace.
VISRETAIN = 0 nastavení nedrží pro příští otevření (respektive řídí se nastavením XREFU)

Ale pokud pokladní situaci vloží jako XREF dál (do dalšího výkresu), tak na to již proměnná VISRETAIN vliv nemá.

S.
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 31.říj.2013 v 19:03
Původně odeslal(a) Mantlík Mantlík napsal(a):

Ještě bych dodal, že připojovat xref složený z více výkresům není dle mých zkušeností nejvhodnější (mj. neuřídíte pořadí kreslení)

Zrovna u těch podkladních situací mi to přijde elegantní.
Když mi Škodovka nebo VW pošle situaci celého arelálu složenou z X situací (na každý PRD s prominutím) mají samostatné dwg, tak to skládat do jedné podkladní situace jinak než přes xrefy ...?
No ale to je věc názoru a utíkáme od tématu :-).
A i kdyby to byl jen jeden XREF, tak:
1) Do výkresu A připojím xref X
2) Nastavím ve výkrese A specifické vlastnosti hladinám XREFU X (jiné než ve zdrojovém výkresu X)
3) Výkres A připojím do výkresu B a vlastnosti hladin XREFU X mohu ve výkrese B nastavovat znovu

Co s tím?
S.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.lis.2013 v 08:14
Dobry den,
zkuste overit, zda u vsech DWG (ve Vasem pripade A, X a B) mate nastavenou promennou VISRETAIN stejne, tzn. 1 - nastaveni teto promenne si pamatuje kazde DWG zvlast....
Zda se mi, ze je tam dulezity moment, kdy pripojujete vykres A k vykresu B... po ulozeni vykresu A s nastavenymi hladinamy XREFu X, anebo predtim, a hladiny v A ste upravoval "dodatecne"... (jsem si vedom bodu 3) ve Vasem poslednim prispevku - prece jenom to zkuste ;-))
Jinak ohledne pouzivani XREFu v situacich, se vsi uctou k panu Mantlikovi, ale delate to spravne! Samozrejmne, musite tam ohlidat par veci, predevsim, jak pise pan Mantlik, onen Draworder...

zdravim   
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.lis.2013 v 09:16
Proměnná je všude nastavena stejně (1).
Dokonce jsem si zkusil cvičně udělat výkresy X, A, B :-) a v X pouze jednu úsečku a stejně nic :-(
S.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.lis.2013 v 09:48
Ted jsem si to vyzkousel a... mate pravdu (ACA 2010)... Vidite, sice to hojne pouzivam, ale toto jsem asi nikdy nepotreboval tak ze jsem si nebyl jist... Ja ten "prepis vlasnosti hladiny" pouzivam vetsinou v poslednim "stadiu" (tzn v vykresu B eventualne C nebo D... nekdu je toho i vic :-))
Resenim je pak, ve vykrese A - kde ste si hezky upravily/prepsali hladini, pomoci "Layer State Manager" si stav hladin ulozit, vyexportovat jako *.las a pak ho naimportovat do vykresu B. Par kliku navic ale zarucene to funguje (napr. Hladina ve vykresu X s nazvem "LayerL" se ve vykrese A bude jmenovat "X|LayerL" a ve vykrese B taktez !!!!!)
Zdravim
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru
slasid Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 31.říj.2005
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD LT 2021
Stav: Offline
Bodů: 324
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.lis.2013 v 10:54
Krásná finta :-).
Dokonce není třeba ani stav hladin exportovat do *.las, stačí jen uložit a importovat přímo z dwg.
Máte malé bezvýznamné plus :-).
S.
Zpět nahoru
splonk Zobrazit panel
CAD/BIM manager
CAD/BIM manager
Avatar

Přihlášen: 25.lis.2006
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
AutoCAD/ACA'21, '24, RVT'21, '24
Stav: Offline
Bodů: 1258
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 01.lis.2013 v 11:02
Oooo, velice dekuji :-)
A ano, z DWG to lze taky... akorat je potreba si pamatovat ze ktereho :-). Soubor *.las se precejen lip hleda... U Vas to ale asi nebude problem ;-).
Zdravim
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 11540:Změna hladiny do které jsou vkládány xrefy.
Tip 7803:Kritická chyba: DBX CST LAY 17
Tip 4107:Jak v Mapu přerušit křivku se zachováním připojených objektových dat?
Tip 9478:VIPPřipojení DWG xrefu do výkresového listu Inventoru.
Tip 6687:Snadné ztlumení hladin Xrefů.
Tip 1544:Nesprávné pořadí entit (Draworder) v Xrefech.


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 1,293 sekund.