Diskuzní fórum a databáze tipů a utilit pro AutoCAD, Inventor, Revit a další produkty Autodesk - od firmy Arkance Systems [www.cadforum.cz]
CZ | SK | EN | DE
Přihlášení
či registrace
   právě nás čte: 8916 
RSS kanál - CAD tipy RSS tipy
RSS diskuze

Diskuze Diskuzní fórum, poradna

 

NápovědaCAD diskuze, rady, výměna zkušeností

 
CAD Fórum - Homepage Veřejné diskuzní fórum k CAD aplikacím - ptejte se na libovolné otázky týkající se oboru CAx, podělte se o vaše znalosti a zkušenosti s programy AutoCAD, Inventor, Revit, Fusion 360, 3ds Max a s dalšími CAD aplikacemi. Zaregistrujte se nebo se přihlašte a zašlete váš příspěvek do odpovídajícího fóra. Viz další informace o CAD Fóru. Nechcete se registrovat? Zeptejte se v naší Facebook poradně.
Fórum nenahrazuje technický support firmy Arkance Systems (CAD Studio) - přímá podpora pro zákazníky funguje na helpdesk.cadstudio.cz
  FAQ FAQ  Prohledat fórum   Události   Registrovat Registrovat  Přihlásit Přihlásit

Téma uzavřenoPředvyplnění svařovacího razítka

 Odpovědět Odpovědět archiv
Autor
Rejlek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.čer.2006
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2019
Stav: Offline
Bodů: 87
Přímý odkaz na tuto zprávu Téma: Předvyplnění svařovacího razítka
    Zasláno: 29.led.2014 v 09:29
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na radu jak v šabloně Inventoru vytvořit svařovací razítko (tabulka s údaji pro svařování), které bych mohl před vložením vyplnit (jako je dialogové okno pro vyplnění polí se zadáním s výzvou), ale aby tato pole byla již předvyplněná mými předem definovanými údaji, které mohu pomocí tohoto dialogového okna změnit.

Předem děkuji za radu jak to udělat.
David Rejlek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 29.led.2014 v 16:00
Dobrý den,

podobně jak potřebujete máme vytvořené štítky výrobků. Máme je vytvořené jako Načrtnutou značku. Lze vytvořit v AutoCADu a vložit. Texty co se nemění jsou vepsané ve značce, u textů co je potřeba měnit je vytvořena Uživatelská iVlasnost. Pak pomocí Globálního formuláře sem si vytvořil tabulky, kde jenom vybírám o co se jedná a vkládám parametry. Je to sice trošku opruz práce, ale výsledek za to stojí.
Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 28496/Tabulka.JPG


Václav Dušek
Zpět nahoru
Rejlek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.čer.2006
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2019
Stav: Offline
Bodů: 87
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2014 v 06:56
Dobrý den,

to vypadá velmi pěkně. Vypadá to, že bude muset nastudovat práci s globálním formulářem, s kterým jsem ješte nepracoval.
Ještě se zeptám. Jak často tyto hodnoty v těchto značkách měníte? My bychom potřebovali je měnit opravdu málokdy. Bylo by to spíš výjiměčně, ale nechtěl bych, aby uživatel musel upravovat definici značky, aby v ní mohl něco změnit.
Když jsem nad tím ještě včera večer přemýšlel, tak mě napdalo, že by se ty vlastnosti vytvořili v uživatelských iVlastnostech výkresu, kde by byli předvyplněny v šabloně. Pokud by se museli z nějakého důvodu změnit, změna by proběhla v rámci úpravy uživatelských iVlastností výkresu.
Je jasné, že pokud jsou potřeba tyto tabulky např. 3 budou muset být tyto "kolonky" v jednotlivých tabulkách prakticky 3x počet kolonek. Tím by se dala zajistit univerzálnost a předvyplněním v šabloně výkresu i standartní předvyplnění těchto údajů. Ty údaje se mění opravdu zřídkakdy.

Každopádně děkuji za Váš tip a reakci na můj dotaz.

David Rejlek
Zpět nahoru
IvoBe Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel
Avatar

Přihlášen: 11.čvc.2005
Lokalita: ČR (SČ)
Používám:
Fusion 360
Stav: Offline
Bodů: 289
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2014 v 07:46
Zdravím, nemám to tak sofistikovaně, jako pan Dušek, ale taky přispěji.
Jednoduché razítko vypadá takto:


Připojené náhledyPřihlaste se pro zobrazení plné verze - 627/obr.png



Tabulka je "značka", kam se tahají hodnoty z uživatelských iVlastností (modelu).
Značka i předvyplněné hodnoty jsou v šablonách (výkresů, součástí).
Málokdy to měním, ale když, tak prostě v iVlastnostech, nemám na to další formuláře.


Upravil IvoBe - 31.led.2014 v 13:18
Ivo Bešťák
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2014 v 07:50
Práce s Globálním formulářem je naprosto jednoduchá. Stačí si na kartě Správa v iLogic zapnout Prohlížeč iLogic. My pak panel máme zkrácen pod panelem stromu struktury. V prohlížečí si vyberete kartu Globální formulář (teda je ještě možnost Formulář, ale pokud pracujete ve více lidech a máte společnou šablonu, tak rozhodně Globální), kliknete pravým a přidat formulář. Vyskočí okno, kde máte karty Parametry, Pravidla, iVlastnosti. V té poslední budete mít všechny vypsané vámi vytvořené. Pak pouhým přetahováním přesunete do pravého okna. Dole v Sadě nástrojů to pak můžete různě složkovat, seskupovat, řádkovat či třeba popisovat. Pod pravým oknem je pak nastavení, je to dělané pro nás hloupé, takže se v tom vyzná i chytrý člověk. Smile Kdysi na toto byl myslím i webinář, tak zkuste dohledat.

Konkrétně tyto hodnoty měníme na každém výkresu sestavy, takže zrovna zde se to používá prakticky denně. Podobným stylem mám taky vytvořený formulář pro vyplňování razítka a v modelu iVlastnosti, ve stavu rozpracovanosti jsou textové poznámky k výkresu. I když to používáte občas, tak komfortnost práce s formulářem je lepší než neustále vstupovat do poznámky.

Základem úspěchu je si to dobře rozvrhnout. Co chcete přepisovat a co chcete mít "na pevno". Protože já těch vlastností mám už ke stovce, tak jsem si na to vytvořil přehled v excelu, kde vidím jaké všechny mám iVlastnosti a kam všude zasahují. Bez toho bych byl asi ztracenej. Confused Konečný výsledek pak už je pouze na fantazii tvůrce. Smile
Václav Dušek
Zpět nahoru
dusek Zobrazit panel
TOP uživatel
TOP uživatel

Přihlášen: 09.lis.2010
Lokalita: ČR (Pha)
Používám:
Inventor 2014
Stav: Offline
Bodů: 901
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2014 v 08:00
Mě právě strašně rozčilovala práce s Uživatelskými iVlastnostmi. Strašně moc klikání a poměrně výrazná chybovost. Přeci jenom na úpravu parametru je třeba vstoupit do iVlastnsotí, kliknout na Uživatelské, najít vlastnost, přepsat, potvrdit, když těch vlastností bylo víc, tak ten postup se pak násobí, i kdyby 3x ... U formuláře pouze zapnu formulář, vyplním vlastnosti a potvrdím, úspora času a nervů. A tipnu si, ze by to po odzkoušení nebyl jediný formulář. Smile
Václav Dušek
Zpět nahoru
Rejlek Zobrazit panel
Diskutér
Diskutér

Přihlášen: 06.čer.2006
Lokalita: ČR (ÚL)
Používám:
Inventor 2019
Stav: Offline
Bodů: 87
Přímý odkaz na tuto zprávu Zasláno: 30.led.2014 v 11:25
Pane Dušku,

děkuji za poměrně podrobný návod na vytváření formuláře.
Vyzkouším a když mi nebude něco jasné doufám, že nebude vadit když se zeptám rovnou Vás jako zkušeného uživatele :).

Pane Ivo,

Vám také děkuji za reakci. Tak jak píšete jsem to myslel ve svém druhém příspěvku, jen jsem to psal poněkud složitěji.

David Rejlek
Zpět nahoru

Pro technickou podporu CAD
kontaktujte Helpdesk

Příbuzné CAD tipy:
Tip 10851:iLogic - jak ve výkresu zpracovat materiál a cestu součásti?
Tip 9476:Ukládání DWG kopie IDW výkresu pojmenované podle revize.
Tip 8717:Jak ve výkresu zobrazit těžiště podsestavy?
Tip 9467:Automatické publikování schválených výkresů z Inventoru.
Tip 9341:Použití iLogic na rozklad jména IPT souboru a naplnění iVlastností.
Tip 8631:Mluvící iLogic pravidlo pro kontrolu materiálu součásti Inventoru (výchozí materiál).


 Odpovědět Odpovědět

Přejít na fórum Oprávnění fóra Zobrazit panel



Stránka byla vygenerována za 0,877 sekund.